Pražský Stalin není jen pro skateboardisty, přivítá hokejový turnaj

Foto Red Bull Urban Buly
Foto Red Bull Urban Buly

Pražský Stalin není jen pro skateboardisty, přivítá hokejový turnaj

Po úspěšné premiéře se do českých hokejových měst vrací turnaj Red Bull Urban Buly. Jeden z nejpopulárnějších sportů na světě se vrací tam, kam neodmyslitelně patří, na ulici. Jen botasky, hokejka a tenisák. Nic víc nebudou účastníci jedinečné akce potřebovat. Po čtyřech regionálních kvalifikacích se ti nejlepší utkají ve finále o možnost zahrát si proti opravdovým hokejovým hvězdám.

Hraní na plácku s tenisákem napuštěným vodou patřilo k počátkům kariéry každého velkého hokejisty. V posledních letech ale děti znají hokej spíš z televize nebo videoher. Teď ale budou mít možnost zahodit virtuální hokejky a chopit se těch opravdových. Na betonová hřiště se vrací jedinečný turnaj Red Bull Urban Buly. Navíc po loňské úspěšné premiéře se zdvojnásobí počet týmů, které se poperou o závěrečný turnaj.

Čtyři kvalifikační turnaje ve čtyřech městech s hokejovou tradicí budou předcházet vyvrcholení celého podniku v Praze. Do hlavního města ale zamíří i jeden z turnajů, z něhož je možné se do finále probojovat. Pražská mužstva Sparta i Slavie nezažívají právě dobré období, tak si budou moct fanoušci i hráči užít hokejovou atmosféru na vlastní kůži i dlouho potom, co obě pražská „S“ vypadla ze svých soutěží.

Do turnaje, který se odehraje 17. června v Letenských sadech v areálu legendárního skateparku na „Stalinovi“ zasáhne až 64 maximálně pětičlenných týmů. Na hřišti obehnaném dřevotřískovými mantinely mohou hrát maximálně tři hráči každého mužstva. Současně se bude hrát na čtyřech hřištích.

Ambasador z nejlepší ligy světa

Záštitu nad celým turnajem převzal hokejista San Jose Sharks Tomáš Hertl, který by měl být hlavní hvězdou finálového klání v Praze. Vítězný tým Red Bull Urban Buly bude mít možnost zahrát si proti družstvu, které sestaví právě tento čtyřiadvacetiletý hokejista. Ten si v loňském roce pozval do pražských Kasáren Karlín například Filipa Chlapíka z Ottawy nebo reprezentačního obránce Jakuba Krejčíka.

Už se chystám. Líbí se mi myšlenka návratu na plácky. Tam, kde jsem hokejově vyrůstal i já. Už se moc těším, až se utkáme s těmi nejlepšími z Red Bull Urban Buly,“ neskrývá nadšení pro věc Tomáš Hertl.

Ten v loňském roce se svým hvězdně složeným týmem v posledním zápase sice uspěl, ale jak sám potvrdil, nic jednoduchého to pro něj nebylo.

Herně to pro mě byl nezvyk. Dvakrát pět minut se nezdá, ale i tím, že se hraje bez brankářů, musí být hráč všude a fakt se naběhá. Prostě makačka na nohy. Perfektně jsme si to s klukama užili. Těším se, až přivezu hokejový kamarády i příští rok,“ vyhlížel po finále další ročník Tomáš Hertl.

Pravidla

Tak jako hraní na plácku, ani zápasy Red Bull Urban Buly nebudou zatíženy záplavou pravidel. Na hřišti velikosti 20 x 10 metrů se proti sobě postaví dva týmy. Ty mohou mít až pět členů, přičemž v jednu chvíli na hřišti mohou být pouze tři hráči. Žádné chrániče, výstroj ani rukavice, každý hráč bude mít jen hokejku.

Během dvou pětiminutových poločasů hraných na klasický hrubý čas se účastníci budou snažit dopravit tenisový míček do soupeřovy branky, kterou na rozdíl od klasického hokeje nestráží žádný gólman.

Termíny Red Bull Urban Buly:

  1. 6. – Ostrava, Skautská ulice, Sportovní areál
    10. 6. – Brno, Sportovní ulice, Areál Kluziště za Lužánkami
    16. 6. – Chomutov, Mostecká ulice, SD Aréna – Parking
    17. 6. – Praha, Letenské sady, Stalin

 

Comments

comments

Vyhledat