KONFƐRƐNT͡SƐ s Ferstem Dadlerem & Lore Lixenberg v Paláci Akropolis

Lore Lixenberg
Lore Lixenberg

Experimentální projekt „ˈkonfɛrɛnt͡sɛ“, za kterým stojí operní pěvkyně Lore Lixenberg a umělecká performativní skupina Ferst Dadler, vstoupí tento měsíc v premiéře do žižkovského Paláce Akropolis. V neděli 29. a v pondělí 30. října bude diváky lákat k zamyšlení nad zvukem, pohybem a hranicemi jejich vnímání. Více informací na www.palacakropolis.cz

ˈkonfɛrɛnt͡sɛ, ve které je klíčová hudba a tanec, navazuje na Republiku Františsšsšsšsšs, participativní performance ve veřejném prostoru, ve které neexistuje hierarchie mezi bytostmi a objekty. Umělecká skupina Ferst Dadler pro spolupráci na performance oslovila světoznámou mezzosopranistku Lore Lixenberg. “Lore je mimořádná tvůrkyně nejen na poli experimentální opery. V květnu 2023 jsme v prostorách Františkánské zahrady společně založili Republiku Františsšsšsšsšs a v říjnu navazujeme indoorovou verzí performance v Paláci Akropolis.”, přibližuje za tvůrce tanečník a choreograf Roman Zotov-Mikshin a dodává: “Chceme přenést zkušenost nasbíranou při tvorbě venkovní performance do divadelního prostoru. Cílem je sdílet s diváky základní hodnoty nově vzniklé republiky a skrze hudbu a tanec se bavit o její budoucnosti.”

Název performance odkazuje na význam slova konference (“činnost spočívající v poradě nebo přijímání rady, vždy o důležitém nebo vážném předmětu nebo záležitosti; „jednání o vážných věcech…) a dle autorů jeˈkonfɛrɛnt͡sɛ “konferencí jak ji znáte nebo tušíte, a zároveň jak jste ji ještě nezažili.” A jako na každé konferenci si diváci mohou zvolit míru participace sami. Vznikne tak originální a neopakovatelné dílo.

Performance v Paláci Akropolis nabídne 29. a 30. října nový pohled na zvuk, tanec a interakci a  možnost nahlédnout do republiky Františsšsšsšsšs, do země, kde se stírá hranice mezi bytostmi a objekty. Jaký bude osud této nové republiky? Odpovědi hledají tvůrci v performanci samotné.

KONFƐRƐNT͡SƐ

performance s účastí Fersta Dadlera & Lore Lixenberg

29. a 30. 10. 2023 / 19:30 / Palác Akropolis

Vstupenky: https://goout.net/cs/konferentse/szdvykw/

FB událost: https://fb.me/e/4QD3x6FPd

Více informací na www.palacakropolis.cz

Comments

comments

Vyhledat