Markéta Macháčková vytváří nadčasové šperky L’Antidote pro sofistikované rebely

Značka L’Antidote vznikla před několika lety z upřímné víry v protilék na všechno obyčejné, průměrné a neosobní. Nekompromisní důraz na detail, nadčasový design a nejvyšší kvalita vzácných kovů a kamenů, ze kterých jsou objekty L’Antidote konstruovány, z nich dělají důstojné a věrné společníky na celý život. Filozofie značky L’Antidote  vychází z víry v krásu, naději, intuici a odolnost – vlastnosti, které se dají zhmotnit do šperku nesoucího vzpomínku,  emoci, intimní odkaz nebo osobní symboliku, a které se následně mohou dědit z generace na generaci. Značka L’Antidote stojí na osobitosti a jedinečnosti svých klientů, pro které vytváří nadčasové šperky s trvalým odkazem. 

L‘ANTIDOTE MĚNÍ ŽIVOTY

Markéta byla původní profesí zdravotní sestřičkou na ARO, vystudovala andragogiku, ale srdcem ji to vždy táhlo k designu, umění a architektuře nebo divadlu. A tak souhra okolností přivedla Markétu k navrhování šperků, když hledala náušnice pro své dcery, které by odpovídaly její představě a estetice. Ve 35 letech se její život otočil o 180 stupňů. A protože chtěla při navrhování šperku rozumět i řemeslu a technologiím, usedla znovu do lavic ke studiu zlatnického oboru na Solunce a následně spolupracovala s ateliérem K.O.V. – Šperk na UMPRUM, kde se zabývala realizací svých návrhů. Zkombinovat rodinu se dvěma dětmi se studiem a budováním značky bylo celkem náročné, a tak se Markéta pak zaměřila na design a snahu posunout limity šperku. Šla opravdu do hloubky, i díky dekonstrukci klasických náušnic se jí podařil vytvořit nový originální uzávěr náušnic, který hledala pro své dcery. Tak mohla vzniknout první kolekce L‘Antidote pro děti. Cesta však nebyla jednoduchá, konstrukční náročnost některých prvků, preciznost a minimalismus šperků často narážely na možnosti šperkařského zpracování. Postupně se přidaly šperky pro dospělé a dnes se již nabízí celé kolekce. Velkým úspěchem byl návrh a realizace brože pro slovenskou prezidentku Zuzanu Čaputovou.

Markéta má spousty kreativních nápadů, energie i vizí, jak posouvat hranice šperku i svoji značku dál. V plánu jsou nové designy ve stávajících kolekcích, především v kolekci prstenů a náušnic, ale i rozšíření kolekce šperků věnované dětem.

UNISEX A VRSTVENÍ

L’Antidote tvoří unisexové elegantní půvabné věci pro nebojácné a autentické nositele s náročným vkusem. Jejich jedinečnost spočívá i v neotřelé možnosti originálního vrstvení šperků. Většina šperků značky L’Antidote lze efektně vrstvit a kombinovat. Jejich nositelé si tak z těchto šperků mohou dlouhodobě vytvářet své osobité nadčasové kolekce s vlastním sofistikovaným příběhem, které nemají limity věku ani stylu.

Finální design jednotlivých šperků si lze na zakázku sestavit výběrem bílého, žlutého nebo u vybraných šperků i růžového zlata. Všechny šperky značky L’Antidote jsou vyrobeny z fair trade 14 nebo, na základě individuální poptávky, z 18 karátového zlata a vysoce kvalitních briliantů, které jsou opatřeny certifikátem původu. Vynikají dokonalým ručním zpracováním zlatnického mistra.

Seznamte se s originálními kolekcemi šperků L’Antidote Markéty Macháčkové.

EARSTALLATION – NÁUŠNICE

Signature šperkem značky L‘Antidote jsou náušnice – pro ženy, děti i muže, které vlastně stojí za vznikem celé značky. Není náhoda, že byl tento koncept pojmenován podle astrologického uspořádaní hvězd, planet, tvarů a jejich zobrazení a uspořádání na obloze, které nás svým postavením i významy ovlivňují. Z kolekce Earstallation si každý může vytvořit vlastní osobní konstelaci náušnic kombinováním různých tvarů a elementů dle libosti. Šťastné hvězdy a planety pak reprezentují bílé brilianty zdobící náušnice. Kolekce nabízí 18 originálních designů náušnic s unikátním uzávěrem Dôme.

Všechny náušnice L’Antidote jsou opatřeny unikátním, značkou vyvinutým a patentovaným šroubovacím uzávěrem Dôme, jehož jedinečnost spočívá v pohodlí, bezpečnosti proti uvolnění a možné ztrátě, ale také bezpečném nošení i pro nejmenší bez rizika poranění. Výjimečnost sofistikovaného uzávěru Dôme tkví kromě funkčnosti i v jeho estetickém provedení, propracované konstituci a tvaru, které mohou svádět k originálnímu nošení náušnic „obráceně“ – od zadu do předu.  Náušnice L’Antidote tak budou zdobit ucho jedinečným způsobem ze všech úhlů pohledu. Dôme lze zakoupit v jednoduché, zlaté variantě, ale i ve variantě ozdobené brilianty, což ocení náročnější klientela. Díky Dôme si tak kreativní majitelé náušnic L’Antidote mohou vytvářet osobitý neotřelý design ozdoby svých uší dle momentální nálady.

Earstallation nabízí náušničky pro nejmenší. Díky kombinaci nadčasového provedení a bezpečného uzávěru Dôme jsou náušničky L’Antidote Mini přesně to, co moderní maminky pro svoje holčičky hledají. Vybírat lze z 12 modelů, které budou děti provázet na cestě životem. A při jejich životních milnících je můžete postupně doplňovat o další sladěné šperky L’Antidote a vytvořit tak časem pro ně ucelenou hodnotnou kolekci šperků.

PRSTENY

Kolekce prstenů L’Antidote nabízí minimalismus nebo výraznější estetiku bez kompromisů pro všechny, kdo hledají osobitost s jedinečným neotřelým kultivovaným designem. Jemné a dokonalé zpracování prstenů, jejichž design umožňuje neotřelou a nekonečně variabilní sofistikovanou kombinaci prstenů v podobě velmi efektní možnosti jejich vrstvení. Kolekce prstenů se stále rozrůstá a je přirozenou odpovědí této šperkařské značky na nadčasové potřeby i přání klientů.

Mezi nejvýznamnější designy prstenů L’Antidote patří prsten CAMELOT inspirovaný legendárním králem Artušem. Odkazuje na spravedlnost a ctnost. Rafinovaný design prstenu tvoří originálně a netradičně vkládané brilianty po obvodu vnitřního boku prstenu, které odkazují na Artušovu skupinu rytířů u kulatého a symbolizují rovnost a věrnost. Nebo cokoliv, co jim jejich majitel přisoudí. Tento prsten strhne svým netradičním designem pozornost na detail a vyzvedne prsten na novou úroveň.

Prsten TRIUMPH přináší odvážný a elegantní masivní design organického tvaru nesoucí archetypální vizuální odkaz na vavřínový věnec. Symbolizuje jedinečnost, nadčasovost, odvahu i osobitost. Na ruce bude zcela nepřehlédnutelný a přitom lze nosit každý den.

VOW je noblesní a zároveň jemný zlatý prsten, který lze nosit dle výběru jedince na každém prstu. Tento prsten je osazený po celém vnějším obvodě vysoce kvalitními brilianty. Vyznačuje se tak díky designu originálně nadčasově jemným, nenápadným a sofistikovaným luxusem.

Trio jemných minimalistických prstenů L’Antidote – NOTHING, AURÉOLE A LINK – lze nosit samostatně nebo je originálně vrstvit pro větší efekt. Jejich dostupnost, nadčasový design i kvalita zpracování přináší radost všem, kdo si chtějí vytvořit osobitou kolekci značkových prstýnků v unikátním designu a zdobit své ruce každý den jinak podle své nálady.

NÁHRDELNÍKY

Subtilní ale silné svým poselstvím zároveň, takové jsou náhrdelníky L’Antidote. Decentní šperky na krku nemusí křičet, aby byly povšimnuty. Nejvyšší kvalita ručního zlatnického zpracování spolu s elegantními briliantovými detaily a sofistikovaným podlouhlým šroubovacím uzávěrem povznáší řetízky L’Antidote do kategorie nadčasové investice. Náhrdelníky lze velmi efektně vrstvit. Design briliantových aplikací na jednotlivých řetízcích se vzájemně skvěle doplňuje a umocňuje.

Náhrdelník L’Antidote DOUBLE MUGUET přináší hned dvojitou dávku krásy a patří mezi nejoblíbenější designy značky L’Antidote. Jemné aplikace s brilianty na řetízku lze interpretovat jako sněhovou vločku, květ konvalinky nebo kříž. Double Muguet je absolutní must-have každé sofistikované šperkovnice.

Šťastné číslo sedm v podobě sedmi jemných briliantů hraje hlavní roli na diskrétním zlatém řetízku LUCKY značky L’Antidote, který se stane doživotním partnerem svého nositele střežícím jeho každodenní štěstí a spojujícím vše pozemské s božským. Nebo si mu každý může dodat vlastní význam.

NÁRAMKY

Náramky značky L’Antidote představují malé drobnosti s velkou duší, které ozdobí každou ruku diskrétně a zároveň velmi noblesně. Jejich dokonalé zpracování, jemný design se zdobnými briliantovými prvky ladí s ostatními designy šperků L’Antidote. Pro kompaktní vzhled je lze kombinovat s náušnicemi nebo náhrdelníky. Samostatně pak mají decentnější look. Jsou opatřeny jemným a esteticky nevšedním podlouhlým uzávěrem, který design náramku hezky doplňuje.

Náramek BRIQUE GRAND s čistým přímočarým tvarem, který nikdy neomrzí. Nadčasový design s třemi brilianty je ideální pro všechny vyznavače minimalismu se smyslem pro decentní opulenci.

Náramek L’Antidote COMPASS se čtyřcípou briliantovou růžicí evokuje řadu užitečných instrumentů založených na různých fyzikálních principech. Aplikace na náramku může být jakýmsi každodenním kompasem a záleží jen na jeho majiteli, kam ho nasměruje a kam ho dovede.

Markéta Macháčková

Kompletní kolekce šperků značky L’Antidote designérky Markéty Macháčkové naleznete na e-shopu www.lantidote.co.

Comments

comments

Vyhledat