Osvobozující komediální show o smrtelně vážných věcech – do Prahy přijíždí ALOK

ALOK je umělecké jméno člověka, jehož tvorba zahrnuje autorství básní i knih jako Beyond the Gender Binary (2020) či Your Wound/My Garden (2021), ALOK se ale věnují i komediálním shows, s nimiž objeli na čtyři desítky zemí po celém světě. 

Do pražského Divadla U Hasičů přijedou už ve středu 27. září 2023 představit aktuální program BIOLOGY! – A Comedy Show. Nechejte se okouzlit vystoupením jedné z globálně nejinspirativnějších osobností, které vypráví (nejen) o tom, jak si současní populisté, ale i mainstreamová politická reprezentace berou coby rukojmí queer lidi, aby odváděli pozornost od skutečných problémů.

Vstupenky (590 korun) jsou právě v prodeji na webu Fource a portálech GoOut a Ticketmaster. Vystoupení bude v angličtině bez tlumočení. Večer otevřou hudebníci ELSZ, jejichž jméno bylo po vydání debutu Blue Scar skloňováno po boku umělkyň jako Kelela nebo FKA Twigs.

„Nenávist nikdy nikomu nepomohla, nikoho nevysvobodila,“ zmiňují ALOK v rozhovoru, který s nimi letos vedla herečka Jamie Lee Curtis. ALOK se nebojí obouvat do sociálních sítí, které si honí triko podporou pride eventů, ale přitom nechávají volný průběh nenávistným diskuzím vůči queer lidem. Jejich poselství ale není negativistické, ALOK právě naopak šíří atmosféru pochopení a lásky. A je fascinující je při tom sledovat.

Za sebou mají vystoupení na renomovaném festivalu Edinburgh Fringe, ale i účinkování v pořadu Jonathana Van Nesse (Queer Eye) Getting Curious with Jonathan Van Ness. Hostovali v pořadu Planet Sex with Cara Delevingne a jejich tvář na nás shlíží z aktuálního coveru domácího ONI Magazine. A právě s ONI sdílí univerzální poselství, s nímž přijedou i do Prahy: „K překonání předsudků je potřeba vypěstovat si empatii a respekt k druhým. Lidem nemusíme rozumět, abychom věřili, že jsou hodni důstojnosti a bezpečí.“

Více informací na FB události , vstupenky koupíte na fource.cz

ALOK + ELSZ

27. 09. 23

Divadlo U Hasičů – Praha

Comments

comments

Vyhledat