Lush #domacisalonkrasy: pečujte o svoje ruce

foto Lush
foto Lush

 

Lush přináší několik kosmetických tipů pro pobyt doma.

„Ať už pracujeme na počítači, uklízíme, zahradničíme, chodíme na nákupy, naše ruce si nikdy neoddychnou.

V těchto dnech navíc díky častému mytí dostávají zabrat ještě více, než kdy jindy. Máme pár tipů, jak o ně pečovat, abychom jim jejich těžký úděl trochu ulehčili,“ říká Lush.

Myslete na ně už při mytí

Myjte je mýdly s vyšším obsahem hydratačních ingrediencí, jako je například med v Honey I Washed The Kids nebo třeba olivový olej v luxusním gurmánském mýdle Olive Tree. Sáhnout můžete třeba i po výživném Figs and Leaves s fíky a aloe nebo Michelle, Ma Belle s kakaovým máslem a kokosovým olejem.

Odstraňte odumřelé kožní buňky

Zbavte pokožku rukou odumřelé kůže, aby byly krásně hebké a aby pečující ingredience mohly naplno pracovat. Exoticky voňavý peeling na ruce Salted Coconut je vám k službám. Mořská sůl je skvělý přírodní exfoliant plný regeneračních minerálů a krásně očistí a opečuje pokožku, zatímco kokosový olej ji hluboce hydratuje, aniž byste měli pocit umaštěných rukou.

Hydratujte je

Hýčkejte své ruce krémem ze samých blahodárných másel –  v Handy Guruguse pojí bambucké, kešu, mandlové a máslo z dýňového semínka  s růžovou vodou a růžovou absolue pro zmírnění červenání a hydrataci. A navrch konejšivý heřmánek s pupalkou!

V Helping Hands zase najdete med, který je mj. přírodní antiseptikum
a společně s esenciálními oleji z levandule a afrikánu přináší úlevu. Nálev
z jemného heřmánku pomáhá snižovat podráždění, zatímco sliz z lněného semínka změkčuje hrubé ruce a pomáhá hojit rozpraskanou kůži. Mandlový olej, bambucké máslo a kakaové máslo jsou báječně hydratační složky tvořící lehkou emulzi, která se skvěle vstřebává.

O nehtovou kůžičku a všechna extrémně suchá a zanedbávaná místečka se postará výživné zvláčňující citrusově voňavé máslo Lemony Flutter (a nehty porci hydratace ocení také!).

Dopřejte jim čas od času ozdravnou kúru

Můžete si ji vyrobit doma, receptů na internetu najdete spoustu. Vezměte například kokosový olej nebo smíchejte med s panenským olivovým olejem, naneste silnou vrstvu, navlékněte rukavice a nechte 20 minut působit. My doporučujeme tento postup zkusit s naším skvělým univerzálním balzámem Ultrabalm a klidně nechat přes noc.

Šetřte je a dopřávejte jim masáž

Věnujte sem tam pár minut (třeba při nanášení krému) masáži rukou. Zlepšuje prokrvení kůže a tím pomáhá výživě a regeneraci. O příjemném uvolnění ani nemluvě! Můžete sáhnout i po některém z našich masážítek.

A jak na to? Sophie-Rae Martin z Lush Spa radí: „Palcem masírujte krouživými pohyby dlaň a zaměřte se hlavně na sval palce. Tento těžce pracující sval je tolik přehlížen, že ucítíte, jak je v této oblasti uvolnění a úleva příjemná. Můžete zkusit tisknout uvolňující tlakový bod v místě, kde se setkává se zbytkem dlaně.

Masírujte prsty jemným klouzavým pohybem směrem od dlaní po špičky a u každého zakončete jemným zataháním.“

Netrapte ruce víc, než je nezbytně nutné. Při úklidu noste rukavice, v chladu je chraňte teplými rukavicemi, v létě krémem s ochranou proti slunci.

A hezky je za tu jejich věčnou dřinu hýčkejte. Ruku na to!

 

Nyní lze produkty zakoupit pouze na e-shopu cz.lush.com 
Přidejte se #LushCommunity #domacisalonkrasy

Comments

comments

Vyhledat