Kvůli okupaci museli opustit svoje domovy. Teď vyráží s novou deskou na světovou tour a v úterý hrají v Praze

 

Ukrajinská indie-rocková a neo-psychedelická kapela Love’n’Joy si v posledních letech s úspěchem budovala renomé na evropské scéně. Svoje v pořadí druhé LP dokončili tři dny před ruskou invazí, pak je válka vyhnala z domova s nejistou budoucností. Vypovídající titul „Half Home“ nakonec navzdory okolnostem vydali začátkem září a vyrazili na tour, v rámci které vystoupí v úterý 20. září v pražském Crossu.

Slibně se rozjíždějící kariéra ukrajinského tria se zdánlivě mohla rozplynout po vpádu Ruska na Ukrajinu. Trojici muzikantů se ale podařilo dočasně usadit v Německu, odkud se v půlce roku vydali na menší evropskou tour k propagaci charitativního projektu Musicians Defends Ukraine. S pozitivními ohlasy zahráli i v Praze, Plzni nebo na festivalu Podtvrzí. Během složitého období zároveň pracovali na vydání druhého LP, které bylo dokončeno v Kyjeve 21. února, tři dny před invazí. 

Inspirací pro název „Half Home“ byla anexe Krymu, odkud pochází dva členové kapely. Zachycuje tak pocity nejistoty a izolace od domova. Titul se stal v podstatě i proroctvím pro následující dění. „Po událostech 24. února, kdy jsme museli opustit Kyjev, se tyhle pocity zněkolikanásobily” konstatuje frontman kapely Anton Pushkar. Deska konečně vychází 2. září a Love’n’Joy se s novinkou podaří vyjednat 2. fázovou tour po Evropě, Velké Británii a na příští rok i Kanadu a USA. 

Nahrávka obsahuje devět skladeb mísících skrze tragické okolnosti mnoho emočních barev. Od zklamání, agrese, přes zmatek k optimismu a snění. Skladby mění dynamiku a disponují nepředvídatelností, která jim dává schopnost obstát jednotlivě. V celé tvorbě se promítá pro kapelu typická inspirace ve zlaté éře 60. a 70. let, psychedelie, britpopu, ale i prvky hard rocku, nebo kromě klasického nástrojového složení použití i etnických nástrojů jako např. sopilky.

Jako support vystoupí výjimečně na pražské půdě nadaná mladá parta kreativně kombinující psychedelii, krautrock a pódiové charisma – plzeňští China Soup.

Obě kapely se letos potkali během společného působení na alternativním multižánrovém festivalu Podtvrzí, tudíž má kombinace i nostalgicky připomenout léto, přesně pár okamžiků před jeho oficiálním koncem. 

Akci pořádá promotérská agentura Cassiopeia Promotions. Vstupné na místě 200,-Kč.

 

Událost: https://fb.me/e/6nPhAeuSI

LP „Half Home“: https://lovenjoy.bandcamp.com/

https://open.spotify.com/album/3OaSVncLP7qSKFsPr5LAJO?si=M__q_-mwSo66Z1GZo37H0w

Klip „Brut“: https://youtu.be/1Vb58Ty3mYk

Live session: https://youtu.be/bgKywjoZFpM

Fundraiser „Musicians Defend Ukraine“: https://www.instagram.com/musicians_defend_ukraine/

 

Cassiopeia Promotions

 

Comments

comments

Vyhledat