Marvel počesku? Seznamte se s Pérákem

Obálka, zdroj: Medialist
Obálka, zdroj: Medialist

Na filmovém plátně se prohánějí Avengers, Spider-Man nebo Aquaman. Ovšem ani Česko není v tomto směru pole neorané. Domácí komiksové vody v poslední době rozčeřil i spisovatel a scénárista Petr Macek (38). Ten na svých komiksových scénářích pracuje téměř výhradně s výtvarníkem Petrem Koplem (43). A dvojice se svým pojetím superhrdinského světa v českém prostředí slaví nemalé úspěchy. Jejich posledním hitem je komiksové zpracování příběhů o legendárním Pérákovi, tedy postavě z moderní české historie, dobrodruhovi, který v dobách druhé světové války bojoval proti nacistům obutý do speciálních bot s pružinami. Ty mu dovolovaly přeskočit celé ulice i domy.

„Svět komiksů mě vždycky lákal, už od dětství, a mrzelo mě, že superhrdinové působí všude ve světě, jen u nás ne. Proto jsem oslovil Petra Kopla a rozhodli jsme se, že zkusíme superhrdinský žánr naroubovat na české reálie,“ říká Macek. 

 „Mohli jsme vymyslet dalšího nového zvířecího radioaktivního mutanta, hrdinného vynálezce nebo mimozemšťana, ale to by byly jen kopie slavnějších vzorů. My jsme se s Koplem chtěli vrátit k tomu, co tu bylo ještě předtím, než začal svá esa z rukávu tahat Stan Lee. Česko své hrdiny má odnepaměti v rozmanitém světě pohádek a bájí – však co jiného, než superhrdina, je ve své podstatě třeba Bílá paní, Golem nebo třeba právě Pérák?“ říká Macek.

 

 

 

 

 

 

Comments

comments

Vyhledat