Kulturní program Rock Café na září

 1. út/tue FreeZone: The MayRevolution http://www.facebook.com/themayrevolution a Will Shake http://www.facebook.com/willshake.band/ 00 (vstup zdarma/free entry!)

1.9.2020 se v Rock Café Prague v úterní FreeZone představí pardubičtí The MayRevolution se svým prvním EP Reborn a kapela Will Shake. Doražte podpořit mladou krev!

The MayRevolution

Původně tříčlenná parta pohybující se na pomezí několika hudebních žánrů, o rok později jedna z nejzásadnějších studentských kapel ve Východních Čechách. The MayRevolution stihli od svého vzniku v roce 2017 odehrát řadu koncertů napříč republikou, vydat desku Reborn a natočit dva klipy, avšak teprve teď podle jejich slov „vše začíná“. Během koronavirové pauzy se skupina rozrostla o novou posilu, inspirovaná corovou muzikou přitvrdila a začala pracovat na nových věcech, které si můžete přednostně poslechnout už 1. září v pražském Rock Café.

Will Shake

Potraste si rukou s kapelou Will Shake, pretože je možné, že sa stanete obeťou možnej hypnózy vyvolávajúcu rozkoš, eufériu, úzkosť a závislosť. Tento stav nenávratne vyvoláva spevák a gitarista Filip Szocs, basgitarista Roman [Roja] Jakubec a bubeník Jakub Kruppa.

Kapela sa začala formovať už v roku 2015, no ten správny čas pre masívnu nadvládu nastal až v roku 2018. Nadvládu rock’n’rollu, bluesu, garage rocku a grunge. Počas nášho života nás ťahajú za nitky kapely ako Nirvana, Black Rebel Motorcycle Club, The Kills, Queens of the Stone Age, The Vines, White Stripes a my nemáme chuť odporovať!

Kapela sa takto zaprisaháva že vynaloží enormnú snahu, krvavé prsty a zkrátka všetko preto aby sa dostali do Vašich sŕdc a patrila medzi Vaše každodenné vibe-y.

 

 1. st/wed Batáty http://www.facebook.com/batatyodtaty/, Aldo Raine http://www.facebook.com/aldoraine.cz/, Demowave http://www.facebook.com/demowaveofficial/00 (100,- + poplatky / předprodej v síti GoOut / 140,- na místě)

Všichni mají zdá se poslední dobou špatnou obranyschopnosti, všude lítaj bacily nebo co. Nejlepší posilnění na začátek akademického roku je nový přípravek, kombinace surovin z různých krajů republiky. Tak přijď do Rock Café na degustaci

Přísady:

Aldo Raine (punk/rock)
Kluci a holky, co jsou smutný a naštvaný jako postava Tarantinovského rázu. Je jistý, že na něco tobě zanechaj.

Batáty (funk/rock)
7 homosexuálů z Budějc, co troubí, drnkaj a dělaj u toho strašnou show.

Demowave (synth/indie)
Velkej americkej sound k tobě přijede z dálného severu, až z Ústí nad Labem. Tyhle lidi nosí brejle a jejich music dlabem.

FB EVENT: http://www.facebook.com/events/1013641769055505/

 

 1. čt/thu Stellaris http://facebook.com/Stellaris.official/, Rise of Surya http://facebook.com/riseofsurya/, Make Me Collapse http://facebook.com/makemecollapse/, Depression Island http://facebook.com/diczech00 (125,- + poplatky / předprodej v síti GoOut / 150,- na místě)

Stellaris je pražská melodic metalcorová kapela, která vstoupila na scénu na začátku letošního roku. Na stage přinášejí neutuchající energii, a to nejen díky svému nasazení a dravosti, ale i díky kombinaci melodických linek, nařezaných pasáží a unikátních vokálů. Tahle cz-sk banda ve složení Nicol, Jamie, Hudy a Milpi vás na koncertech vždycky solidně rozhýbe a navíc má pro vás do konce roku nachystáno spoustu super novinek, tak si je nenechte ujít!

Make Me Collapse je mladá metalcorová kapela z Hradce Králové založená roku 2017. Tvoří moderní hudbu v kombinaci s nostalgickými vibracemi minulých let, kde se tvrdé, rychlé a screamované pasáže mísí s melodickými kytarami a emotivním zpěvem. To vše je proloženo energickými breakdowny, takže si každý fanoušek tvrdé hudby přijde na své. Na začátku roku 2020 kapela přidává do svého setu vlastní propracovanou light show.

Depression Island vznikli koncem roku 2015 v Pacově z bývalých členů formací Bastards Way, For Sale, Hackdown a Swarm, hrající mix metalcore/hardcore melodií s texty o životě. Rok 2019 je ve znamení koncertů v nové sestavě a natáčení singlu „I am afraid that I am nothing to you“ u Damiána Kučery na Slapech, včetně klipu. Na začátku roku 2020 kapela točí opět u Damiána Kučery nové EP, které vzápětí doplňuje i dalším klipem.

FB EVENT: http://www.facebook.com/events/590831741798133/

 

 

 1. pá/fri Živé kvety (SK) http://zivekvety.sk/ + support: Los Culos 00 (200,- + poplatky / předprodej v síti GoOut / 250,- na místě)

Živé kvety, múza československé indie rockové scény.

Živé kvety vznikly již v roce 1994 s frontmankou a textařkou Lucií Piussi a novinářem-kytaristou Peterem Bálikem v čele. Tato dvojice dodnes tvoří základní stavební a tvůrčí kámen kapely. Fungování skupiny bylo v minulosti úzce spjato s bratislavským divadlem Stoka, kde doprovázeli několik divadelních her. Nahráli tam i své album Sloboda a odehráli několik nezapomenutých koncertů. Živé kvety vkládají v posledních letech do svých textů i názory na aktuální dění ve světě i na domácí půdě. Např. píseň To čo nás spaja je protkáná několika metaforami i odkazem a vzpomínkou na Juraje Kušnierika – výborného novináře.  „To, čo nás spája, je silnejšie ako to, čo nás delí.“   V září 2019 vydali své nejnovější album Salto na rozlúčku.

FB EVENT: http://www.facebook.com/events/238087267363629/

 

 1. so/sat Bachata & Salsa dance night http://facebook.com/bachata.ilyas.anastasia/00 (50,- / vstupné pouze na místě)

BACHATA v Rock Café! Navíc s DJ Daladier.

Pojďme si užít již pátou bachata párty v unikátním místě – Rock Café! Je to kultovní pražský klub s bohatou historií a pěknou tvořivou atmosférou, rovnou v srdci Prahy

70% bachata, 20% salsa, 10% kizomba

PROGRAM:
20.00 – 02.00 PÁRTY

 

 1. ne/sun MUSIC BAR – vstup zdarma/free entry!

 

 1. po/mon MUSIC BAR – vstup zdarma/free entry!

 

 1. út/tue FreeZone: Back to Stone http://backtostone.cz/ + hosté 00 (vstup zdarma/free entry!)

Back to Stone je kapela z liberecké indie rockové těleso se zpěvačkou v čele. Zasněné dream popové melodie s tvrdšími kytarami a zastřeným druhým vokálem kytaristy. Back to Stone ve své tvorbě kladou důraz na zvuk dvou kytar, které tvoří nosnou konstrukci temnějšího soundu, ovlivněného angloamerickou muzikou přelomu 80. a 90. let.

Divadlo BEZ PRKEN – Zkouška na vernisáž http://facebook.com/bezprken/l 19.30 (150,- / předprodej v síti GoOut)

Převážně dívčí amatérský divadelní soubor se schází na večírku u jedné z členek ve středu 15.10.2019. Na programu je „tajná“ čtená zkouška Havlovy Vernisáže.

Inscenace kombinuje kolektivní improvizaci a scénické čtení textu Václava Havla s úmyslem postihnout atmosféru, ve které se společnost mladých lidí nacházela v předvečer sametové revoluce podle vzpomínek režiséra, přátel a rodinných příslušníků členů souboru.

Možná bude součástí představení ještě překvapení na závěr.

 

 1. st/wed „Erotic Slam“: Anatol Svahilec (mistr ČR 2014), Jaromír Konečný (CZ/DE), Meike Harms (DE), Dave, Švéd, Herr Tutter, Večerka 00 (200,- / předprodej v síti GoOut / 250,- na místě)

Speciální slam poetry exhibice. Texty o lásce a sexu. Účinkující výhradně v županech. Českou špičku doprovodí skvělí hosté z Německa. V němčině budou pouze dva texty, přeložené na projekci přímo na stage. Poezie vs. show!

ANATOL SVAHILEC – mistr ČR 2014

JAROMÍR KONEČNÝ – D, CZ / legenda německé scény

MEIKE HARMS – D / hvězda mnichovské scény

DAVE – finalista Mistrovství ČR

ŠVÉD – finalista Mistrovství ČR

HERR TUTTER

VEČERKA

Vernisáž výstavy maleb: Jakub König: Účastníci zázraku 18.00

Účastníci zázraku – je tajemství, které máme celý život před očima. Všichni se účastníme zázraku svých životů, aniž bychom si to uvědomovali. Aniž bychom se z toho radovali. Aniž bychom si dovolili uvěřit té kráse, která je tu pro nás a v nás.

Jakub König (1978), hudebník, výtvarník a textař. Pochází z České Lípy, kde na gymnáziu založil kapelu Obří broskev. Od roku 2011 je ústřední postavou kapely Kittchen. V roce 2017 shromáždil kolektiv Zvíře jménem Podzim, se kterým vydal dvě alba a knihu. Celkem je držitelem tří cen Anděl.  Knižně debutoval v roce 2011 komiksem Anjel, v roce 2017 vyšel flipbook Když piješ i kniha Zvíře jménem Podzim. Od roku 2013 se věnuje holotropnímu a maitri dýchání, které zásadně ovlivnilo jeho život i tvorbu. Výstava Účastníci zázraku reflektuje právě zážitky změněného stavu vědomí.

Vernisáž bude provázet hudební doprovod.

 

 1. čt/thu MUSIC BAR– vstup zdarma/free entry!

 

 1. fri/pá Groovy and Stinky vol. 1: Cytotoxin http://cytotoxin.de/ (DE), Gutalax http://facebook.com/gutalax.band/ , Jig-Ai http://facebook.com/jigaigore/ a další 16.00 (vyprodáno/sold out)

 

Nový dvoudenní festival extrémní muziky v nejstarším klubu v Praze – 16 kapel ve dvou dnech!

FB EVENT: http://facebook.com/events/2446946612002343/

 

 1. so/sat Groovy and Stinky vol. 1: Gut (DE), Korpse (NL), Stillbirth (DE) a další 16.00 (vyprodáno/sold out)

Nový dvoudenní festival extrémní muziky v nejstarším klubu v Praze – 16 kapel ve dvou dnech!

FB EVENT: http://facebook.com/events/2446946612002343/

 

 1. ne/sun PREMIÉRA filmu: Hominum Inimicus 19.00 (150,- / předprodej v síti GoOut / 170,- na místě)

Jeden z prvních českých torture horror/exploitation filmů, prezentující anonymní postavu známou jen jako Flagelant. Flagelant je misantropický filosof žijící na odlehlé chatě v lesích na blíže neurčeném místě. Unáší neznámou ženu rozhodnut uvěznit ji ve svém obydlí s úmyslem přetvořit ji na bytost smýšlející přesně dle jeho idejí.

Zejména se zde však dostáváme do nitra mysli nemocného sadisty a poznáváme jeho krví nasáklou filosofii a pohnutky jeho bestiálních činů.

 

 1. po/mon TRAVEL NIGHT #1: VELKALUSTA0 + Dáša Malinová – #Prostěpryč http://facebook.com/velkatlusta0 19.00 (150,- + poplatky / předprodej na xticket.cz)

Někam utéct, hlavně #prostěpryč. Snaha najít rovnováhu mezi low budget přístupem a pohodlím, to všechno je dokumentováno formou videí. Vietnam, Thajsko, Palawan, Island, Andalusie, Rakousko, Slovinsko…prostě kam se zrovna chce, kam jsou levný letenky.

VELKATLUSTA0
Toči videa, skládá hudbu, nedospívá, cestuje a to všechno tak nějak po svym. Nemluvi vždycky slušně, ale aspoň řiká věci na rovinu.

TRAVEL NIGHT.
Pravidelné cestovatelské večery se zajímavými osobnostmi v divadelním sále legendárního pražského klubu Rock Café na Národní třídě. Na Travel Night budou lidé, kteří nvs baví a inspirují. Hlavním motivem, který bude všechny přednášející spojovat je cestování. Neznamená to však, že se bude jednat o cestovatele v klasickém slova smyslu. Cílem je naopak oslovit co nejpestřejší spektrum lidí i napříč profesemi. Jedinou podmínkou je vášeň pro cestování! Informace o dalších akcích najdete na webu travelnight.beerwithtravel.com

FB EVENT: http://facebook.com/events/679863725905018/

 

 1. út/tue FreeZone: Pilot Study http://facebook.com/pilotstudyband, Bast, ArchAnděl MichAel 20.00 (vstup zdarma/free entry!)

Koncert na památku Jardy Chaloupky a Pepy Valdy.

Posledních 17 let strávili Jarda (mimo jiné hrál také na basu v kapele Bast) za zvukovým a Pepa za světelným pultem, defacto vedle sebe, v Rock Café. Znalostí svého řemesla přivedli ke zraku a sluchu publika stovky domácích i světových kapel. Oba odešli příliš brzy, byli to fajn kluci a zůstávají s námi ve vzpomínkách. A právě proto jsme se jim rozhodli věnovat tento večer! Vstupné je zdarma.

FB EVENT: http://facebook.com/events/294275411854155/

 

 1. st/wed The Agony http://facebook.com/theagonycz/ (křest EP Eclectic) + host: Black Holes http://facebook.com/musicblackholes/ 20.00 (150,- + poplatky / předprodej v síti GoOut / 200,- na místě)

Ve středu 16. září vydává ženská heavyrocková kapela The Agony nové a nejlepší EP s názvem Eclectic! Již tradičně za účasti čtyř skvělých hostů lomeno kmotrů, a předkapely, kterou bude tentokrát vynikající, genderově vyvážené duo Black Holes.

FB EVENT: http://facebook.com/events/298252984909534/

Divadlo RePublika – Zakázané vysílání http://divadlorepublika.cz/ 19.30 (250,- / držitelé karet ISIC 150,- / předprodej v síti GoOut)

Čau lidi. Máme tady absolutní nezávislost médií. A to je právě čas, kdy Rádio RePublika míří mezi vás. A to je přece perfektní…. Teda výborné, teda….. jak to ten Marek říkal? Aha. To je přece SKVĚLÉ!
Žijeme ve skvělé zemi se skvělým premiérem a skvělými zítřky.
Že vám to něco připomíná….?

Jedna redakce, jedno nové vedení, jeden vládní podržtaška a možná přijde i premiér.

RePublika je věc veřejná, ale co se v ní děje veřejné být nemusí. A často ani nesmí. Jinak by se přeci celý systém zhroutil. Přijďte s námi zabránit zhroucení a zasloužit se o budování RePubliky.
V pražském Rock café se na Vás těší

Lifestylové rádio Fresh Face se jednoho krásného dne stane jediným nositelem zpravodajských informací v republice. Veškerá veřejnoprávní služba byla zrušena. Česká televize i Český rozhlas byly pozavírány a pouze tato stanice, která je přejmenována na Rádio RePublika může pod dozorem hlásit zprávy

FB EVENT: http://facebook.com/events/302128677472069/

 

 

 1. čt/thu Debaty o svobodě a menšinách: č.5 Bělorusové 19.00 (vstup zdarma)

Rock Café ve spolupráci s Domem národnostních menšin a Člověkem v Tísni uvádí pátou ze série debat o menšinách v ČR. Ojedinělý koncept veřejných diskuzí, který vás přiblíží k danému etniku blíže, než sami očekáváte.

Aktuální problém v Evropě není jen Korona ale lidskoprávní vztahy Běloruska.

Kdo jsou Bělorusové a co právě prožívají? Jak se historicky dostali do ČR? Jak se stalo, že prezident Lukašenko vyhrál již po 6. volby?  Jak se dá pomoci lidem, kteří uvízli v Bělorusku bez internetu a svět je díky tomu neinformovaný? Jak pomoci lidem z posledního policejního a diktátorského státu v Evropě?

A mnohem více otázek, na které se běžně odpovědi nedozvíte.

 

 

 1. pá/fri P/\ST http://facebook.com/pastpraha/, Schwarzprior http://facebook.com/SCHWARZPRIOR/, Cringe Prince http://soundcloud.com/cringe-prince 20.00 (180,- + poplatky / předprodej v síti GoOut)

Bizár nad bizár.
Připravili jsme si pro vás srdeční akci.
Vrchol českýho kvalitního experimentálního rapu, elektra a darkwave, který je u nás k mání.
To chceš.

P/\ST
Jeden z nejlepších objevů roku 2019. Experimentalní rap, který vás překvapí svou strhující show. Energetické duo Dan a Ivo, jeden učí mladý herce a dělá scénickou hudbu a druhý je stálík na divadelních prknech v Českých Budějovicích. WAke and Bake voči rudý jak stejk… Jejich teatrálnost a syrovost pohybů dodádva show tu správnou image. Lepší grime, který vlastně není úplně grime, nenajdete.
Nechte se chytit do P/\STI.

SCHWARZPRIORLegenda na české pidi scéně. Industrialní / elektro-synthpopová / darkwave kapela, co má za sebou právě 10 své existence. Zápal pro dávku syrovosti, tvrdý beaty a kulomet bizarních slov. Ostravská skupina, co vás strhne k tanci nebo pohybům připomínající něco jako tanec.
Tri spolužáků z osravské fakulty umění si kromě nominace na cenu Anděl za elektronickou desku vysloužilo i několik dalších cen.

FB EVENT: http://facebook.com/events/664353581052096

Underground Comedy Speciál: Znak-up Night http://undergroundcomedy.cz/ 20.00 (50,- / držitelé ZTP / 200,- / předprodej v síti GoOut)

Znak-up Night aneb první česká stand-up show tlumočená do znakového jazyka.

Stand-up komici známí ze Stream.cz či z pořadu Comedy Club na Prima Comedy Central předvedou to nejlepší ze svých materiálů v unikátním benefičním večeru, jehož výtěžek bude věnován na podporu organizace Tichý svět. Celý večer bude tlumočen do znakového jazyka.

FB EVENT: http://facebook.com/events/2442864066024841/

 

 1. so/sat Other Way http://facebook.com/otherwaymusic/, K2 http://facebook.com/k2kadve/ , GotHigh http://facebook.com/gothighband/ 19.30 (120,- / předprodej v síti GoOut / 150,- na místě)

Taky už vám chybí pořádná rocková akce v centru Prahy? Známá dívčí rocková kapela K2 (kadve) se do Prahy vrací téměř po dvou letech! Spolu s nimi zahrají alternative rockoví Other Way, kteří nedávno vypustili do světa nové singly a nebojí se muziku okořenit houslemi nebo elektronikou. Celou akci otevřou rockeři z GotHigh. Tak neváhejte a doražte v sobotu do Rock Café!

 

 1. ne/sun MUSIC BAR– vstup zdarma/free entry!

 

 1. po/mon „Jan Kolář 60“: ZOO, Dick O’Brass, Kukulín + hosté 20.00 (250,- / předprodej v síti GoOut / 300,- na místě)

Koncert keltského rocku k 60. narozeninám klávesisty a hobojisty Jana Koláře, na kterém po deseti letech, od posledního koncertu v pražské Hybernii, vystoupí 25. dubna, 2020 v Rock Café kapela ZOO s Janem Kalouskem. S kapelou ZOO vystoupí i její bývalý člen, houslista Karel Holas. (Honza Kolář s Kájou Holasem si pro tento večer připravili mimořádné hudební překvapení.) Na koncertě ještě vystoupí kapela Jana Hrubého Kukulín, opět s Honzou Kolářem a dále kapela Dick O’Brass.

Jan Kolář:
Multiinstrumentalista, hráč na hoboj, klávesy, zpěvák, skladatel a aranžér. Absolvent HAMU v oboru hry na hoboj. V roce 1979 ho Jan Hrubý pozval jako hosta k natáčení LP Vladimíra Mišíka Etc…2. Od roku 1993 spolupracoval s režisérem Jiřím Chlumským, jako autor hudby k filmům Stůj nebo se netrefím (1997), Pán Hradu (1999), O svatební krajce (2003) a k seriálům Hop nebo trop (2004), Eden (2005). Dále spolupracoval jako aranžér na hudbě J. Chlumeckého k filmům Ireny Pavláskové Fotograf a Pražské orgie.�Jako člen Českého národního symfonického orchestru (ČNSO) se v roce 2011 sešel v Bratislavě na jednom pódiu se Stingem a v roce 2015 se s tímto orchestrem podílel na natáčení hudby Ennia Morriconeho k filmu Osm hrozných režiséra Q. Tarantina. V osmdesátých letech byl členem Framus Five Michala Prokopa, se kterým natočil legendární album Kolej Yesterday, Pražského komorního orchestru, v devadesátých letech vystupoval s Big Heads Michala Pavlíčka a v orchestru Virtuosi di Praga. V současnosti je členem Českého národního symfonického orchestru a kapel Framus Five Michala Prokopa a Kukulín Jana Hrubého.

Jan Hrubý & Kukulín
Legendární kapela houslisty Jana Hrubého, jejíž tvorba je inspirována skotskou a irskou tradiční hudbou, ale taky folklórem Balkánu, hudbou barokní i rockovou a v neposlední řadě fantazijním světem J. R. R. Tolkiena.

Dick O’Brass
Kapela Dick O’Brass hraje styl muziky zařaditelný pod pojem keltský rock. Ve své tvorbě čerpá něco z tradicionálů keltského světa (Bretaň, Irsko, Wales, Skotsko). Muzika okořeněná zvukem skotských dud a bretaňských šalmají, zvuk, který nemá v české kotlině obdoby a pro který je tak žádána. Styl hudby nezapře ani vliv kapely ZOO, se kterou je Dick O’Brass personálně propojen.

ZOO
Kapela ZOO v čele s Janem Kalouskem, která se na přelomu 80. a 90 let proslavila hitem Čas sluhů ze stejnojmenného filmu. Úderná, vysoce rytmická rocková hudba s keltskými prvky, umocněná klasickou instrumentací a nápaditými aranžmá.

FB EVENT: http://facebook.com/events/524562835084461/

DNY FRANKOFONIE: Charles Suberville – Noblesa francouzského šansonu a pocta Jacquesi Brelovi 19.30 (vstup zdarma, nutná registrace na e-mailu alena.veliskova@mae.etat.lu)

Charles Suberville se narodil na břehu Středozemního moře, ale miluje Paříž, kde působil v mnohých pořadech a kabaretech (le Petit Conservatoire de Mireille, le Cabaret de la Montagne, l’Échelle de Jacob…).

Suberville je naturalizovaným Lucemburčanem, přišel do této země shodou okolností na konci 70. let. Rychle navázal velmi specifický, intenzivní a osobní vztah s lucemburským publikem. Jeho vystoupení se vždy setkávají s velkým úspěchem. Ať už na pódiu vystupuje sám nebo s některým z místních divadelních spolků, vždy bude bojovat pro frankofonii.

 

 1. út/tue „FreeZone“: Nebezpečné známosti http://facebook.com/nebezpecneznamosti.cz/ , Fuzzy http://fuzzy2102.cz + host: Toyen http://facebook.com/toyenmusic 20.00 (vstup zdarma/free entry!)

Pražská, temně popová kapela Nebezpečné známosti. slaví 20 let existence. V hudbě Nebezpečných známostí uslyšíte spleť krásných zvuků kytar a syntezátorů podpořených strojovým tepem rytmiky i velké klenuté refrény zabalené do temně-romantického hávu s pocitovými texty. Známosti se netají svým obdivem k postpunku, neoromantismu a jeho představitelům jako Depeche Mode nebo The Cure. Kapela natočila svůj aktuální singl „Gabriela“ v produkci Laca Lučeniče, legendy československé syntezátorové hudby. Zpěvák a kytarista „Známostí“, Richard Ulrych, složil a produkoval písně na posledním elektronicky temném albu Báry Basikové, pojmenovaném „Slzy“.

Novinková kolekce litomyšlského písničkáře vystupujícího pod jménem Fuzzy2102 s názvem Moondust završuje  jeho „měsíční“ trilogii (Moonpop, 2015; Moonfactory, 2017; Moondust, 2019). Aktuální album obsahuje jedenáct písní, které vyprávějí malé příběhy na téma vztahů (Teorie uzlů, V prázdném domě, Pravidla létání), samoty (Když klidně spíš, Daleko) a úniku z reality (Zoli, Noční lovci, Jsem pilot, Stín deště). Vedle Fuzzyho je  dalším autorem textů Martin E.Müller, se  kterým Fuzzy2102 úspěšně spolupracoval již také na obou předchozích albech (např. v rádiích rotované písně Fabrika, Kafka na nábřeží). Tématicky a svou zasněnou melancholií  tak novinka Moondust navazuje na předchozího dvě „moon“ alba. Po hudební stránce je i na tomto albu zřejmá inspirace ostrovní indie (pop)rockovou a taneční hudbou 80.a 90.let. Novinku vydává Moonpop Records v distribučni spolupráci s IndiesMG.

Přijďte společně oslavit dvě dekády života Nebezpečných známostí spolu s kapelou a zajímavými hosty jako Fuzzy2102 a Toyen.

Křest knihy Tadeáše Šímy: Na kole přes Afriku http://facebook.com/nakolepresafriku 19.00 (150,- / předprodej v síti GoOut)

7 měsíců, 13 000 km a splněný dětský sen. Tadeáš Šíma dojel na kole z Prachatic až do Kapského Města. Své zážitky vylíčil v knize Na kole přes Afriku, kterou u nás pokřtí 22. září v 19.00 hod. Mezi hosty budou i cestovatel, který na kole objel celý svět Matěj Balga, cestovatel na koloběžce Marek Jelínek nebo ochránce zvířat Arthur F. Sniegon.

 

 1. st/wed Civilní obrana http://facebook.com/CivilniObrana + hosté: Niky Kandoussi http://facebook.com/niky.kandoussi/ (The Agony), Tommy First http://facebook.com/tomy.ukuleler/ 19.00 (150,- / předprodej v síti GoOut / 180,- na místě)

Civilní obrana vyráží na samostatnou mini šňůru k naší nové Zlaté desce!

Support:
Nikola ‚Niky‘ Kandoussi
Frontwoman, textařka a skladatelka ženské hard-rockové kapely The Agony se nám představí poněkud netradičně pouze s akustickou kytarou. Niky set bude složen z písní The Agony, coverů, ale také tzv. „šuplíkovek“, které zatím nebyly nikdy nikde hrané. Nepropásni tuhle příležitost!

Tomy First

Pro všechny ženy a zženštilé muže zahraje sit down komik, ukuleler a písničkář Tomy First!

FB EVENT: http://facebook.com/events/610688036367353

 

 1. čt/thu Divadlo RePublika – Boss Babiš https://divadlorepublika.cz/ 19.30 (299,- / držitelé karet ISIC 149,- / předprodej v síti GoOut)

Divadelní dramatizace jedné z nejprodávanějších knih snad nejznámějšího současného českého novináře Jaroslava Kmenty.

Je Andrej mafián, nebo oběť? Je Babiš největším polistopadovým podvodníkem, který zdecimoval tuto zemi, nebo jsme všichni letadlo? Na tyto otázky se s nadhledem a s humorem snaží najít odpovědi herci a herečky Divadla Republika v kabaretním provedení.

FB EVENT: http://facebook.com/events/2751049125123213

 

 1. pá/fri „No Borders“: MC Gey http://facebook.com/mcgeyofficial/, Opak Dissu http://facebook.com/opakdissu/, Hopes http://facebook.com/hopeshardcore/ , The Valentines http://facebook.com/thevalentinesofficial/, Trendy Brendy, Beer with Travel http://facebook.com/beerwithtravel/ 19.00 (160,- + poplatky/ předprodej v síti GoOut / 200,- na místě)

Rock Café startuje nový koncertní koncept – No Borders! Pravidelně jednou za půl roku uděláme koncert, který bude propojovat kapely a interprety různých žánrů a stejně tak jejich fanoušky. Jako klub jsme vždy vystupovali vůči různým předsudkům a raději jsme chtěli spojovat. A právě to je hlavním cílem tohoto večera s názvem No Borders.

FB EVENT: http://facebook.com/events/3224045727669523/

 

 1. so/sat Esence http://facebook.com/eSeNCe-123250370719 + hosté 20.00 (150,- / předprodej v síti GoOut)

Esence po několika letech opět v Rock Cafe. A bude to velká paráda.

FB EVENT: http://facebook.com/events/598963967484092

Divadlo RePublika – Boss Babiš https://divadlorepublika.cz/ 19.30 (299,- / držitelé karet ISIC 149,- / předprodej v síti GoOut)

Divadelní dramatizace jedné z nejprodávanějších knih snad nejznámějšího současného českého novináře Jaroslava Kmenty.

Je Andrej mafián, nebo oběť? Je Babiš největším polistopadovým podvodníkem, který zdecimoval tuto zemi, nebo jsme všichni letadlo? Na tyto otázky se s nadhledem a s humorem snaží najít odpovědi herci a herečky Divadla Republika v kabaretním provedení.

FB EVENT: http://facebook.com/events/2751049121789880/

 

 1. ne/sun The Beautifuls http://facebook.com/GreenSmatroll/ a Green Småtroll http://facebook.com/thebeautifuls.cz/ 20.00 (150,- + poplatky/ předprodej v síti GoOut / 200,- na místě)

I v neděli se může tančit, tím spíš, když po ní následuje státní svátek, kdy můžeme zregenerovat po všech tanečních kreacích a něco málo drinkách na baru! A proto jsme pro vás na 27. září připravili koncert dvou českých stálic Green Småtroll  a The Beautifuls!

FB EVENT: http://facebook.com/events/347342009994249

 

 1. po/mon „MUSIC BAR“ – vstup zdarma/free entry!

 

 1. út/tue „FreeZone“: Collectors http://facebook.com/Collectorstheband/, Signály https://facebook.com/kapelasignaly/, La Mind https://facebook.com/lamindband/ 20.00 (vstup zdarma/free entry!)

Čtyři holky. Čtyři nástroje. Čtyři životní příběhy protkané zkušenostmi, které vyjadřují ve svých anglicky psaných textech. Náměty jsou různé – prchavé momenty, ženství, ale i ohlédnutí se za vlastními tragédiemi, které život přináší, a způsoby, jak se s nimi porvat.
Hudba kombinující různé prvky rocku s altovými a sopránovými zpěvy prokreslená libozvučnými tóny houslí. Těžko zařaditelné do hudebních škatulek, i přesto spadající do alternativního rocku.

Dále zahrají Signály a La Mind.

 

 1. st/wed Ztracená Existence: Dentální Rapsódie http://facebook.com/ztratence/ 19.30 (150,- / předprodej v síti GoOut/ 180,- na místě)

Příběh, odehrávající se v ústní dutině jedné dívky. Sledujte její rande ojedinělou orální perspektivou! Získejte nový pohled (nejen) na svůj vlastní chrup…

Hra získala nominaci na inscenaci roku 2006 v Divadelních novinách. Úspěšně byla též uvedena na mnoha divadelních festivalech a přehlídkách po celé republice a též v předních českých divadlech, jako např. Činoherní klub, ŽDJC nebo Studio Ypsilon, kde se odehrálo i výroční 100. repríza v roce 2015.

Více zde: http://ztracenaexistence.cz/tvorba/dentalni-rapsodie-aneb-stomatologicka-revue.html

FB EVENT: http://facebook.com/events/188825522215926/

 

 

Galerie:
Výstava maleb: Jakub König: Účastníci zázraku / 9.9. – 5.10.2020

Účastníci zázraku – je tajemství, které máme celý život před očima. Všichni se účastníme zázraku svých životů, aniž bychom si to uvědomovali. Aniž bychom se z toho radovali. Aniž bychom si dovolili uvěřit té kráse, která je tu pro nás a v nás.

Jakub König (1978), hudebník, výtvarník a textař. Pochází z České Lípy, kde na gymnáziu založil kapelu Obří broskev. Od roku 2011 je ústřední postavou kapely Kittchen. V roce 2017 shromáždil kolektiv Zvíře jménem Podzim, se kterým vydal dvě alba a knihu. Celkem je držitelem tří cen Anděl.  Knižně debutoval v roce 2011 komiksem Anjel, v roce 2017 vyšel flipbook Když piješ i kniha Zvíře jménem Podzim. Od roku 2013 se věnuje holotropnímu a maitri dýchání, které zásadně ovlivnilo jeho život i tvorbu. Výstava Účastníci zázraku reflektuje právě zážitky změněného stavu vědomí.

 

Comments

comments

Vyhledat