TOKIJKSKÝ GHÚL SE VRACÍ. Bojuje o život i o lidskost

Právě vychází TOKIJKSKÝ GHÚL: RE a s ním napjatě očekávaný návrat do světa lidožravých ghúlů, nejednoznačných postav a těžkých voleb. 

Není to dlouho, co v Čechách začal vycházet úspěšný japonský komiks Tokijský ghúl. A obrovsky zaujal i naše čtenáře. Stal se nejen jednou z nejprodávanějších mang, ale i jedním z nejúspěšnějších komiksů u nás.

Během hororového střetnutí s lidožravým ghúlem je Ken Kaneki těžce zraněn. V nemocnici jsou mu implantovány orgány z útočníka, což znamená, že z Kena Kanekiho je částečný ghúl. Vstupuje tak do nelítostného světa, ve kterém se stává cílem jak lidí, tak ostatních ghúlů. Ve kterém musí bojovat jak o svůj život, tak o svou lidskost.

„Není divu, že série měla takový úspěch,“ říká šéfredaktor Nakladatelství CREW Jiří Pavlovský, „máte tu všechno, co si od zajímavého příběhu můžete přát. Nejen silné protivníky a efektní boje, ale i hrdinu, který poznává svět, o kterém neměl ani tušení. A zajímavé rozpory i morální volby. Hrdina je uvízlý mezi dvěma světy. Proti své vůli se najednou stane členem skupiny bytostí, které, aby přežily, musí jíst lidské maso. A navíc hrdina zjišťuje, že všechno není tak černobílé, jak se zdálo a že i mezi ghúly se najdou jak padouši, tak hrdinové.“

Série byla až tak úspěšná, že po jejím skončení čtrnáctým dílem vydalo Nakladatelství CREW úplně první „light novel“ u nás, povídkovou knihu Tokijský ghúl: Dny. Light novely, v podstatě knížky pro mladší čtenáře, jsou obrovský fenomén, který neoddělitelně patří k japonské kultuře a který nejen rozvíjí mangami načrtnuté světy, ale i přivádí děti ke čtení knih – což je další bod k dobru.

Ale ani tím to neskončilo. Sám autor na Tokijského ghúla navázal řadou Tokijský ghúl: re. Ten se odehrává až nějakou dobu po událostech z první série. Tentokrát se příběh přesouvá od ghúlů k těm, kteří s nimi bojují. I když jde o policejní jednotku, ani tady není všechno jednoznačné. Ve světě, kde řádí lidožraví ghúlové, má někdy šanci zvítězit pouze ten, kdo se k nim přidá. Jedinou skupinou, která proti monstrům bojuje, je Úřad pro potírání ghúlů – a ten používá jakékoliv prostředky, jen aby ochránil lidi před téměř všemocnými predátory. Jejich nejnovější zbraní je infikovat vyšetřovatele ghúlím genem. Jenže udělá to z nich hrdiny… nebo monstra?

I pokračování se samozřejmě setkalo s obřím úspěchem. Už má za sebou anime sérii, filmy i počítačové hry. Prvního čísla se prodalo jen v Japonsku skoro čtyři miliony kusů a dnes už se počet prodaných kusů vyšplhal po celém světě přes třicet sedm milionů. A to bez Číny, kde patří Tokijský ghúl mezi zakázaná umělecká díla!

Série Tokijský ghúl: re má šestnáct knih a u nás bude vycházet obvyklým tempem čtyři knihy ročně. První díl vychází právě teď! 

Vydává Nakladatelství CREW. 220 černobílých stran, 199 Kč. K dostání na www.obchod.crew.cz a ve všech dobrých knihkupectvích. Více o komiksech najdete na stránkách Nakladatelství CREW www.crew.cz a na FB stránce Nakladatelství CREW. 

Comments

comments

Vyhledat