Knižní tip: vychází dokumentární kniha Pandemie mapující zákulisí korona krize

V nakladatelství Kniha Zlín vychází velmi očekávaná dokumentární kniha Pandemie od dvojice zkušených novinářů Michala Kubala a Vojtěcha Gibiše. Prostřednictvím rozhovorů s klíčovými postavami krize – zdravotníků, pacientů i vrcholných politiků vezme čtenáře za kulisy událostí, které převrátily Česko i svět vzhůru nohama.

 

Koronavirová krize nemá v moderních dějinách obdoby: Miliardy lidí se ocitly v karanténě, desítky milionů se nakazily, statisíce zemřely. Tohle je příběh pandemie, jak ho ještě nikdo nevyprávěl. Co ovlivňovalo rozhodování o životech milionů lidí? Unikátní dokumentární kniha mapuje zákulisí koronavirové pandemie den po dni a konečně prozrazuje také identitu člověka, který přiměl české úřady k rázné akci.

Vrcholní politici o něm mluví více než půl roku. V jejich podání jde o tajemného muže, jehož excelová tabulka přiměla vládu jednat. Právě tento člověk promluvil pro knihu Pandemie a podrobně v ní popsal, co se dělo v průběhu jara 2020 a jak se on sám, který nikdy nechtěl mít s politikou nic společného, ocitl v nejbližším týmu vrcholných představitelů státu.

Publikace obsahuje rovněž exkluzivní rozhovory s klíčovými postavami spjatými s uvedeným obdobím – s českými politiky (Andrej Babiš, Adam Vojtěch, Jan Hamáček), s lékaři a zdravotníky (Roman Prymula, Martin Balík z VFN), ale také s celou řadou dalších osob, které během pandemie stály v první linii.

Autoři knihy, redaktor Televize Seznam Vojtěch Gibiš a moderátor České televize Michal Kubal, se v jednotlivých kapitolách věnují i zahraničnímu dění a mapují situaci ve světě (Čína, USA, Británie, Itálie, Španělsko, Švédsko…).

Vojtěch Gibiš se narodil v Praze v roce 1979. S psaním začal na sportovních webech v roce 2004. Od roku 2008 strávil necelých sedm let v Lidových novinách jako reportér, editor a šéfeditor sportu. Tři roky pak dělal šéfeditora Lidovky.cz. Od roku 2018 pracuje v Televizi Seznam jako editor zpravodajství a publicistiky. O pandemii koronaviru psal od 20. ledna prakticky denně.

Michal Kubal je český novinář, reportér a moderátor. Vystudoval Fakultu sociálních věd Univerzity Karlovy. Do České televize nastoupil jako člen zahraniční redakce – působil v zemích bývalé Jugoslávie, Afghánistánu, Pákistánu i Iráku, kde byl dokonce několik dní vězněn povstalci. V letech 2008 až 2012 působil jako zahraniční zpravodaj České televize v USA se sídlem ve Washingtonu, od roku 2013 vede zahraniční redakci ČT a od ledna 2016 moderuje i hlavní zpravodajský pořad Události. Je nositelem Ceny Ferdinanda Peroutky a Novinářské křepelky.

 

Comments

comments

Vyhledat