Letní kino Zeď bude! Ve spolupráci s ČRo Vltava promítne filmy na téma rodina

Letní kino Zeď_ Foto Libor Galia
Letní kino Zeď_ Foto Libor Galia

I když je situace na kulturní scéně poměrně nejistá, smíchovská továrna optimisticky vyhlíží letní dny a společně s Českým rozhlasem Vltava plánuje Letní kino Zeď. První projekce mezi kolejemi a dálnicí je naplánována na středu 10. 6., sezónu zahájí komedie Tohle je náš svět.

Letní kino po osmé zpět v továrně
Bílá zeď, která vítá příchozí návštěvníky, opět v létě ožije. Stejně jako v minulých letech se na ní budou promítat filmy. „Letní kino jsme v MeetFactory otevřeli v roce 2013. Na nákup plátna a promítací techniky jsme tehdy uspořádali crowfundingovou kampaň, což byl první ,projekt,‘ na kterém jsem se v MeetFactory podílel,“ vzpomíná na začátky divadelní dramaturg Matěj Samec. „Od té doby každoročně zažívám během letního kina pocit blaha. Věřím, že se nám ho podaří realizovat i v tomto komplikovaném roce; myslím, že to bude stát za to nejenom díky specifické atmosféře blízkých kolejí a konstantnímu pohybu vlaků – neustálé připomínky, že jsme jaksi na cestě, ale také díky brilantní dramaturgii Pavla Sladkého.“

 

Tématem bude rodina
Pavel Sladký, dramaturg projektu a spolupracovník ČRo Vltava se na programu Letního kina Zeď podílí podruhé, loňské ekologické téma letos vystřídá motiv rodiny. „Všichni se s ní v životě potýkáme a domácí i zahraniční produkce nabízí velkou šíři titulů k výběru. Pod jednotným tématem tak bude vládnout různorodost,“ vysvětluje Sladký. Jak rodiny zvládají různé konflikty mezi blízkými? Jak se v různých rodinách dospívá, společně stoluje, raduje i umírá? Jak do kruhu nejbližších lidí zasahuje politika? To jsou jen základní otázky, na které se budou hledat ve filmech odpovědi.

 

Od animáků po horory
Co všechno se v rámci rodinných kruhů může stát, si hodně lidí velmi intenzivně zažila v posledních týdnech v rámci karantény. Že se na tyto zážitky dá podívat z různých úhlů pohledu, ukáží filmy, které bude MeetFactory promítat na stěny bývalé galerie Zeď. „Ve výběru bude animák i hrané filmy, dramata i horor. Takže doufám, že na některé projekce budu moct vzít své rodiče, abychom si film i genius loci Letního kina Zeď u smíchovských kolejí užili společně,“ plánuje Pavel Sladký. Jako první film se bude promítat Tohle je náš svět, komedie o netradiční rodině, ve které hraje hlavní roli Viggo Mortenssen.

 

„Velmi rádi pokračujeme i letos ve spolupráci na letním kině. Věříme, že v červnu už budeme moct všichni vyrazit na lehátka a s limonádou v ruce si užít dobré kino,“ těší se na letní pohodu nejen Jaroslava Haladová, šéfredaktorka ČRo Vltava, ale i celý tým smíchovské továrny.

 

Vstup je dobrovolný, bar MeetFactory bude otevřen až do konce promítání. Kapacita projekce se bude odvíjet dle aktuálních nařízení vlády. Projekce probíhají každou středu po setmění, v červnu a červenci od 21:30, v srpnu a v září pak od 20:30. Součástí některých promítání budou i dramaturgické úvody.

 

Letní kino Zeď ve spolupráci s Českým rozhlasem Vltava

program:
červen
10. 6.   Tohle je náš svět
17. 6.   Mirai, dívka z budoucnosti
24. 6.   Mustang

červenec
1. 7.     Lady Bird
8. 7.     My
15. 7.   Devadesátky
22. 7.   Srdcová královna
29. 7.   Pro Samu

Program v srpnu a září bude upřesněn na www.meetfactory.cz

 

Informace nejen o promítaných filmech, ale i o ostatním dění na poli filmografie, bude možné sledovat i v novém kulturním magazínu Akcent. V následujících dnech ho spouští ČRo Vltava.

Comments

comments

Vyhledat