Michal Prokop se letos s vánočním koncertem vrací do Divadla Archa

Michal Prokop & Framus Five vánoční koncert 21. 12. 2019 ve Foru Karlín v Praze
Michal Prokop & Framus Five vánoční koncert 21. 12. 2019 ve Foru Karlín v Praze

Tradiční vánoční koncert Michala Prokopa, jeho kapely Framus Five s hosty se letos uskuteční v místě, kde tato tradice vznikala. Vstupenky na koncert, který proběhne v kapacitě 500 diváků (dle vládního opatření) a je plánován na 22. prosince, budou od středy 7.10. v distribuci v síti Goout.

Michal Prokop i v době koronavirové krize nezastavil různé aktivity. V létě se podařilo úspěšně zrealizovat festival Krásný ztráty live Všetice. Čas předtím, kdy se de facto v ČR nesmělo vystupovat, využil k nahrávání nového alba, na kterém pracuje. S týmem Jiřího Vondráka se zúčastnil natáčení televizního dokumentu „Až si pro mě přijdou“, který bude mít na ČT art premiéru 7. listopadu. Nyní navzdory složité situaci oznamuje konání tradičního vánočního koncertu: „Zatím, pokud vím, bylo zakázáno zpívat jen v Půlnočním království v Pyšné princezně. Teď to máme u nás. Pevně ale věřím, že se nebudu pro náš Vánoční koncert muset učit recitovat Hamleta ani oprašovat instrumentálky od Shadows, se kterými jsem kdysi začínal než jsem začal zpívat, neboť takový stav snad nemůže trvat déle než dva týdny. Těším se na setkání se všemi v prosinci v Arše“.

Do knihkupectví také míří nová kniha „Michal Prokop – Ztráty a návraty“, kterou s ním napsal hudební publicista Michal Bystrov. Kniha nakladatelství Galén podrobně mapuje hudebníkův osobní i umělecký život, nechybí komentáře Prokopových kolegů, diskografie, řada fotografií a dobových dokumentů. Návštěvníci koncertu ji mohou dostat exkluzivně s věnováním Prokopa společně se vstupenkami na koncert.

„Počítáme zatím stejně jako v případě Krásných ztrát Live Všetice v létě, že se koncert odehraje. Jako pořadatelé akce se učíme fungovat v neustále se měnících podmínkách. Pokud by zpěv zůstal zakázaný i dvacátého prvního prosince, koncert bychom museli přesunout. Předpokládáme, že se spíše jedná jen o nějaký experiment, který při porovnání s škodlivostí aquaparků, hobbymarketů či veřejné dopravy s precizně připravenými koncerty pro sedící diváky, bude brzy ukončen. Spíše, než bych teď sliboval, že z koncertu bude zábavný kabaret bez zpěvu, což by v případě zpěváka Michala Prokopa nebylo k uvěření, mohu všem, kdo se budou této unikátní události chtít zúčastnit a získat i dárek v podobě nové knihy, garantovat, že bychom vstupné vraceli, kdyby došlo na nějakou nepříjemnou změnu. Zůstáváme ale optimisty a koncert pro věrné příznivce Michala Prokopa chystáme.“, potvrzuje záměr akci zrealizovat jeden z organizátorů akce David Gaydečka.

V souvislosti s premiérou televizního dokumentu se Michal Prokop se svou kapelou teď vrací na některá místa, která pro něj znamenala milníky v hudební
kariéře. Dokument se natáčel i v místě legendárního New Clubu z šedesátých let. Na začátku se odehrála s koncertem spojená pražská premiéra filmu v KD Barikádníků, kde český bigbeat začínal také v šedesátých letech. Nyní se vrací Prokop do Divadla Archa, kde přesně před 20 lety začínala tradice jeho speciálních vánočních  koncertů. Vstupenky k sezení v omezené kapacitě 500 míst k sezení jsou ode dneška v prodeji.

VÁNOČNÍ KONCERT MICHALA PROKOPA S FRAMUS FIVE A HOSTY
Úterý 22. prosince 2020 od 20 hodin
Divadlo Archa, Na Poříčí 26, Praha 1
Kapacita: 500 míst k sezení.
Vstupenky k sezení včetně zvýhodněného balíčku s novou knihou Ztráty a návraty s věnováním od Michala Prokopa jsou k dostání v předprodejní síti: www.goout.net .

Comments

comments

Vyhledat