Levi’s® představuje neformální a nostalgickou kolekci podzim/zima 23

Tradiční dělení oblečení na pracovní a volnočasové, do města a přírody, formální a neformální – ztrácí čím dál více na významu. Ti, jejichž styl je tím nejinspirativnějším odvážně překračují hranice toho, jak bychom se oblékat “měli”. Levi’s® se vždy zaměřoval na pohodlný a přirozený styl, inspirovaný nostalgickými odkazy, a nejinak tomu je i pro novou kolekci. V sezóně podzim/zima 2023 zdůrazňuje  radost a svobodu sebevyjádření.

Hlavními tématy nové kolekce jsou neformálnost, nostalgie, adaptace, únik od reality a bourání pravidel stylingu, ve kterém se sebejistě míchají různé reference. Kolekce odkazuje na vlastní personalizaci oblečení a ruční práci, využívá povrchových našívaných úprav, pečlivě promyšlených záplat a zdobených prvků. Vše provedené s láskou k řemeslu a s přiznanou nedokonalostí. Tyto jedinečné kousky umožňují nositelům kombinovat různé reference a proporce tak, aby vystihli svůj osobitý styl.

Už více jak století je značka Levi’s® ve středu kulturního dění a současně má bohaté archivy, plné inspirace s jakou si mladí lidé po celém světě upravovali své džíny Levi’s® a hráli si s jejich stylingem. Tyto archivy jsou neocenitelnými zdroji pro budoucí reinterpretaci ikonických modelů. Nášivky ze 70. let, upravený styl 80. let, volné siluety 90. let a džíny s nízkým pasem odkazující na nultá léta se prolínají celou kolekcí, která využívá širokou škálu přírodních barev – od výrazných a živých po decentní a neutrální – a textur, které se přizpůsobují ročním obdobím.

Archivy Levi’s® sehrály klíčovou roli při reinterpretaci džínů 501® v roce 2023. Jeden z nejdéle kralujících ikonických prvků světového stylu a původního vzoru, ze kterého se odvozují všechny ostatní džíny. Letos slaví 150. výročí a přináší nové pojetí jak k vlastní minulosti, tak i budoucnosti. Každý současný trend má spojení s minulostí a tyto spojení jsou směle oživena v rámci nové škály 501® džínů. Tato historie je s láskou oslavována a zároveň s kolekcí na podzim/zimu ’23 dokazuje, že rodina 501® je nekonečným prostředkem pro sebevyjádření.

Dámská kolekce

Kolekce na podzim/zimu ’23 plynule spojuje nostalgické reference, vytváří sjednocenou a zároveň vzrušující kolekci vyjadřující ženskou individualitu. Nášivky, výšivky, úpravy a povrchové dekorace všeho druhu byly důležitou formou sebevyjádření v 70. letech. V 80. letech, kdy se džínovina používala jako neformální základ pro elegantní styl. V 90. letech se kombinovaly volné džíny a uvolněný přístup k preppy stylu. A v nultých letech byly trendy džíny s nízkým pasem a úzkými vršky.

Mezi novými džíny, které těmto trendům vzdávají hold, jsou 501® ’90s krátké džíny a 501® ’90s džíny. Ženy, které hledají dokonalé a přitom pohodlné skinny džíny s dodatečnou podporou, budou nadšeny modelem Lot 300, zatímco model 721 nabízí dokonalé vysoké skinny. Ležérní střední pas se nabízí řada Middy v různě provedeních nohavicích, včetně klasických rovných nohavic a zvonových stylů. Modely Ribcage Wide Leg a Ribcage Full Length spojují ideální kombinaci autentického rukopisu Levi’s® a moderního vysokého pasu. Nabídka z jiného materiálu, než je džínovina, zahrnuje volné kalhoty a cargo kalhoty. Sukně, jak z džínoviny v japonském stylu wabi-sabi, tak i z jiných materiálů, a také konvertibilní cargo kalhoty lze nosit celoročně.

Všechny kalhoty a spodní díly lze kombinovat s širokým výběrem jednoduchých blůz, triček a tílek. Letními oblíbenci jsou klasická tílka Classic Fit a košile Alfie. S blížícím podzimem, se nabízí možnosti vrstev sytých odstínů, westernových košil, útulných Trucker Jackets a sherpa bund. Grafická trička s rave nádechem, temnými tóny a výraznými záblesky živých barev připomínají klubovou atmosféru 90. let.

Kolekci lze doplnit novou řadou tašek a kloboučků a čepic, jako je například Mini Graphic kšiltovka nebo dámská Fuzzy Beanie, spolu s platformovými teniskami. Díky široké škále barev a látek tato kolekce ženy motivuje, aby čerpaly z různých ér a střihů, které jim umožní plně se vyjádřit. „Inspirujeme se nostalgickými trendy minulosti a skutečně pozoruhodnými archivy Levi’s®. Kolekce na podzim/zimu 2023 zdůrazňuje autentický sebeprojev. Neexistuje žádná šablona pro to, jak by lidé měli nosit Levi’s®,“ doplnila Jill Guenza, Globální viceprezidentka ženského designu v Levi Strauss & Co.

Pánská kolekce

Pro muže nabízí kolekce podzim/zima ’23 pohodlné střihy, látky a detaily, které čerpají z minulých desetiletí. Dohromady tvoří ležérní styl, který se dobře nosí a je nadčasově stylový. Ať už jsou kousky inspirovány zemitými, neutrálními, tlumenými, nebo naopak výraznějšími barvami, základ je utility styl a volnější střihy. Ideální kombinace pro touhu se vyjádřit čistě podle sebe.

Originální 501® jsou pro pánskou kolekci stále klíčové, spolu s modelem 568™ Stay Loose a 550™ ’92 Relaxed. Kalhoty zahrnují širokou škálu barev a látek, od XX Chino Standard v manšestru a kepru po model 501® ’54 s koženkovým povrchem v černé, hnědé a šedé barvě. Když je teplo, můžete si vybrat z širokého sortimentu kraťasů v různých délkách nohavic, materiálů a autentických chino kraťasů včetně 501®. 

 Co se týče vršků, objevíte v kolekci širokou škálu látek, barev a vzorů v podobě Levi’s® Relaxed Jackson Worker, Relaxed Western, Sawtooth Denim košilích, tričkách a rugbyových košilích a nové Relaxed Fit Trucker bundě. Vše je navrženo tak, aby bylo snadno kombinovatelné a vhodné pro vrstvení. Kolekce obsahuje i trička s grafickými potisky a zateplené košile, Jackson Workers s károvaným vzorem a jednobarevnými, mikinami, Trucker bundami a sherpa bundami se zipem a bez zipu. Důraz na neformálnost a pohodlnost je čitelná i v kolekci bund z sherpa materiálu. Outfity jsou inspirované westerny a pro ně typickými košilovými střihy. Svršky zahrnují také odvážné nové potisky pro sezónu v sytých odstínech a útulných texturách.

Celkový look můžete dokončit kšiltovkami, unisexovými batohy a malými taškami přes rameno, stejně jako pánskou kolekcí bot Stryder.

„Zachycení stále nejasnějších hranic v módě přináší autentický vzhled a vystihuje pocit, který máte z této kolekce,“ uvedla Janine Chilton-Faust, Globální viceprezidentka designu pro muže v Levi Strauss & Co. „Naším cílem bylo vzít některé z našich oblíbených trendů a střihů z různých dob a spojit je tak, aby lidé mohli autenticky a kreativně vyjádřit sami sebe.“

501®

I podzimní kolekce na podzim/zimu ’23 pokračuje v oslavách 150. výročí džín Levi’s® 501®, jednoho z nejdéle trvajících ikonických prvků světového stylu a původního modelu, ze kterého vzešly všechny ostatní džíny. Obnovené ocenění archivů Levi’s® vedlo k krásným reinterpretacím džín 501®, které ukazují, jak aktuální je dědictví této značky dnes. Poprvé po desetiletích Levi’s® uvádí na trh novou rigidní omyvatelnou verzi Shrink-to-Fit® Birthday Selvedge Denim s páskem k 150. výročí pro muže i ženy.

Ve všech svých aspektech jsou kousky z kolekce 501® dokonalým prostředkem pro vyjádření vlastní individuality. Ve vyšších teplotách jsou oblíbené kraťasy 501® Original skvělou a pohodlnou volbou pro muže i ženy. Pro ženy  jsou tu džíny 501® ’81 podle prvních dámských džín 501®, které byly uvedeny na trh v roce 1981 – mají tvar podobný „mom jean a mají vyšší pas s mírně zužujícími nohavicemi. Ženy mohou zazářit také v džínách 501® Wax Coated z 90. let. Muži dostávají inspiraci k nahlédnutím do minulosti s džínami 501® ‘54, které mají vyšší sed a mírně se zužující nohavice, a s džínami 501® ’93 Straight, které jsou trochu volnější než klasické 501® Original.

Podzimní/zimní kolekce roku ’23 využívá živého mixu vintage inspirovaných řemeslných prvků a patchworkových finiší napříč džínami 501® ’54, 501® ’81, 501® ’93 a 501® Original. S ohledem zpět do minulosti pro optimistickou budoucnost oslavuje tato sezóna vše, co máme rádi na ikonických džínách Levi’s® 501®.

Comments

comments

Vyhledat