The Nihilists vydávají druhý singl

Moimir Papalescu & The Nihilists /  Foto Alžběta Kopecká
Moimir Papalescu & The Nihilists / Foto Alžběta Kopecká

Moimir Papalescu & The Nihilists v rámci svého dlouho očekávaného comebacku přicházejí s novým, druhým singlem INTERSPECIES LOVE, kde na postu hlavního vokalisty tentokrát čaruje La Petite Sonja.

Zneklidňující song “Interspecies Love” je syrové electro s nekompromisním rovným beatem a tepajícími synťáky. Singlu vévodí intergalaktický hlas La Petite Sonji. Feeling doplňují stylové sedmdesátkové smyčce, které evokují autentický newyorský disco sound a také psychedelicky laděná Manchiniho kytara, která songu dodává další rozměr.

“Interspecies Love” přináší to, co Nihilisty asi nejlépe charakterizuje – touhu a schopnost mícháním různých stylů docílit vždy nové formy. MPATN jsou: syntezátorový guru Moimir Papalescu (Magnetik, Die alten Maschinen, Gun Dreams), La Petite Sonja (Kill the Dandies!, Disco Ocultista) a Hank J. Manchini (Kill the Dandies!, Rány těla, Disco Ocultista, Thee Lazy Eyes).

Skupina Moimir Papalescu & The Nihilists kombinuje elektronickou hudbu s různými hudebními styly – od electra, new wave, disca, až po country nebo nebo rock’n’roll – a z těchto ingrediencí pak míchá novou, výbušnou směs hypnotické a taneční muziky. V minulosti bývali MPATN také často řazeni ke stylu electroclash, i když členové samotní to nepřímo odmítají. Jako hlavní inspirační zdroje přitom členové uvádějí jména jako Suicide, The Cars, Devo, The Fall, Lee Hazlewood, Donna Summer a další. Skupina v roce 2004 obdržela českou “Grammy” – cenu akademie populární hudby Anděl za první album “Analogue Voodoo”, které sklidilo obrovský úspěch.

MPATN byli ve své době velkou koncertní atrakcí a vystupovali nejen na všech významných akcích v České republice, ale byli i jedněmi z prvních hudebníků zde, kteří výrazněji uspěli i v Německu (především v Berlíně) a hráli často v dalších evropských zemích, od Rakouska až po Rumunsko. Skladba “Summer Deviation” z prvního alba se stala velkým alternativním hitem a objevila se nedávno i ve skvělém dokumentárním filmu režiséra Šimona Šafránka “King Skate”. Po maxisinglu “Summer Deviation” (2005), který vyšel na vinylu v kooperaci vydavatelství X Production s berlínským labelem Pale Music a byl určený především pro německý trh, MPATN v roce 2006 vydali své druhé album “Lewis Neptune”. To opět u kritiky sklidilo velký ohlas, o čemž svědčí mnohé dobové recenze. V roce 2007 kapela doslova na vrcholu své slávy odehrála své poslední koncerty (symbolicky poslední se uskutečnil v Rumunské metropoli Bukurešť) a pak se na dlouhou dobu odmlčela. Její členové se mezitím věnovali svým dalším projektům – kromě jiného Moimir navázal spolupráci se členem legendární americké novovlnné skupiny Devo, Geraldem Casalem a vznikl tak projekt Die alten Maschinen. Sonja a Hank se věnovali především skupině Kill the Dandies!, kdy po několika albech v nedávné době natočili i song, kde se Sonjou zpívá hollywoodský herec Steve Buscemi. Hlavně ale Sonja a Hank aktuálně získali cenu filmové akademie “Český lev” za hudbu k filmu režiséra Michala Nohejla “Okupace”.

Nyní po 15 letech je skupina zpět a po prvním singlu “Jerry the Lizard”, který úspěšně bodoval například v hitparádě Radia 1 “Velká Sedma”, pro své fanoušky intenzivně připravuje další hudební materiál. Hovoří se o události roku a prosakují zprávy o novém albu a o obnovení koncertní činnosti. Ať už to dopadne jakkoliv, druhý singl “Interspecies Love” je nyní tady a měl by vyjít už v pátek 7. října 2022 pod labelem Drug Me Records a za podpory společnosti Musicraft for Artists.

Odkazy:

https://www.facebook.com/mpandthenihilists

https://www.facebook.com/drugmerecords

https://www.facebook.com/disco.ocultista

https://www.facebook.com/killthedandies

https://killthedandies.com/

https://soundcloud.com/moimir-papalescu

https://soundcloud.com/diealtenmaschinen

https://magnetik.bandcamp.com/

https://www.musicraft.eu/

Comments

comments

Vyhledat