Kreativní dílny Piccoli 2019 představí dávná umění nejmladší generaci

foto: pořadatel akce
foto: pořadatel akce

Dílny Piccoli 2019: nápaditý program plný hudby, zpěvu, tance i výtvarných dílen určený dětem ve věku od 3 do 14 let. Hostit jej bude v neděli 20. října 2019 Klášter sv. Anežky České – Národní galerie Praha. V rámci devíti umělecky zaměřených dílen budete moci společně s vašimi ratolestmi objevovat bohaté umělecké tradice Evropy z období středověku, renesance i baroka. 

Vyzkoušíte si francouzské kolové tance, při luštění detektivní zápletky se naučíte zanotovat si gregoriánský chorál nebo můžete prozkoumat tradici klášterních zahrad s léčivými bylinami. Tím to ale zdaleka nekončí: program nabídne také dílnu se středověkými harfami, rytířské písně s nápaditým rytmickým doprovodem nebo cestu labyrintem v hravé dílně (O)bludiště. Na své si přijdou i malí muzikanti, kteří se učí hrát na hudební nástroj – těm jsou věnované hned dvě ansámblové dílny: Vykutálené muzicírování a CITola pro Anežku. Vstupenky na jednotlivé dílny stojí 100,- a jsou k dostání prostřednictvím sítě GoOut.

Každá dílna začne u vybraného výtvarného díla v expozici v doprovodu lektora Národní galerie. Poté se účastníci vydají napříč Anežským klášterem vstříc jedinečným hudebním zážitkům v tematických dílnách vedených pečlivě vybranými lektory – zkušenými pedagogy a výjimečnými umělci. 

Program tvořivého festivalu byl sestaven týmem profesionálních hudebníků a zkušených lektorů a pedagogů pod patronací souboru staré hudby Collegium Marianum ve spolupráci s Národní galerií Praha. Jeho dramaturgie si klade za cíl přiblížit hravou formou kulturu historických období, a to zejména dětem ve věku od 3 do 14 let. Kromě mezioborového rozměru festival usiluje i o propojení generací – aktivity podporují spolupráci dětí a rodičů nebo prarodičů. 

Kromě dvou ansámblových dílen jsou dílny otevřené všem dětem a rodičům bez ohledu na dřívější hudební zkušenosti. Registrovat se můžete na stránkách souboru Collegium Marianum nebo v síti GoOut od 29. srpna 2019.

Vstupné 100,- Kč na dílnu se platí za každé dítě. Jedna dospělá doprovodná osoba má vstup zdarma. Každá další doprovodná osoba platí vstupné 100,- Kč.

Comments

comments

Vyhledat