LES PRO ŽIVOT v Brně už čeká jen na první déšť

foto: pořadatel akce
foto: pořadatel akce

Ve čtvrtek 4. dubna zasadily ženy z neziskové organizace Mamma HELP 500 malých doubků na jedné z pasek Lesnického parku Podkomorské lesy u Brněnské přehrady. Dub je symbolem síly, dlouhověkosti, naděje, proto si jej onkologické pacientky vybraly. Do Brna se jich sjelo přes 60, z celé České republiky.

„Proč jsme sázely stromy, a právě v Brně? Bez stromů a zdravé přírody nelze žít, dýchat, relaxovat, cítit se dobře a být šťastný… a my si to moc dobře uvědomujeme,“ říká Jana Drexlerová, ředitelka Mamma HELP. „Brněnské Mamma HELP centrum tuto akci výborně připravilo a nabídlo ji mammahelpkám z ostatních sedmi center jako dárek k 20. výročí založení naší organizace. Jsem si jistá, že všechny ženy, které dnes doubky sázely – za sebe i za své blízké a kamarádky, které přijet nemohly – na dnešní den nikdy nezapomenou.“

Vysadit dubový les u Brněnské přehrady ženám umožnily Lesy České republiky, které poskytly sazenice i prostor. „Bez tohoto významného partnera by celý projekt Lesa pro život zůstal jen na papíře,“ říká Monika Chábek, koordinátorka brněnského centra. „Jsme vděčné jim i dalším partnerům, kteří přispěli finančně na naše celostátní setkání i realizaci projektu. A poděkovala bych ráda také studentům Mendelovy univerzity v Brně, bez nich bychom se ztvrdlou vysušenou zemí bojovaly podstatně déle… Všechny doufáme, že brzy zaprší a stromky se nám brzo zazelenají“.

Ženy, které překonaly rakovinu prsu, pomáhají si navzájem a věří, že síla, odhodlání a naděje je neopustí, si slíbily, že „svůj les“ budou co nejčastěji navštěvovat. Už na podzim se sem vydají na pochod s Nordic Walking hůlkami, spolu se svými rodinami a přáteli.

Comments

comments

Vyhledat