Knihkupectví Martinus.cz odstartovalo Hrdinskou pětku

 

Každý rok v březnu, tedy na oficiální měsíc knih, spouští knihkupectví Martinus.cz novou knihomolskou soutěž. Březen 2022 se ponese ve znamení Hrdinské pětky, ve které čtenáři a čtenářky hádají ukryté názvy knih, jména spisovatelů a spisovatelek nebo třeba knižní místa a předměty na základě indicií od knižních hrdinů. Soutěž běží na webu www.hrdinskapetka.cz do 1. dubna.

 

Vaším úkolem je zachránit příběhy před zapomněním

Poprvé v historii martinusáckých soutěží bude vylosován ne jeden, ale hned pět výherců, kteří získají jako odměnu knihy podle počtu uhádnutých odpovědí. Hádanek je celkem 20, pokud se vám tedy podaří uhádnout všechny a ještě navíc během soutěže nakoupíte v knihkupectví Martinus.cz, čímž se vaše výhra zdvojnásobí, můžete celkem získat 40 knih.

V příběhu Hrdinské pětky knihkupectví Martinus.cz připomíná, jak je důležité nezapomínat na skvělé knihy. Právě v březnu, tedy v oficiálním „měsíci knih“ probíhá údržba všech bran do světa příběhů a vaším úkolem v soutěži bude nedopustit, aby bylo na příběhy zapomenuto. Hráče provází postavy Julie Kapuletové, Forresta Gumpa, Zlého vlka z Červené Karkulky a psa Montmorencyho. Schválně, jestli uhádnete, do jakého knižního příběhu patří!

 

Od Knižní šifry až k Hrdinské pětce

Knihkupectví Martinus.cz je pobočkou největšího slovenského knihkupectví Martinus a patří mezi největší online česká knihkupectví, které je známé svými tradičními knižními soutěžemi s luštitelskou tématikou. Odstartovalo v roce 2015 Knižní šifrou, kterou v Čechách a na Slovensku hrálo přes 55 000 lidí. Úspěšná soutěž byla založená na poznávání knih z ilustrace. Po roce 2018, kdy proběhla Poslední Knižní šifra, navázal Martinus neméně úspěšnou Knižní odyseou, ve které soutěžící hádali knihy ve slovních nápovědách, v obrázcích i v pantomimě.

V loňském roce přišlo s novým konceptem Velké knižní detektivky, které se jen na českém Martinus.cz zúčastnilo téměř 30 000 hráčů. Při detektivce se tentokrát pátralo po knižním zloději, jak jinak, než za pomoci proslulého Sherlocka Holmese.

Úkolem knihkupectví Martinus.cz je spojovat lidi s knihami a v březnových soutěžích se báječně daří inspirovat hráče ke čtení a ukazovat, že čtení je jednoduše skvělá zábava.

 

Comments

comments

Vyhledat