Live stream Divadla MeetFactory: Nespavost

Divadlo MeetFactory
Divadlo MeetFactory

Úterý znamená divadelní live stream! 28. dubna od 20:00 bude MeetFactory vysílat inscenaci, která se vymyká tím, že se na ní podíleli 4 režiséři a jde tak o jedinečný experiment v duchu magického realismu. Na začátku vás navíc čeká úvodní líbezné slovo dramaturga Matěje Samce. Jindy a jinde už neuvidíte.
Laďte YouTube.

Záznam bude ke zhlédnutí zdarma, ale jen na omezenou dobu. Divadelní tým můžete ale podpořit finančním příspěvkem zde.

Nespavost

„Ráno připravím snídani, oběd a večeři. Pracuji hbitě, mám pak víc času pro sebe. Mohu koukat do zdi, do zrcadla, do výkladních skříní. V mládí jsem četla. Hodně četla. I teď ráda otevřu knihu. Otevřu knihu a koukám do zdi.”

Příběh bezejmenné ženy, která se v noci místo spánku věnuje četbě klasické literatury. Její noční výlety za Tolstého Annou Kareninou či Sexusem Henryho Millera, kterým postupně čím dál víc propadá, ji přivádějí až na samý pokraj života a smrti. Zároveň se jí však podaří nahlédnout vězení, ve kterém dosud, ač zaopatřená, svobodná a spokojená, dobrovolně žila.

Netradiční inscenace je společným dílem čtyř výrazných režisérů, jejichž tvorba je s MeetFactory již dlouhodobě spojena. Každý z nich ve své části svým divadelním jazykem zprostředkovává jinou část tajemného i temného světa literatury, do kterého se hlavní hrdinka propadá.

režie: Lucie Ferenzová, Viktorie Čermáková, Radim Špaček, Miroslav Bambušek
scéna: Matěj Sýkora
kostýmy: Matěj Sýkora a Lucie Sedláková
texty písní: BioMasha
hudba: Jakub Kudláč
kamera a střih: David Kerny
scénář: Lucie Ferenzová, BioMasha, Miroslav Bambušek, Dominika Andrašková, Viktorie Čermáková, Matěj Samec, Daniela Voráčková
dramaturgie: Matej Samec
produkce: Dominika Andrašková

hrají: Daniela Voráčková, Richard Němec, Jana Kozubková, Matěj Nechvátal, Jakub Gottwald, Vojtěch Hrabák

Comments

comments

Vyhledat