LEVI’S® VINTAGE CLOTHING – SOAPBOX DERBY

foto Levi's
foto Levi's

V roce 1975 se Sanfranciské muzeum umění přejmenovalo na Sanfranciské muzeum moderního umění (SFMOMA) a při této příležitosti uspořádalo velkou slavnostní akci. Soapbox Derby. Každý z místních umělců dostal 250 dolarů, aby z beden na mýdlo vytvořil závodní automobil svých snů.

Pak s nimi závodili serpentinami z kopce v parku Johna McLarena. Akce, kterou sponzorovalo množství místních podniků, včetně Levi Strauss & Co., byla excentrickým okamžikem v kulturní historii věčně excentrického města. A nyní se stala inspirací pro kolekci Levi’s® Vintage Clothing.

 

V kolekci „Soapbox“ se propojuje řada stylů 60. a 70. let, inspirovaných archivními kousky Levi’s® a také stylem umělců z archivních fotografií z akce. Barvy jsou spíše vybledlé až vyšisované s řadou žlutých, hnědých, oranžových, modrých a pastelových odstínů, aby zachycovali atmosféru historických fotografií. Je to prostě kalifornské, bohémské a typické pro sedmdesátá léta, s duchem radosti, tvorby a rebelie, který je již dlouho charakteristickým znakem umělecké scény Bay Area. Kolekce je zachycena na fotografiích, které připomínají styl a dobrodružství původního závodu v roce 1975 včetně replik vozů z beden na mýdlo, závodících z kopce v parku Johna McLarena.

Více fotek najdete na našem facebooku.

Comments

comments

Vyhledat