Michal Cimala přetváří závodní vůz v kontrabas

V roce 2023 uplynulo 60 let od založení značky sportovních vozu Lamborghini a u příležitosti oslovila firma Michala Cimalu, aby za Českou republiku vytvořil něco k tomuto výročí. Ten už 20 let staví experimentální hudební nástroje a proto se rozhodl, že tentokrát vytvoří plně funkční akustický nástroj. Firma do té doby dělala traktory, to je ale známý příběh. Protože basa tvrdí muziku, rozhodl se pro kontrabas. 

„Závodní auto mi při pohledu shora evokovalo půdorys nového  nástroje. Vytvořil jsem italsky popsanou skicu a věci se daly do pohybu. Horní desku nástroje jsem vytvořil jako reliéf ze dřeva a latexu, oblíbeného v některých nočních klubechElasticita látky dala vzniknout dramatickému reliéfu.  Ten jsem odlil do sádry a dále zpracovával,  až jsem ho mohl předat kamarádovi, který pracuje s karbonem. Věděl jsem, že karbon má dobré akustické vlastnosti.“ vysvětluje Michal Cimala. 

Kombinace s díly z kontrabasu se nabízela a tak vznikl tento crossover klasického nastroje inspirované supersporty Lamborghini. Namísto „efek“ použil Cimala písmeno L z loga automobilky z roku 1963. Pro nástroj a tuto příležitost  vyprodukoval s  Pavlem Bidlem a Radimo track postavený na zvucích motoru traktoru Lamborghini a vysamplovali také motor posledního benzínového modelu Huracan. To byl základ tracku, do kterého Radimo dohrál flétny a Tomáš Liška basové linky. Nástroj je celkově asi o 25 procent větší. Jedná se o první prototyp řady , ve které hodlá Michal Cimala pokračovat.

Snímek díla: Foto (c) Tomáš Rasl

Comments

comments

Vyhledat