Nové vysavače od Samsungu pohání umělá inteligence, samy se vyčistí a upozorní na překážky

Jet Bot AI Plus_Samsung
Jet Bot AI Plus_Samsung

Dva nové modely vysavačů uvádí na český trh společnost Samsung Electronics. Jde o tyčový vysavač Jet 90 Complete a robotický vysavač Jet Bot AI+, které změní váš zážitek z uklízení a zjednoduší péči o čistotu vaší domácnosti. Model Jet 90 Complete i robotický vysavač Jet Bot AI+ jsou už v prodeji u většiny partnerů. Doporučená maloobchodní cena vysavače Jet 90 Complete je 17 990 Kč a modelu Jet Bot AI+ je 39 990 Kč.

 

Výjimečný sací výkon s filtrací

Jet 90 Complete je tyčový bezsáčkový 2v1 vysavač s 550 W invertorovým motorem s dlouhou životností, který generuje konstantní sací výkon až 200 W. Aktuální stupeň výkonu je možné kontrolovat na digitálním LED displeji, který je umístěn na rukověti společně s dotykovými ovladači výkonu a vypnutí vysavače. Díky aerodynamickému designu vzduchového systému se optimalizuje proudění vzduchu a pomocí vícestupňové filtrace Jet Cyclone zachytí až 99,999 % prachových částic a minimalizuje se ztráta sátí. Jet 90 Complete je vhodný i do domácnosti alergiků, protože disponuje certifikátem SLG a BAF.

 

Vysavač o objemu prachové nádoby 0,8 l poskytuje sací výkon přímo na kartáči ve třech stupních – 18, 40 a 200 W – a to po celou dobu vysávání, čemuž odpovídá i čas provozu – 60, 30 a 6 minut. Nabíjení vyměnitelné baterie 21,9 V Li-Ion s LED indikátorem trvá 3,5 hodiny. Designová nabíjecí stanice Z Station s držákem na příslušenství umožnuje nabíjet až dva baterie najednou, takže po vybití je možné baterii jen vyměnit za druhou a pokračovat ve vysávání. Díky jejímu samostatnému, štíhlému provedení ji můžete umístit kamkoli. I po 500 nabíjecích cyklech si baterie zachová více než 70 % původní kapacity.

 

 

Hygienická čistota

Zachyťte jemný prach z tvrdých podlah a ze štěrbin pomocí kartáče Soft Action Brush, který je protkaný antistatickými stříbrnými vlákny. Kartáč rovněž brání tomu, aby se do vysavače zamotávaly chlupy domácích mazlíčků. Pomocí kartáče Turbo Action můžete vysát jemné prachové částice na kobercích i tvrdých podlahách. Kartáč se otočí přibližně 3 750x za minutu. Hlava otočná o 180 stupňů umožňuje jednoduše měnit směr a vyčistit každý kout. Díky hmotnosti ruční části 1,66 kg bude vysávání lehké a zejména díky pohotovostnímu režimu bude vysavač vždy připraven pomoci. Sací příslušenství je možné prakticky uchytit na základně. Vysavač se jednoduše čistí, nádoba na prach je plně omyvatelná a stejně jednoduše vyčistíte i rotační kartáč.

 

Pro ještě komfortnější čistění je k dispozici také vysýpací stanice (prodává se samostatně), která je sladěná se všemi modely tyčových vysavačů z řady Jet a dodává se v bílé a stříbrné barvě. Nádoba na prach je 400-krát hygieničtější než běžné nádoby na prach a má vzduchotěsnou konstrukci, která zabezpečuje 99,999 % filtraci. Kapsu o objemu 2 stačí vyměnit každé dva až tři měsíce, podle naplnění. Když je plná, modrá LED notifikační dioda na přední straně se rozsvítí červeně. Doporučená maloobchodní cena vysýpací stanice (VCA-SAE903/GE a VCA-SAE904/GE) je 4399 Kč.

 

Model Jet 90 Complete je na českém trhu k dispozici ve stříbrné barvě a jeho doporučená maloobchodní cena je 17 990 Kč. K dispozici jsou i nižší modely. Jet 70 easy se dodává v bílé barvě za doporučenou maloobchodní cenu 11 990 Kč a Jet 60 turbo v modrozelené barvě za 9 990 Kč.

 

Robotický vysavač Jet Bot AI+

Druhou novinku představuje robotický vysavač Jet Bot AI+ s umělou inteligencí. Díky technologii Jet AI Object Recognition snadno vyčistí prostory v okolí a udržuje si bezpečný odstup od křehkých objektů a jakékoli činnosti, které představuje potenciální nebezpečí. Senzor LiDAR přesně monitoruje polohu vysavače Jet Bot AI+, který skenuje místnost, optimalizuje cestu a shromažďuje informace o vzdálenostech a rozmístění nábytku v domácnosti pomocí Jet Live. V aplikaci SmartThings si můžete vytvářet „no-go zóny“ nebo virtuální stěny na mapě vašeho domova.

 

Během vysávání vás bude upozorňovat LED dioda a zvuková signalizace, která informuje o stavu vysavače. Po vysávání se robot automaticky vrátí do svojí Clean Station, která odstraní prach pomocí technologie Air Pulse. Vícevrstevný filtrační systém potom dokáže pohltit až 99,999 % i těch nejjemnějších prachových zrnek. Všechny součásti prachové koše o objemu 0,2 l jsou kompletně omyvatelné, takže je budete moci udržovat v dokonalé čistotě a špičkovém hygienickém stavu.

 

Vysavač zvládne důkladně vyčistit tvrdé podlahy a koberce se sacím výkonem 30 W. Inteligentní nastavení intenzity sání vysavače Jet Bot AI+ rozpozná typ povrchu, množství prachu a automaticky upraví výkon. Čas vysávání je 90 minut a velkokapacitní Li-Ion 21,6 V mAh baterie s dlouhou životností se nabije za 210 minut.

 

Robotický vysavač máte možnost nastavit na různé módy: Max (čištění s maximálním sacím výkonem), Smart (čištění s automatickým přizpůsobením sacího výkonu podle povrchu), Normal (čištění s nižším sacím výkonem a šetřením energie), Spot Cleaning (čištění vámi vybraného prostoru). Pomocí semišového rotačního kartáče dokážete rychle a účinně vysívat domácnost bez obav z poškození podlahy a zároveň kartáč brání namotávání vlasů a chlupů domácích mazlíčků. Speciální systém nožů udržuje hlavici dlouhodobě čistou. Model Jet Bot AI+ je na českém trhu dostupný v bílé barvě. Doporučená maloobchodní cena je 39 990 Kč. K dispozici jsou však i nižší modely. Samsung Jet Bot s doporučenou maloobchodní cenou 13 990 Kč a Jet Bot+ za 18 990 Kč. Oba modely se také dodávají v bílé barvě.

 

Další informace o nových vysavačích najdete na internetové stránce https://www.samsung.com/cz/vacuum-cleaners/.

Comments

comments

Vyhledat