Kosmetická poradna: problematická pleť

iliustrační foto Andrew Neel via pexels
iliustrační foto Andrew Neel via pexels

Kosmetička Lucie odpovídá na řadu dalších čtenářských dotazů v naší kosmetické poradně.

Otázka:

Dobrý den, ráda bych vás poprosila o radu. Nevím jak bych popsala svou pleť ( zašlu vám foto). Vyzkoušela jsem už mnoho kosmetiky ale skoro žádná neměla ten správný účinek. Před pár měsíci mi diagnostikovali cukrovku takže jsem musela i změnit stravu a ráda bych právě i té pleti napomohla. Mohla by jste mi doporučit nějaké kvalitní přípravky popřípadě poradit co a jak?

 

Odpověď:

Dobrý den, 
děkuji za dotaz a zaslané fotky. Nevím, jaký účinek přesně od kosmetiky očekáváte a nevím, na jakou péči jste zvyklá, nicméně bych se zaměřila jen na pár, zato kvalitních přírodních produktů, které pomohou pleť sjednotit, vyčistit a vyléčit akné. Pokud vám nevadí oleje, určitě bych vyzkoušela odlíčení pleti například jemným mandlovým olejem a dočistit růžovou vodou. Jako pleťovou péči mohu doporučit Zázračný elixír Cannor, což je konopné sérum s vysokým obsahem CBD, tedy účinné látky z konopí, která si poradí s řadou kožních neduhů a má přitom úžasný anti-age efekt. Tím bych skončila a zatím nepřidávala další kroky: pleť dostane maximum potřebných látek a vitamínů. 

Otázka:

Dobrý den,
už 4. rokem mě trápí akné, nedávno jsem začala používat konopný olej, ale nikde jsem nedohledala jak by se měl správně používat. Ještě mě napadlo před použitím konopného oleje ošetřit pleť levandulovou vodou.
Děkuji za jakoukoliv radu.

Odpověď:

Dobrý den,
jak píšete, každý olej je potřeba nanášet na vlhkou pleť, květová voda je naprosto ideální. Vždy stačí pár kapiček na celý obličej, s vodou olej vytvoří emulzi, která plně nahradí krém, a tak jej lze používat jako denní i noční péči. Konopný olej je vynikající volba, na akné pak můžu doporučit konopnou kosmetiku Cannor (www.Cannor.cz) a například její Zázračný elixír, jenž je navíc obohacený o CBD, tedy o onu účinnou látku z konopí, která si umí poradit jak s akné, tak například s atopickým ekzémem a lupénkou. 🙂 

Otázka:

Dobrý večer,
Mám problém s akné na bradě a občas i na čele.
Momentálně používám make up Fit me a jako čisticí prostředky ráno i večer mam od Dermacol AcneClear.

Bohužel mi nic nepomáhá, je to pořád to samý, ale nezhoršuje se to. V příloze Vám posílám aktuální fotku mé brady.Mám tam i červený pupínek, který bolí na dotek.

Moje otázka zní, jestli by jste mi mohla poradit a napsat mi, co by mi mohlo pomoc – popřípadě poslat nějaké odkazy či názvy určitých čisticích prostředku, které pomáhají na akné?
Mám smíšenou pleť a je mi 23 let.

Odpověď:

Dobrý den, 
děkuji za dotaz. Léčení akné je vždycky běh na dlouhou trať, může mít řadu příčin a často za ním může být buď špatná životospráva, hormonální nerovnováha či nesprávná kosmetická péče. Právě z kosmetických značek mohu doporučit jednoznačně Absolution – už jejich mycí gel je velice koncentrovaný a dokáže nově vyskytující pupínek zlikvidovat do rána. Podle potřeb pleti se pak přidávají séra, základem pak bývá jejich probiotický krém La Créme de Santé. Na vnitřní používání pak mohu doporučit Gynex. 
Lucie

Comments

comments

Vyhledat