Levi’s® v rámci nové kolekce Pride 2022 oslavuje a vzdává hold aktivistům

 Levi’s®
Levi’s®

Pro letošní Pride 2022 se Levi’s® rozhodl vrátit do dob počátků boje za rovnoprávnost (Queer liberation movement) a oslavit tím aktivisty a pionýry tohoto hnutí, kteří odstartovali jak veřejnou diskusi, tak zviditelnili problémy, se kterými se LGBTQ+ svět potýkal a často stále potýká. Tuto éru symbolizují silné slogany a plakáty, kterými se Levi’s® inspiroval pro letošní Pride kolekci

a rozhodl se jimi inspirovat budoucí generaci LGBTQ+ aktivistů s poselstvím, že boj za rovnost nikdy nevyjde z módy.

Součástí kolekce je řada oblečení a doplňků, které každý po svém připomíná LGBTQ+ aktivismus. Každý kousek je navržen tak, aby byl tzv. genderless, může ho nosit každý bez ohledu na pohlaví. Na velikosti také nezáleží – většinu modelů najdete ve škále od XXS do XXXL. Kolekce doslova pro každého!

Pod genderless oblečením se většinou myslí pouze pánské střihy, ale tentokrát se Levi’s® rozhodl vytvořit kolekci, která překrucuje tradičně femininní. Levi’s® Pride 2022 tak obsahuje kousky, které jste v sortimentu značky ještě nezažili jako například denimový korzet – opravdový korzet

z Levi’s® džínoviny, který má šněrovací záda. Korzet doplňuje Pride sukně, která na mužích sedí jako kilt, nášivky s Pride talismany a třeba i perlové korálky.

Poprvé v Pride 2022 objevíte i 501® ’93 džíny navržené čistě pro tuto kolekci. Rovné nohavice

a lehce vybledlý vzhled s patinou evokuje 70. léta a má i speciální talisman v podobě nášivky, kterou lze sundat. Vše s velkým “E” v Levi’s® duhovém štítku. Nechybí ani 501® ’93 šortky se stylově vyběleným vzorem přímé jako z 80. let.

Kolekce by nebyla úplná bez džísky. Nová Liberation Trucker, klasická Type III Trucker bunda,

se pyšní utkaným Pride Two Horse znakem na vnitřní straně, perlovými detaily a velkou vyšitou ilustrací na zádech s výmluvným vzkazem “Let Us Love.”

 

Další složkou kolekce je Community Tee tričko, které vzdává hold LGBTQ+ milníkům jejich výčtem na zádech, Roadtrip Cropped Tee s duhovou ilustrací a nápisem “Live Your Truth” a “Let My People Love!”, dále Relaxed Graphic Tank s nápisem “We Are All Magical Beings” na zádech

a Relaxed Graphic Ragland Crew s duhovou verzí Levi’s® loga vepředu a vyšitým nápisem “Equality Never Goes Out Of Style” vzadu. Mezi doplňky objevíte nášivky s talismany, náramky, klíčenky a šátky.

 

Součástí Pride 2022 Levi’s® věnuje každoročně 100 000 dolarů iniciativě OutRightAction International, mezinárodní organizaci, která bojuje za lidská práva LGBTQ+ komunity na celém světě.

 

Levi’s®

Levi’s®

 

Comments

comments

Vyhledat