Loosův plzeňský interiér na Klatovské 19 se opět otevřel veřejnosti

foto: pořadatel akce
foto: pořadatel akce

U příležitosti Mezinárodního dne památek se letos vůbec poprvé v sobotu 13. dubna otevře návštěvníkům doposud nezrekonstruovaný interiér na Klatovské 19. Komentované prohlídky se zde konají pouze několikrát ročně.

Každý z interiérů, které v Plzni vytvořil světoznámý architekt Adolf Loos, se pyšní nejen prvotřídním designem, ale skrývá v sobě také jedinečný příběh. Podobně je tomu také v případě bývalého bytu továrníka Huga Semlera na Klatovské 19. Z kdysi přepychového bydlení, pro které Loos navrhl překrásný hudební salon obložený mramorem fantastiko, se staly kanceláře. Rodina Huga Semlera byla nucena před druhou světovou válkou uprchnout před nacisty z Čech. V průběhu druhé světové války zde sídlilo místní velitelství wehrmachtu. V květnu 1945 zde byla podepsána kapitulace a poté dům využívala Československá armáda.

Třicetiminutové komentované prohlídky se konají v časech 10:00, 10:45, 11:30, 12:15, 14:00, 14:45 a 15:30.
Vstupenky v ceně 50 korun je možné zakoupit v Turistickém informačním centru vedle radnice anebo online, na místě se vstupenky neprodávají.
Vzhledem k tomu, že objekt doposud nebyl rekonstruován, prohlídky jsou nepřístupné dětem do 12 let.

Další prohlídky se uskuteční během Slavností svobody (v sobotu 4. května)a poté u příležitosti Evropského dne židovské kultury (v sobotu 15. června).

Comments

comments

Vyhledat