Tipy na dárky VII.

Wuders
Wuders

Přinášíme sedmý díl dárkových tipů…

Naše aktuální zkušenosti s eshopy praví, že kapacity přepravních služeb jsou plné až přečerpané, takže pokud chcete být v klidu a váš dárek není třeba virtuální poukázka, radši moc neotálejte…

 

Voucher do Žižkavárny

Kavárna s lehce berlínským stylem, kde se cítíte vítáni. Káva, kvalitní sypaný čaj, malá jídla, hipsterské nápoje.

Žižkavárna

Kubelíkova 17, Praha 3 – Žižkov

https://www.facebook.com/zizkavarna/

Nadčasové oblečení a doplňky

Levi’s nabízí spoustu věcí na zimu, které vám vydrží spoustu sezon.

 

Kniha Za nocí

Vydejte se společně s autorem na místa vzdálená i blízká. V době, kdy může člověk často cestovat jen jako tulák po hvězdách, nahlédnete na pláž indického Goa, do chatrče na svahu argentinského Caviahue, kabiny zaoceánského trajektu i na sedadla taxi v Bombaji. Nebem plným rockových hvězd pak snadno prolétnete zpět k nám, na městskou plovárnu, do prázdných pražských uliček i dětských pokojíčků. Všude tam vás přenesou básně ve třetí knize Pavla Sobka s názvem Za nocí.

 

Dárky z Rudolfina

Pokud byste rádi nakoupili originální dárky, které nabízejí v Galerii Rudolfinum, můžete si je objednat online.

Pod značkou Galerie Rudolfinum zde naleznete designová upcycling psaníčka z PVC bannerů k výstavám Daniela Pitína, Arthura Jafy a výstavy A COOL BREEZEa pásky s logem Galerie Rudolfinum, vše z kolekce, kterou pro nás na zakázku vytvořila designérská značka LUCIELA TASCHEN.

Čeká na Vás i výběr dámských a pánských triček a překvapení pro malé obdivovatele umění. Ceny vstřícné, zájem značný, doporučujeme proto raději prokliknout co nejdříve.

Pokud byste se rozhodli Galerii Rudolfinum podpořit a zároveň získat i vhled do zákulisí a řadu benefitů, mají i novou nabídku v Klubu Galerie Rudolfinum.

foto Galerie Rudolfinum

 

Kniha Okultismus Johna Dee

Ponořte se do života a díla Johna Deea, renesančního matematika a „kouzelníka královny Alžběty“! György E. Szőnyi přináší analýzu renesančního okultismu a jeho místa v evropských kulturních dějinách. Zabývá se vědeckými a duchovními spisy Johna Dee jako reflexními zdroji tradiční mystiky. Szőnyi zkoumá intelektuální základy magie a zaměřuje se na ideologii exaltatio , oslavování nebo zbožštění člověka. Tvrdí, že to byla touha po exaltatio, která formovala a spojovala dohromady i jinak rozmanité myšlenky a činnosti Johna Dee. György E. Szonyi je profesorem angličtiny na univerzitě v Szegedu a intelektuální historie na Středoevropské univerzitě v Budapešti. Je autorem dalších dvou knih o Johnu Dee.

 

Improvizační hry

První česká improvizační společenská hra Epigames od Školy improvizace. Karetní hra, při které zapojíte nejen mozkové blány, ale zejména kreativitu, je dostupná na eshopu www.epigames.cz. Hra vám po stažení přistane přímo v mailu, takže nebudete muset na nic zdlouhavě čekat. Hned prvním úkolem bude kartičky si vlastnoručně vytisknout a poté vystříhat. Dejte jim péči a lásku a ony vám to vrátí při improvizační zábavě.

Epigames

 

Dobrodruh z paneláku

Autobiografický román mladého cestovatele a dobrodruha Lukáše Matějčka. Kniha o cestování, začátcích podnikání i o osudové lásce. V knize se nedozvíte, kolik obyvatel má Írán, ale namísto toho například zjistíte, co má na sobě íránská žena, když vás její manžel pozve domů na oběd. “Kniha je určena zvídavým lidem a všem, kdo mají rádi příběhy. Nejvíce by se však mohla líbit dívkám, které lákají dálky a líbí se jim, když kluk vypráví dobrodružné historky. Navíc se v hrdince knihy Ráchel pozná řada z nich,” popisuje Lukáš Matějček, který stopoval do Íránu, kde ho už po pár hodinách okradli o většinu věcí a zavřeli do vězení. Překážky překonal, po návratu odmaturoval a brzy nato odletěl na půl roku do nepálských hor učit děti angličtinu. Pak se přesunul do Indie – a právě ta mu změnila život. Skamarádil se tam totiž s výrobcem kožených doplňků, se kterým později založil dnes úspěšnou značku Bagind.

 

Wuders nábytek

Dvojčata Dominik a Honza Herkovi jsou zakladatelé firmy Wuders, ve které vyrábí společně se svým starším bratrem Václavem, tatínkem a maminkou designový nábytek z českého a slovenského masivu v kombinaci s bytelným kovem. Tato rodinná firma vyzdvihuje přirozenost a ušlechtilost dřeva a přináší stoly, poličky, lavice, židle a další doplňky do domácnosti, které jsou praktické, udržitelné a vydrží desítky let. Kdo by nebral vkusný doplněk do domácnosti jako vánoční dárek? Ideální forma je darování voucheru.

Wuders

 

Dětská kniha O nezbedné čertici

Pohádkový příběh o malé nezbedné čertici Lili, která se i se svým kamarádem Jonášem dostane nedopatřením do světa lidí právě ve svátek, kdy lidské děti slaví Mikulášskou nadílku a musí udělat tři dobré skutky, aby se mohla vrátit zpátky domů. Stihnout to do Vánoc a přitom chodit do lidské školy, poznávat nové věci i kamarády bude pěkně těžké! Poutavý příběh plný nádherných kreseb zaujme malé i velké čtenáře.

 

Sérum na míru s diagnostikou pleti

Universkin je společnost, která už od dob svého vzniku usiluje o jediné – umožnit lékařům poskytovat vysoce individualizovanou péči a snaží se jim k tomu dát účinné nástroje. Revoluční přístup Universkin v péči o pleť spočívá v přípravě preparátů uzpůsobených na míru každému klientovi. Pečlivým výběrem účinných látek tak přípravky umožňují cílit na specifické problémy pokožky. Jedná se vlastně o velmi jednoduchý, ale velmi účinný mechanismus – společnost vytvoří podle požadavků lékaře přípravek s konkrétním složením aktivních látek, jejich koncentrací a trváním účinku. Toto složení určí lékař na základě kožní diagnostiky, aby co nejúčinněji působil na konkrétní problémy. Metoda vychází z faktu, že s postupujícím věkem a vlivem prostředí se pokožka stále mění a je nutné tomu přizpůsobovat i přípravky, kterými o ni pečujeme. Sérum na míru vytvoří dermatolog na klinice ihned po diagnostice pleti přístrojem MORE Me.

UNIVERSKIN

 

Audiokniha OSM SVĚTEL – Židovské příběhy a pohádky

Židovská kultura patří k nejstarším na světě. Kromě hebrejské části Bible má i své pohádkově laděné příběhy, legendy a bajky, jež mnohdy dělí tisíce kilometrů a tisíce let. Supraphon nyní vydává audioknihu, která vznikla podle oceňované knihy Osm světel. Ředitel Židovského muzea v Praze Leo Pavlát v ní shromáždil a převyprávěl více než sedmdesát moudrých i veselých příběhů z prostředí židovských učenců, Židů sefardských i aškenázských stejně jako z chasidského prostředí. Každou kapitolu otvírá světlo z osmiramenného svícnu, upomínajícího na svátek světel chanuka, který se slaví v prosinci, pětadvacátého dne měsíce kislev židovského kalendáře.

 

Kolekce JÁ ♥ KINO

Kino, to nejsou jen sedačky a promítačka, ale hlavně společné zážitky, které spousta z nás nosí v srdci. Pražská kina Aero, Bio Oko a Světozor proto společně vytvořila optimistickou kolekci triček, hrnků a tašek, díky které si připomenete, že i když je v sálech na chvíli zhasnuto, je na co se těšit. Důležitou součástí edice je prodej předplacených kinokaret na návštěvu těchto kin v dárkovém balení. Navštivte obchod.mojekino.cz.

 

 

Bezdrátová nabíječka Trust Qylo Fast

Praktická a stylová bezdrátová nabíječka Trust Qylo Fast je kompatibilní se zařízeními Apple a Samsung, které podporují bezdrátové nabíjení. Nabíječka Trust Qylo Fast nabíjí všechna zařízení kompatibilní s technologií Qi výkonem až 10 W. K sepnutí nabíjení stačí telefon na podložku pouze položit. Navíc díky nočnímu režimu nebude rušit jasnými světly, pokud si ji umístíte na svůj noční stolek. Na českém trhu je bezdrátová nabíječka Trust Qylo Fast v prodeji za cenu od 449 Kč v bílém, černém a růžovém provedení.

Trust Qylo Fast

 

Oblečení značky Fashion M&M

Martina Pipková Loudová, zakladatelka módní značky Fashion M&M propojila módu a umění. Oslovila vizuálního umělce Jakuba Ječmínka, který svá abstraktní díla vystavoval nejen u nás, ale i v New Yorku nebo Japonsku. Jeho obrazy, které pro Fashion M&M tvoří, přenáší Martina do svých jedinečných modelů. Kalandrování malířských děl na látku realizovala jako první na českém trhu. Spojila se i s dalšími umělci. Novou podzimní a zimní kolekci pro značku Fashion M&M nafotil přední český fotograf Tomáš Krist, držitel několika ocenění Czech Press Photo, který zvěčnil i manžele Obamovy v Praze.

Fashion M&M

 

Žákárového saka značky Lay Sedláková

Modely designérky Lay Sedlákové jsou vždy naprosto nepřehlédnutelné a otevírají dveře do vyšších pater módy. Typickým příkladem je ručně šité žakárové sako v barvě malin a zlatavého medu. Materiál na něj si Lay Sedláková nechává tkát ve Francii a pro své zákaznice šije tento kousek na míru. Elegantní žakárové sako skvěle vypadá v kombinaci s kalhotami ze stejného materiálu či jako nejvýraznější prvek jinak minimalistického outfitu. Díky mírnému lesku je model vhodný i na večerní akce. Prodloužené sako mírně přiléhavého střihu má jednořadé zapínání. Oblékněte si malinové sako od Lay Sedlákové a vstupte mezi módní smetánku.

Lay Sedláková

 

Umělecké fotografie

 

Deník Jana Tleskače

 

Karty do Bageterie Boulevard

 

 

 

 

 

Comments

comments

Vyhledat