Legendární český soulman přezpíval Rodrigueze do češtiny

Vychází nový singl zpěváka Jaromíra Löfflera s kapelou pražského labelu Memory Records Prague. Löffler, který v šedesátých letech zpíval s kapelou Flamingo po boku Marie Rottrové, se vrátil ke svým kořenům s dvěma novými soulovými nahrávkami. Ty se objeví na vinylovém singlu k připravovanému LP a již nyní jsou k poslechu na digitálních platformách.

V létě 2022 zorganizoval Jaromír Löffler v Curychu svůj protiválečný koncert Blues for peace a začal připravovat s pražským soulovým vydavatelstvím Memory Records Prague nový projekt – vinylovou desku se sedmi českými covery převážně soulových klasik. Koncem července začali testovat studiový software a brzo vznikly první demo nahrávky na ose Praha–Curych nahrané na dálku. Po překonání počátečních technických problémů natočil Jaromír Löffler se studiovou kapelou labelu dostatek materiálu na LP ve stylu kombinujícím prvky starého soulu a blues se současným soulovým zvukem.

„Na album byly vybrány zejména starší skladby, které mnohdy i více než padesát let od vydání žijí svým životem a v posledních dekádách zaznamenaly comeback v interpretacích současných umělců,“ zmiňuje Milan Dedera z Memory Records Prague.

Na LP se objeví české verze nahrávek Billa Witherse, Etty James, Gila Scott-Herona či Sixta Rodrigueze. Jako pocta a vzpomínka na textaře a Löfflerova přítele Vladimíra Čorta vznikla nová verze nahrávky „Já tě zaklínám“, kterou v šedesátých letech nahrál Löffler s kapelou Flamingo. Nové interpretace soulových klasiků znějí často jako živé pódiové nahrávky, na podiu i přestože od sebe byli hudebníci a zpěvák vzdáleni stovky kilometrů.

První skladby z tohoto projektu – české verze songů „I’d Rather Go Blind“ a „Sugar Man“ – vycházejí již nyní na digitálních platformách a objeví se také na vinylovém SP, které vyjde v polovině října. Celé album pak spatří světlo světa na konci tohoto roku.

Memory Records Prague
www.memoryrecords.cz

Comments

comments

Vyhledat