Letošní Czech Design Week představí tvorbu předních designerů

foto: pořadatel akce
foto: pořadatel akce

V pořadí již 5. ročník Czech Design Week bude oficiálně zahájen 28. 11. 2018 v prostorách Kongresového centra Praha. Přehlídka designu představí na stovku českých a zahraničních designerů a svým návštěvníkům nabídne to nejlepší z českého skla, porcelánu, šperků, interiérového designu, design studií, dětského interiéru, originálních hraček, dále pak grafický design, umění, či průmyslový design.

„Kongresové centrum jsme kromě bohatých prostor interiéru vybrali i kvůli historickému významu samotné budovy. Letos si připomínáme 100 let od založení Československa a málokdo například ví, že právě zde probíhala v roce 1989 intenzivní jednání o uspořádání první svobodné československé vlády, republiky a také o podobě prvních svobodných voleb po listopadu 1989,“ zmínil k výběru budovy ředitel festivalu Lukáš Pipek.

CZDW přivítá ve spolupráci s producenty Milan Design Week také zahraniční autory „Instalace, která bude plně v rukou našich designéru, pojme přes třicet zahraničních umělců a bude převezena několika kamiony do Prahy,“ zmínila Gloria Gazzoldi, produkční týmu Milan Design Week. Další doprovodnou akcí CZDW bude Design fórum, konference o designu, která se uskuteční 30. 11. 2018.

Zásadní proměnou bude i forma prezentace. „Od opuštěných domů se designéři nyní přesunou k prezentaci v otevřeném prostoru,“ dodává ředitel festivalu.

Kongresové centrum Praha ukrývá nejen prostory pro výstavy, kongresy či konference, ale i nespočet uměleckých originálních děl, která mají dnes nevyčíslitelnou hodnotu. Bohatě jsou zastoupena především díla textilní a sklářská, dále pak práce z kovu a volná díla malířská i sochařská. Součástí jsou skvosty od sklářů Stanislava Libenského a Jaroslavy Brychtové – Žena s holubicí, malíře Cyrila Boudy, akademického sochaře Františka Víznera nebo sklářského výtvarníka Františka Procházky.

Comments

comments

Vyhledat