Mladí čeští designeři na Milan Design Week 2019

Vladimír Staněk - Stinak - Milan Design Week (foto Czech Design Week)
Vladimír Staněk - Stinak - Milan Design Week (foto Czech Design Week)

V rámci spolupráce mezi Czech Design Week a Digital Detox Design se představuje několik mladých českých designerů a začínajících značek v lokalitě Brera Design District.

František Jungvirtje student atelieru skla na pražské UMPRUM pod vedením Ronyho Plesla.
Absolvent studia umění a řemesla ve skle se specializací na malbu. V jeho práci dochází ke spojení nejklasičtějšího odkazu českého sklářství s novými impulzy. Designer a malíř na sklo odhodlaný posouvat technické a vizuální hranice oboru.Ukázkou odvážného snoubení barev různých pastelových tónů je jeho nová kolekce váz LENTIL. 

Pavel Kopřiva jr.
Původem ze srdce českého sklářství, Nového Boru. Ve své tvorbě se tento student sklářství a designu netradičně inspiruje světem hmyzu, konkrétně specifické čeledi střevlíkovitých. 

„Delší dobu se snažím ve své tvorbě propojit zoomorfní svět se svým osobitým designem. Zaměřují se převážně na ruční výrobu skla, která právě díky své složité výrobě dodává vázám svoji osobitost. Každá váza z kolekce je trochu odlišná, a to díky specifické sklářské výrobě. Jak je známo, tak v přírodě není většinou nikdy nic úplně totožné, a to jsem se snažil převést do návrhu,“ uvedl.

Frantisek Jungvirt, DECAL VASES 4 (2018), Photo By Anna Pleslová (foto via Czech Design Week)

Vladimír Staněk
je módní návrhář. Absolvent UMPRUM a stážista na prestižních školách Rhode Island School of Design nebo University of the Arts London. Jako jeden z mála českých módních  návrhářů se věnuje pouze pánské módě. Má vlastní značku STINAK. Na Milánském týdnu designu poprvé představuje svou novou kolekci pánských business tašek.

Mulier – Czech Design Week (foto Czech Design Week)

Mulier středočeská porcelánka, která dokáže uhnětat porcelán do tvarů vypínačů a zásuvek. Nejedná se o sériovou výrobu, každý z kousků je tak vlastní originál s duší. “Nesnažíme se na nic navazovat. Naše designy jsou nové pro tuto a budoucí dobu.

Clockies je česká společnost založená Jiřím Kroupou a Andrejem Herényiim. Myšlenky, nápady a experimenty je dovedli k čistému pojetí interiérových doplňků. Jedinečné technologické postupy dodržované při výrobě hodin Clockies zaručují vznik originálních struktur designového povrchu. Žádný není stejný.

Betonové hodiny se vyznačují tvrdostí a pevností. Mají však i svou duševní hodnotu. Tvoří se již v raném stádiu, výběrem vysoce kvalitních vstupních materiálů, s každým uchopením nástrojů, přesným dávkováním surovin, každým pohybem ruky, promícháním materiálu, uložením do formy. Neméně důležitá je i péče o takto uložený materiál. Betonový ciferník s designovým povrchem vychází z geometrie a minimalismu. Paleta barevných hodin je široká a nabídka se rozšiřuje v kombinaci s originálními rafičkami. Díky amorfní struktuře povrchu betonových hodin dostáváte možnost výběru jedinečnosti a záruku, že nikdo na světě nemá stejné hodiny.

expozici naleznete v BRERA DESIGN DISTRICT

via Solferino 11,  Milano
termín: 9.– 14. dubna, 2019
od 10h do 20h

czechdesignweek.com
facebook.com/CZDW.CZ/
instagram.com/czechdesignweek/

 

 

Comments

comments

Vyhledat