Marie Kieslowski zpovídá české muzikantky v nové knize

Marie Kieslowski / foto Tereza Kunderová
Marie Kieslowski / foto Tereza Kunderová

Zpěvačka, pianistka, písničkářka a maminka dvou dětí Marie Kieslowski právě vydala první sólové album Je všechno dobrý? s deseti autorskými písněmi. Album, které vyšlo pouze digitálně, bude umělkyně doplňovat o knihu rozhovorů. Potřebné peníze na vydání knihy se rozhodla získat prostřednictvím crowdfundingové kampaně na platformě Donio.cz

Marie Kieslowski vedla rozhovory se svými kolegyněmi a kamarádkami z hudební branže Lenkou Dusilovou, Markétou Foukalovou, Olgou Königovou, Nikolou Muchou, Marií Puttnerovou, Bárou Ungerovou a Klárou Vytiskovou. Tématy rozhovorů je mateřství, kariéra či tvorba, stejně tak jako pozice žen na české hudební scéně…. Zkrátka – je všechno dobrý?

„Být ženou na hudební scéně je docela dobrodružná role, a když se vám do toho narodí děti, tak to začne být teprve jízda. Sama jsem si to vyzkoušela, když jsem svou první sólovou desku tvořila s dětmi na mateřské dovolené. Nabrala jsem zkušenosti a témata, o kterých se zas tolik nemluví, a rozhodla se shromáždit rozhovory s asi desítkou muzikantek z české hudební scény, které jsou příspěvkem do debaty o pozici ženy ve společnosti,“ vysvětluje Marie Kieslowski.

Kniha volně naváže na album Je všechno dobrý?, které vyšlo 2. 12. Najdete v ní totiž všechny texty písní, které zde mohou fungovat i jako volné básně. Díky QR kódům bude možné si písně jednoduše přehrát.

Kampaň na Doniu běží od 2. prosince. A co se bude dít, podaří-li se částku vybrat? 

„Finance použijeme na editaci, grafické zpracování a vytištění knihy. O autorské fotografie se postará fotografka Tereza Kunderová, kterou jsem poznala skrze kapelu Zvíře jménem Podzim. O grafické zpracování zase znamenitá designérka Štěpánka Bláhovcová,“ odpovídá Marie Kieslowski

Každý z dárců za své peníze získá nejen bohulibý status donátora českého umění, ale také některou z atraktivních odměn souvisejících s knihou Je všechno dobrý? Opravdu je z čeho vybírat!

Celé album Je všechno dobrý? si můžete poslechnout na různých platformách.

Kampaň na Donio.cz 

Comments

comments

Vyhledat