Glaas, temný post-punk z Berlína: už v pátek v Praze

Glaas, temný post-punk z Berlína jako party starter – Bike Jesus v pátek 15.7. 2022

 

Berlín byl vždycky důležitým překladištěm všech nových a důležitých hudebních trendů, byť tam povětšinou nevznikaly. Tohle unikátní město a hlavně jeho subkulturní vliv na zbytek Evropy a dost možná i světa je nepopiratelný a pokračuje až do současnosti. Možná dokonce probíhá jistá renezance, přestože v mnoha aspektech už je všechno trochu jinak. Nicméně undergroundová scéna jede a alespoň v té klubové punkové, hardcoreové a indie větvi chrlí další a další zajímavá jména, kříží hudební platformy a čas od času se objeví něco, co přesáhne rámec lokálního i momentálního zájmu.

Právě to je případ nové berlínské superskupiny Glaas, která, jak jinak, také vznikla v nejhorších pandemických dnech. Pět členů, pět národností, vlivy jejich předchozích kapel Useless Eaters, Exit Group, The Shocks, Das Das, Laquer, Cage Kicker, ÖPNV, P.U.F.F., Idiota Civilizzato, Life Fucker, Modern Pets a především skvělých Clock Of Time, to je střet a zároveň symbióza kulturních pohledů generující extrémně divný, návykový, rytmický, hlučný a totálně temný synth post-punk. Tohle je přesně ten druh moderního dekadentního anarcho-punku, který si bere základ řekněme z Uk Decay nebo Crisis, ale díky odsekávanému zpěvu a hlavně pod nánosem reverbového bordelu umně schovaným klávesovým linkám dostává melodickou a zároveň divnou atmosféru působivého soundtracku k romantickému nihilismu městského a vůbec celospolečenského úpadku.

Glaas vydali urgentní desetiskladbové album Qualm díky britskému labelu Static Shock Records, jinak domovu Warthog, Powerplant, Bootlicker, Sarcasm, Oily Boys, Gelt, Chubby and The Gang a dalších, a jejich debut z nich dělá jednu z nejdůležitějších undergroundových kapel roku 2022.

 

Glaas naživo doplní Umresh, Obstrukcia a Inger Illel.

Odkazy

EP: https://glaas.bandcamp.com/album/glaas

YT: https://www.youtube.com/watch?v=AbMOzCbX7ZY

Umresh:

https://soundcloud.com/umreshakadashik

Obstrukcia: 

https://soundcloud.com/obstrukcia

Inger Illel

https://soundcloud.com/ingerillel

Vstup: 250

Začátek 21.00

FB event: https://www.facebook.com/events/565896591698728

 

Comments

comments

Vyhledat