Letní virtuální hry: nový český projekt chce propojit sportovce z celého světa

Pozornost sportovních fanoušků z celého světa měla být v těchto týdnech upřena na jediné místo – do japonského Tokia, kde měly 24. července odstartovat olympijské hry. Koronavirus ovšem odsunul největší sportovní událost planety až na rok 2021.

Sportovci z celého světa tak nyní dostávají možnost zúčastnit se jiných her, které jim umožní zapojit se z jakéhokoliv místa na planetě, respektovat všechna epidemiologická opatření a poměřit síly s miliony dalších amatérských, výkonnostních i profesionálních sportovců. A to v termínu od 24. července do 9. srpna. Na programu Letních virtuálních her jsou běh, cyklistika, triatlon, plavání a chůze. Účastnit se ve svých kategoriích mohou i děti. 

Motivace pro začátečníky, test pro zkušené

Obejdou se bez ohně i bez vlajky s pěti kruhy. Zábavu a vzrušení ale nabídnou stejné jako skutečné hry. Projekt Letní virtuální hry navazuje na populární Virtuální běhy, do kterých se během uplynulých měsíců zapojily stovky tisíc českých běžců. Zároveň budou součástí celosvětového závodu Summer virtual games (summervirtualgames.com) a každý účastník se tak automaticky zapojí do celosvětového sportovního happeningu. Nezáleží přitom na výkonnosti, věku ani pohlaví.

Princip je jednoduchý: na webu www.letnivirtualnihry.cz se během několika vteřin zaregistrujete k závodům, které vás nejvíce osloví. Následně vybranou disciplínu absolvujete ve skutečném světě a svůj výkon změříte sportovními hodinkami, jakoukoli aplikací v telefonu či vyfotíte čas na stopkách. Nakonec už jen prostřednictvím odkazu v e-mailu nahrajete na web Letních virtuálních her svůj výsledek a důkaz o svém výkonu (např. fotku, printscreen z prostředí Garmin Connect, Movescount, Endomondo, Strava, nebo jen fotku hodinek či stopek apod.). Průběžné pořadí bude možné sledovat on-line. Vše je zdarma.

„Popularita Virtuálních běhů velmi rychle roste. Odpadá při nich totiž veškerý ostych, který lidi občas odrazuje od účasti na skutečných závodech. Nemusí mít strach, že je někdo uvidí nebo že skončí poslední. Výhodou je i to, že mohou závod absolvovat během delšího časového okna a nemusí tak plánovat rodinné víkendy podle termínové listiny skutečných závodů. Dokonce je možné každý závod absolvovat vícekrát, nebo si vyzkoušet více tratí. Pro výkonnostní sportovce jsou zase virtuální závody zábavným zpestřením tréninků. Máme prokázané, že ač jde o závod virtuální, sportovci jej podprahově vnímají a dosahují při něm lepších výsledků a mnohdy i osobních rekordů,“ vyjmenovává důvody popularity virtuálního závodění Pavel Kosař, organizátor Virtuálních běhů.

Běhejte, jezděte na kole, plavte, zkuste triatlon

V programu Letních virtuálních her jsou skutečné sporty a disciplíny inspirované nejběžnějšími světovými sportovními délkami/distancemi: 

  • Běh: 800 m, 1500 m, 5000 m, 10 000 m, 21 km, maraton + dětské kategorie
  • Cyklistika: 25 km, 50 km + dětské kategorie
  • Plavání: 800 m, 1500 m + dětské kategorie
  • Triatlon: olympijský (1,5 km plavání, 40 km cyklistika, 10 km běh), sprint (0,75 – 20 – 5 km). Závod není nutné absolvovat v kuse, ale disciplíny musíte zvládnout během 24 hodin 
  • Chůze: 10 km, 20 km  + dětské kategorie 

 

Pořadí ve výsledcích přitom není důležité. Cílem projektu je motivovat amatérské sportovce v jejich v začátcích, inspirovat je k překonávání vlastních limitů a podpořit je v přirozené lidské soutěživosti. Závody můžete absolvovat s rodinou, přáteli nebo z nich vytvořit výzvu pro kolegy v práci.

Více informací najdete na webu letnivirtualnihry.cz, aktuální dění můžete sledovat také na sociálních sítích, a to prostřednictvím hashtagů #LetniVirtualniHry #LVH2020 @letnivirtualnihry #SummerVirtualGames #SVG2020 @summervirtualgames

 

Kontakt na organizátory:

Tereza Kovaříková: svg@summervitualgames.com, +420 721 249 136 

Pavel Kosař: kosar@upholding.cz, +420 606 917 385

 

Comments

comments

Vyhledat