Memory Records Prague vydává remake hitovky The Walk

Na přelomu roku vyšel na digitálních platformách nový singl vydavatelství Memory Records Prague, které se specializuje na cover verze americké soulové hudby. Song s názvem Celodenní je českým remakem hitovky The Walk od průkopníka současného soulu Mayera Hawthorna.

Pražské nezávislé vydavatelství Memory Records Prague si pomalu získává své místo na slunci v Čechách i v zahraničí. Se zaměřením na zdánlivě okrajový žánr – soulovou hudbu v češtině vydávanou na vinylových singlech – jsou u nás unikátem. A vypadá to, že se jim daří. Minulý singl s názvem Ach, bože zvedni telefon vydaný v prosinci roku 2019 bodoval jak v éteru českých rádií, tak u zahraničních sběratelů vinylových desek.

„Překvapilo nás, že se naše hudba tak dobře ujala i v zahraničí. Náš český cover skladby My God Has A Telephone sdíleli na sociálních sítích všichni původní autoři včetně renomovaného zpěváka Aarona Frazera. Napsal o nás prestižní americký blog a objevili jsme se také v mixu kultovních brooklynských DJů. Doufáme, že to tak bude pokračovat,“ bilancuje manager labelu Milan Dedera.

Nová nahrávka s názvem Celodenní vyšla na přelomu roku na digitálních platformách a stejně jako u minulého počinu labelu se jedná o českou cover verzi prověřené soulové hitovky. Původním autorem songu je celosvětová ikona současného soulu Mayer Hawthorne, kterého si čeští fanoušci mohou pamatovat z hostování na pražském koncertu Bruno Marse. Česká verze nejúspěšnější Hawthornovy nahrávky The Walk pojednává o tom, jak je těžké rovnat během celodenní šichty bedny ve skladu, když vás doma čeká nedočkavá přítelkyně.

Pod názvem interpreta Karol & jeho kapela se skrývají hráči studiové kapely labelu Memory Records Prague. Jedná se o stejné hudebníky, kteří se objevili na předchozím singlu labelu s tím rozdílem, že vokalistku Ninu Marinovou (Nina Rosa) vystřídal zpěvák Karol Komenda. Tím podobnost s předchozím releasem nekončí – i na této nahrávce slyšíme slovenského interpreta zpívat český text s lehkým přízvukem. Vedle slovenského zpěváka a talentovaného kytaristy Karola Komendy (Karol Komenda Group, Ben Cristovao) tvoří kapelu Adam Novotný (Hentai Corporation), Daniel Novotný (Madhouse Express), Matouš Holienčin (Emma Smetana) a Přemysl Matějovic (Barbora Poláková).

Vinylový singl Karol & jeho kapela – Celodenní vychází na přelomu února a března 2021. Na desce se vedle vokální verze objeví také surf-rockový remake skladby ve stylu soudtracků k Tarantinovým filmům.

Odkazy:

Karol & jeho kapela – Celodenní

Youtube: https://youtu.be/vfGOP_4WVJU

Digitální platformy: https://backl.ink/143880690

Comments

comments

Vyhledat