Láká tě surfování? Vyrazit můžeš sám i s rodinou

foto: Surf-Trip.cz
foto: Surf-Trip.cz

Chceš letní dovolenou věnovat surfingu? Koukáš na nabídku našich letních pobytů a nevíš si rady, která destinace je pro tebe ta pravá? Zajímá tě, kolik bude letos stát tvoje oblíbené víno ve Francii? Tak to poslední nevíme a na odpověď si musíme ještě chvíli počkat, ale s výběrem pobytu rádi pomůžeme hned teď.

 

My máme zkušenost s nejstarší českou surfařskou agenturou Surf-Trip.cz, se kterou jsme byli u různých oceánů už několikrát. Mají skvělé, zkušené a certifikované instruktory, přitahují na sebe pohodové klienty a mají vynikající cit na výběr míst, kde kempy organizují.

Začátečníci

Se surfováním nemáš žádnou zkušenost a chceš si to vyzkoušet, rozhlédnout se v destinaci, „osahat“ si styl surfových dovolených, dát si večer drink a ráno procházku po pláži. Doporučujeme zvolit surfový balíček v červnu nebo v září ve Francii, případně letní pobyt ve Španělsku. Obě varianty jsou skvělou volbou pro úplné začátečníky.

Ve Francii, konkrétně v Hossegoru mají “surftripáci” na pobytech většinou skupiny dvacet až čtyřicet lidí, v červnu tu navíc probíhá mistrovství ČR a SR v surfingu, takže můžeš zažít atmosféru závodů a při tréninku ve vodě pozorovat legendy československého formátu. Nikde se se surfovou kulturou neseznámíš lépe než v Hossegoru, centru evropského surfingu. Na tyto pobyty můžeš vzít i rodinu, v areálu je dětské hřiště, bazén i brouzdaliště, a na pláž je to opravdu jen pár minut. V Hossegoru jsou pak obecně větší vlny, ale začátečníkům to nevadí, první týden zůstávají s instruktorem u pláže, v tzv. „pěně“.

Na červenec a srpen se kemp od Surf-Trip.cz ve Francii stěhuje do Léonu, to je 30 km severně od Hossegoru. To proto, že Hossegor je v letních měsících přelidněný na suchu i ve vodě a první jízdy na surfu jsou mezi stovkami dalších surfařů velmi obtížné. Občas si tam můžete připadat jako ve Špindlu, kolik je tam Čechů.

Pobyty v Léonu jsou pro max. 14 lidí a ubytování je spíše pro mladší věkové kategorie a party kamarádů než pro rodiny a páry toužící po luxusu a soukromí.

Španělské pobyty jsou pak španělská vesnice. Tedy, základnu máme ve španělské vesnici Langre, a je to nádhera! K nejbližšímu obchodu se surfovými suvenýry je to 10 minut jízdy autem a při snídani se můžeš rozhodnout, jestli budeš sledovat oceán či hory. Nebo obojí. Vlny zde bývají přes léto menší, občas téměř žádné. Pro začátečníky je to rozhodně správná volba.

 

Pokročilí jezdci

Nějaké to surfování už máš za sebou a chceš se posunout dál, ale zároveň si chceš užít i doprovodný program, relax, výlety a párty. I ty se můžeš směle vypravit do obou výše jmenovaných destinací. V obou Surf-Trip.cz pořádá lekce a program i pro mírně pokročilé surfaře, na většině pobytů je cca polovina úplných začátečníků a polovina mírně pokročilých jezdců.

Surf academy v Léonu

Toto je speciální pobyt pro ty, které zajímá jenom surfování. Výlety, mejdany a další letní kratochvíle jdou na pobytu stranou. Tohoto pobytu se můžeš zúčastnit jako úplný začátečník nebo pokročilý surfař, důležitá je dobrá fyzická kondice na celodenní program od dvou surf session, tréninku na suchu až po večerní teorii. Čtrnáct účastníků je rozděleno do tří skupin (začátečníci, mírně pokročilí a pokročilí), které se vzájemně motivují a předávají si zkušenosti.

Září pro pokročilé Španělsko

Na rozdíl od Surf academy jsou tři týdny v září určeny opravdu jen pokročilým jezdcům. Na lekce pro začátečníky, výlety a velké lenošení není na těchto pobytech prostor. Účastník těchto pobytů by už měl umět chytnout vlnu na line-upu. Pokročilí jezdci nemusí mít strach, že je budou brzdit začátečníci a naopak. Instruktoři klienty rozdělují se na základě první společné surf session do tří skupin, kdy se každá skupina celý týden soustředí na pilování konkrétní techniky, od jízdy do boku po cutback roundhouse. Tento intenzivní pobyt si vyber, když chceš udělat rychlý pokrok, a nebo když tvůj surfový růst stagnuje a potřebuješ trošku poradit a popostrčit.

Sigle fin Hossegor

A je to tady! Single fin je legendární zářijový pobyt ve Francii, kde se kromě surfových lekcí pro všechny úrovně jezdců můžeš těšit především na velkou partu stejně nadšených lidí, kteří se chtějí seznámit a najít si přátele na další cesty nejen za surfovým dobrodružstvím!

 

Pro rodiny s dětmi Španělsko

Speciální Family weeks jsou určeny rodinám především s menšími dětmi, pro které je několikrát do týdne připraven animační program a speciální surfové lekce. Ty jsou připravené i pro rodiče. Děti instruktoři pouští na prkno od sedmi let, pokud umějí plavat. Pobytů se účastní rodiče nebo prarodiče s dětmi cca 7 – 14 let. Pro starší děti s doprovodem doporučujeme výběr některého ze standardních pobytů uvedených výše. Kromě Single finu, samozřejmě.

 

 

autor textu: Martina Špíšková
foto: Surf-Trip.cz

Comments

comments

Vyhledat