Lavička (dlouhá) jak Brno

„Letošní rok nám přinesl mnoho pracovních výzev,“ říká designér David Karásek a pokračuje, „jednou z největších v České republice byla revitalizace Moravského náměstí v Brně. Ve spolupráci s architektonickým studiem Consequence Forma architects jsme společně navrhli a náměstí dodali novou dominantu, nepřehlédnutelnou lavičku, která měří 120 m, váží celkem 18.500 kg a její projektování a výroba zabrala více než 2.600 hodin.“

Eliptická lavička obkresluje centrální část parku tvořenou vodní plochou s proměnlivým charakterem: může ji tvořit vodní hladina, mlžné trysky nebo klasické fontány a může sloužit i k pořádání divadelních nebo hudebních představení.

O přeměně dnešního „Moraváku“, jak se náměstí přezdívá, se v Brně diskutovalo prakticky od konce druhé světové války, kdy z veřejného prostranství zmizel Německý dům. Novou podobu prostoru dala architektonická soutěž z roku 2016 v níž uspěl návrh studia Consequence Forma architects. „Na tomto projektu lze dobře ukázat to, že pokud generální projektant, dodavatel stavby a investor intenzivně spolupracují a táhnou za jeden provaz, lze realizovat kvalitní veřejný prostor, který obstojí ve světovém srovnání,“ shodují se Ing. arch. Martin Sládek a Ing. arch. MArch. Janica Šipulová za Consequence forma architects.

 

Comments

comments

Vyhledat