Letiště Karneval odhaluje program

Letiště Karneval, festival jazzu, elektronické hudby a performance přistane již po desáté na Moravě. Kromě již tradiční ohnivé show se můžete těšit na výběr nejlepších hudebníků, které přináší nejen česká, ale i zahraniční scéna, a to včetně Bert and Friends, Kid Simius, Tilda Allie nebo Post Noisy Pots.

ČTVRTEK

Charakteristikou zahřívacího dne festivalu bude klid, pohoda, meditace a příprava. Hudební program otevře na venkovním podiu skotský DJ Nic Robertson se svým jazz, soul, funk a disco playlistem. Následovat bude dechový workshop pod vedením Ashley Abrman, známý z instagramového účtu @dech_sesh. Poté se přesuneme do sálu Karnoly. Tradiční čtvrteční performativní představení bude patřit Michaele Daškové s její divadelní performance s polární estetikou AAIA/NTRCTC, která přenáší diváky do Antarktidy a zkoumá prolínání člověka a Země.

Hlavním hudebním projektem, který se nám ve čtvrtek představí, bude jedinečný koncert hudebníka Ondřeje Holého, který tvoří a vystupuje pod jménem dné. Držitel ceny Anděl za elektronickou hudbu a úspěšný tvůrce filmové a divadelní hudby dné k nám přijede představit svou novou desku Basic Living.

PÁTEK 

Následující den bude pravým opakem čtvrtka a ponese se ve znamení vzrušujících hudebních zážitků, které na sebe budou v rychlém sledu navazovat. Bude to skok rovnýma nohama do fascinující hudební show. Program na velkém venkovním podiu otevře ústřední postava fenoménu Letiště Ashley Sarah Abrman v doprovodu klávesisty, rappera, básníka a beatboxera JeNa Hovorky a představí svou horkou novinku EP Truthless Borders. Ihned po nich na pódium nastoupí kapela Post Noisy Pots se svou směsí elektroniky, akustických beatů a virtuozity dalšího Letištního hrdiny, kytaristy Antonína Dlapy.

Závěr pátečního venkovního programu bude patřit kapele Bert & Friends. Na vnitřní stagi poté roztočí své smyčky Develooper a o půlnoci se publiku představí zjevení na hudební scéně kapela Blue Uandi. Afterparty bude patřit jednomu z nejsofistikovanějších selektorů a DJs vůbec, jehož sety se skládají pouze z es vytažených z rukávu – Jak Sen.

SOBOTA

A jako sen bude celá sobota. Po páteční bouři nechceme nikoho příliš zprudka probouzet, a tak odpolední program zahájí švýcarský DJ Francesco Panettone se svým mixem deep jazzy elektroniky, deep house, balearic a disco. Hlavní pódium otevře prvním sobotním živým vystoupením kapela The Most Naked Man, následovat bude jazzový koncert italského pianisty Federica De Vittora v doprovodu kontrabasisty Matěje Černého a bubeníka Marka Urbánka. 

Švédská zpěvačka Tilda Allie poté představí svůj emotivní set postavený na její originální hudební produkci a ojedinělé hlasové dispozici. A poté začne techno večírek. Set živé elektroniky k nám přiveze přímo z Ibizy berlínská hvězda Kid Simius, naváže pořadatel našeho bratrského festivalu Rosnička Ban Jarnet. Po půlnoční tanečně akrobatické fireshow SHAMANIAC skupiny Blackout Paradox a tradičním rituálním ohni rozsvítí kontrolky svých modulárních syntezátorů HRTL. Závěrečná party bude patřit Marii Pravdě a Kosmic Skautovi, kteří nás provedou červí dírou na druhou stranu do barevného ráje, kde není nic než štěstí a láska.

Lístky můžete zakoupit na: www.letistekarneval.cz

 

www.facebook.com/letistekarneval

www.instagram.com/letistekarneval

SMSticket:

https://www.smsticket.cz/vstupenky/36034-letiste-2023-jazz-elektronika-performance

FB event:

https://www.facebook.com/events/1869072693432657

Comments

comments

Vyhledat