Místo, které nás nadchlo: Edison Filmhub

foto Edison Filmhub
foto Edison Filmhub

Máme rádi krásná místa uprostřed města.

Nové kino s kavárnou Edison Filmhub nás nadchlo – při letmém posezení v kavárně i po nahlédnutí do komorního sálu. V Jeruzalémské ulici, pár kroků od tramvajové zasávky Jindřišská a od Hlavního nádraží, z půsovní trafostanice vyrostl sampatický prostor, jehož atmosféra je super.

 

Dobrá mapa

„Většina kin nás „pouze“ baví, ale ne vždy inspiruje,“ řekl k otevření ředitel Film Europe Ivan Hronec. „EDISON vychází vstříc kulturnímu publiku, které chce něco víc a potřebuje pomoc v podobě kvalitní filmové mapy. Nabízí kurátorský výběr filmů, debaty k tématům, zkrátka kontext. Je pro všechny, kteří nemusí kulturu „Plexů“ a chybí jim stylové, voňavé KINO CAFÉ v centru,“ dodal.

foto Edison Filmhub

Bez bariér

Edison kinem nikdy nebyl. Jeho sál pojme 75 diváků a využívá se i pro semináře a konference (sedadla dokonce obsahují výsuvný stoleček, kam můžete dát to, co čeho si píšete poznámky), klimatizace a skvělá technika i komfort jsou samozřejmostí. Nás ale obzvlášť nadchla ona designová kavárna, která běží od 8 ráno do půlnoci. Na fotce to ještě k vidění není, ale teď v létě můžete sedět i venku na těch obrovských schodech, mají tam i sedáky a chytře vymyšlené stolky. Příjemný prostor s vyhlídkou do parku působí celkově velmi zeleně, zavěšené rostliny se sem úžasně hodí. Sedět můžete v křeslech, na běžných židlích i na vysokých. A nebo samozřejmě v kině třeba na sérii bergmanovských filmů, které tu během léta běží.

PS: Opravdu nás potěšilo, že kavárna, kinosál i toaleta jsou bezbariérové. Doprovod vozíčkářů a ZTP/P má nárok na volnou vstupenku.

 

Budeme vás brzy informovat podrobněji o dalších plánech a těšte se na aktuální info o dění v kině, tenhle prostor budeme sledovat!

Edison Filmhub

Jeruzalémská 2

Praha 1

Otevřeno denně 08-24

Lístky koupíte na www.edisonfilmhub.cz

https://goout.net/en/cinemas/edison-filmhub/tekd/

 

 

 

 

 

Comments

comments

Vyhledat