Krátce: Sting a Shaggy v Karlíně zpívali pro tři generace

foto David Hájek
foto David Hájek

Sting a Shaggy vydali společnou nahrávku a vyrazili na turné. To zasáhlo v lehce už mrazivém listopadu také Prahu a byl to nenáročný vzpomínkový večer.

Těžištěm všeho byly Stingovy hity včetně několika kousků od The Police. Čas ukázal, že i skladby Every Little Thing She Does Is Magic a Walking on the Moon se ctí obstály v závodu s časem, tedy nejen hity Roxanne a Every Breath You Take, na které také došlo a patřily mezi vrcholy večera. Stingova sólová kariéra byla přesvědčivě reprezentována třeba písničkami If You Love Somebody Set Them Free, Englishman in New York a skutečně křehkou a jemnou Fragile.

Jak to fungovalo v tandemu s lehce humpoláckým Shaggym? Ale docela dobře. Asi i lépe, než by člověk čekal. Oba mají talent na popové hity a oba těží z vlivů reggae, takže se místy potkávají velmi přirozeně a bylo vidět, že k sobě chovají sympatie. Sting Shaggyho sice nepotřebuje, je pořád obdivuhodně čilý, fresh a pohyblivý a pořád v pohodě vyzpívá i vyšší tóny, ale místy Shaggyho rozverný projev nabídl docela zajímavý, jiný úhel pohledu na některé Stingovy písničky. Ze Shaggyho vlastní hudby zařazené do programu byla nejvýraznější Hey Sexy Lady, na můj vkus pravda ukrutně prvoplánová, ale paním v publiku složeném ze tří spokojených generací se to líbilo. Ze společného alba zazněla titulní 44/876 a Don’t Make Me Wait, mimo jiných. A pár písniček bylo živými mashupy více kousků a znělo to hravě.

Nebyl to večer plný překvapivých hlubin a euforie z nejryzejších zážitků vysoké kultury, nedocházelo k takovým těm momentům, kdy se umělec dotkne něčeho absolutního a smrtelníci v úžasu hledí… nicméně i pop se dá dělat dobře a tihle dva, plus slušná, neprosazující se doprovodná kapela (a hosté) to v zaplněném Foru zvládli úspěšně.

 

Sting a Shaggy

Praha, Forum Karlín

16.11.2018

Comments

comments

Vyhledat