Miss Petty vydává své druhé EP Slay

Miss Petty 2022 II@Romana Kovacs
Miss Petty 2022 II@Romana Kovacs

Miss Petty, coby jedna z nejpřednějších českých drag queens, zůstává mezi ostatními výjimečná skládáním vlastní hudby. Navázat na loňské EP „Y2GAY“ pojala jako výzvu překonat samu sebe, a na poli pěti nových skladeb řeší s nadhledem slávu, vztahy, a jednu skladbu napsala i pro své mladší já.

Necelý rok od svého prvního EP „Y2GAY“ o sobě dává dalším projektem vědět Miss Petty. Na novém EP „SLAY“ najdeme celkem pět písní a bonusový remix singlu „Cool“, který svými slokami okořenily Just Karen a Play$tation Princess. Fanoušci také znají měsíc starý singl „Mega kozy“. Oba tyto singly naznačily nosné téma tohoto EP – sex.

 

„Sex je téma, které jsem v dragu ani hudbě ještě neprozkoumal. Vystupování v dragu mi určitě dalo určitou svobodu a odvahu v hudbě si hrát s nadsázkami a tématy, které přesahují můj každodenní život. Momentálně mi nejde psát hudbu jen jako David,“ přibližuje David Daniel, coby tvář za Miss Petty. Než hudebně, jsou tedy jednotlivé skladby spojené tematicky. „Věděl jsem, že tentokrát chci využívat ještě více klasických postupů a nahrát EP, které sice je zvukově různorodé, ale jednotlivé skladby spojuje moje láska k čistému popu,“ upřesňuje.

 

Stále přítomný zůstává Davidův osobitý humor a smysl pro chytlavé melodie. A také chuť experimentovat – úvodní song „Sám“ vznikl ve spolupráci s Tomášem Havlenem z kapely post-hudba. Svůj kousavý humor David ukazuje i ve skladbě „Hvězda“, kterou napsal pro své mladší já. To chce povzbudit, aby si nic nedělalo z nadávek a posměšků od svých vrstevníků.

 

Bonusový remix „Cool“ vyšel v rámci kompilace „Future Jiskří Vol. 1“ Tento remix plánovala Petty s pražským Djem litterbinem už delší dobu. „Věděli jsme, že původní dance pop produkce Cool by se dala převrtat v zábavný hyperpop track. Nápad na remix pozvat Play$tation Princess a Just Karen přišel až později. Vybral jsem si zrovna je, protože jsem věděl, že tracku dokážu přinést crazy chaotickou energii. A taky že ano!,“ tvrdí s úsměvem interpret/ka.

 

 

EP vychází digitálně 1. července 2022 na všech hudebních službách. I tentokrát se label AntiMother postará o fyzické vydání v podobě limitované fialové audiokazety. V blízké budoucnosti dojde také na vinyl, který vydá label Korobushka Records.

 

Drag queen je většinou mužská osoba, která svým vzezřením karikuje ženu, většinou za účelem pobavit. Díky například přehnanému líčení dosahují satirických či dramatických efektů. Drag queen může fungovat i jako profesionální zaměstnání. Ve světě jsou pořádány i drag queen soutěže, na internetovém online poskytovateli filmů a seriálů Netflix například RuPaul’s Drag Race.

Ačkoliv drag queen často bývá gay či transgender osoba, drag queen může vykonávat každý, bez ohledu na sexuální orientaci či identitu.

 

Comments

comments

Vyhledat