Kabát URBAN POLAR INTEGRITY od Soolisty by uspěl i za polárním kruhem

Urban Polar Integrity, Soolista / Foto Michal Ureš
Urban Polar Integrity, Soolista / Foto Michal Ureš

Jeden kabát, který v sobě snoubí všechny styly. To je nejnovější kolekce URBAN POLAR INTEGRITY značky Soolista, pod kterou tvoří designérka a architektka Zuzana Basterrech. Originální a do detailu dotažené kabáty jsou vyrobené z přírodních materiálů a svými technické parametry se mohou rovnat oděvům stvořeným k cestě za polární kruh. Právě odtud si kolekce propůjčuje název. Fanoušky nadčasového designu a osobitého stylu potěší elegantní a minimalistickou estetikou. URBAN POLAR INTEGRITY jsou modely pro městské polárníky, kteří chtějí zůstat v teple a pohodlí a přitom vynést lokálně vyrobený a neokoukaný kousek. Kolekce je k dostání v concept store Showroom. na Praze 1 a online na e-shopu značky.  

Prošívané kabáty ve dvou barevných variantách jsou rozšířením kolekce URBAN POLAR z roku 2022, za kterou značka Soolista obdržela nominaci na cenu Czech Grand Design. Od návrhu až po finální zpracování jsou vyráběny v Česku a díky speciálním povrchovým úpravám a výplni z husího prachového peří dosahují kvalit oděvů na polární expedici. Právě kombinace výjimečné estetiky a dokonalého technického zpracování je hlavním pilířem kolekce. URBAN POLAR INTEGRITY je výsledkem snahy o vyvinutí technologicky dokonalého kabátu do zimy ve městě, kdy už vám sebe víc zateplené vlněné kabáty přestávají stačit. Kolekci tvoří jeden pánský a jeden dámský kabát, které lze přetvořit ve tři různé varianty – integrita stylů v jednom modelu,“ popsala kolekci designérka Zuzana Basterrech. Její tvorbu charakterizuje nadčasovost modelů, variabilita nošení a prémiové přírodní materiály.

Nositelé mohou zvolit pohodlí v oversize modelu s kapucí, podtrhnout siluetu ve vypasované elegantní verzi anebo přeložením modelu vytvořit ležérní parku. Prostornou kapuci lze odepnout a nechat vyniknout vysoký límec, který nabízí ochranu před nevlídným počasím. Pánský kabát nazvaný El Alto je k dispozici v černé barvě, dámský model Lhasa má kromě černé ještě pískovou variantu. Jejich názvy oslavují jedna z nejvýše položených měst na světě. Kabáty URBAN POLAR INTEGRITY jsou určeny do města, avšak dosahují mimořádných technických parametrů: paropropustnosti MVTR 25 000 g/m2/24 hod a vodního sloupce 20 000 mm. Výplň v elegantní prošívané mřížce tvoří české husí prachové peří v expedičním poměru 90/10 a plnivosti 850 CUIN. Přídavnou voděodolnost zajišťuje hydrofobní a olejofobní úprava DWR C6 s extrémně dlouhou životností. Modely v sobě zkrátka snoubí město a polární kruh – v ulicích zaujmou a jejich vlastnosti se přitom blíží oděvům skutečných polárníků. 

Kolekci URBAN POLAR INTEGRITY pořídíte v dámské i pánské variantě za 19 800 Kč v concept store Showroom v Klimentské ulici na Praze 1 nebo online na e-shopu značky

Comments

comments

Vyhledat