Novinka mezi thrillery: Nevinný klient

„Vidím v tom Scotta Turowa a Johna Grishama… Úvodní kapitola je asi to nejpůsobivější, co jsem za posledních deset let četl,“ napsal o krimi thrilleru Nevinný klient populární autor detektivek Ken Bruen, čímž román Scotta Pratta dokonale vystihl.

Když se vytratí hranice mezi lží a pravdou…

Joe Dillard, hlavní hrdina knihy, je prvotřídní obhájce, ale svou práci si navzdory úspěchům už dávno neužívá. Zastupování zločinců, o jejichž vině nemá nejmenší pochybnosti, začíná tížit jeho svědomí a nejraději by všeho nechal. Pak ale potká zranitelnou Angel, servírku ze striptýzového klubu, která je obviněná z brutální vraždy kazatele…

„Pratt dokonale vykreslil protagonisty svého příběhu, zvláště pak silné jižanské ženy, které se v této brilantně napsané prvotině sice tváří zranitelně, ale se světem ovládaným muži bojují o to urputněji,“ pochválil Prattova Nevinného klienta také prestižní literární magazín Publisher’s Weekly.

Stejně nadšení jsou z krimi thrillerů s Joem Dillardem i čtenáři, protože jak Nevinný klient, tak i další díly této vynikající série se pravidelně umisťují v žebříčcích bestsellerů Amazonu a deníku Wall Street Journal. Druhý a třetí z nich, tedy romány V dobré víře a Nespravedlnost pro všechny, vydá nakladatelství Mystery Press (www.mysterypress.cz) příští rok.

Anotace:
V motelovém pokoji v Tennessee někdo ubodá kazatele k smrti. Policie z tohoto činu obviní Angel, servírku ze striptýzového klubu. 

Obhájce Joe Dillard už má plné zuby zastupování lidí, o jejichž vině nemá nejmenší pochybnosti. Setkání se zranitelnou Angel, jejíž obvinění stojí pouze na nepřímých důkazech, ho však přesvědčí, že by nebyla takového činu schopna. 

S čím ale Dillard nepočítal, jsou další osoby, které do tohoto neuvěřitelného případu postupně vstupují – od pomstychtivého detektiva přes syna oběti, který chce pomstít otcovu smrt, až po Dillardovu duševně nemocnou sestru. Právě kvůli nim přestane být zřetelná hranice mezi vinou a nevinou, mezi nepředstavitelnou lží a neuvěřitelnou pravdou…

Scott Pratt
Narodil se v roce 1956 v městečku South Haven v Michiganu, ale jeho život byl spojen především se státem Tennessee, kde vyrostl a také vystudoval angličtinu a práva na tamějších univerzitách. Rovněž se stal válečným veteránem letectva Spojených států amerických.

Nejdříve pracoval jakožto novinář, publicista i redaktor místních novin a následně se úspěšně pustil do psaní beletrie. Debutovým románem Nevinný klient zahájil v roce 2008 sérii thrillerů s Joem Dillardem v hlavní roli, s níž se opakovaně umisťoval v žebříčcích bestsellerů Amazonu a deníku Wall Street Journal. Z dalších autorových knih jmenujme trilogii Darren Street a dva romány s Billym Beckettem napsané ve spolupráci s Kellym Hodgem.

Scott Pratt žil s manželkou a dětmi v Johnson City až do své předčasné smrti v roce 2018, kdy za tragických okolností zemřel při potápění.
www.scottprattfiction.com

Comments

comments

Vyhledat