Moravská galerie na novém festivalu Pop Messe

 

První ročník brněnského festivalu Pop Messe přivítá ve dnech 23. a 24. července na stadionu za Lužánkami výrazné hudební osobnosti z České republiky i ze zahraničí. Dominující hudební stránku, představující interprety jako Modeselektor, Tommy Cash, HVOB, Ventolin, Buty nebo Dorian Concept, doplní po stránce výtvarné Art stage Moravské galerie. V ní se představí progresivní grafická designérka Kristýna Kulíková, která speciálně pro tuto příležitost vytvořila spolu s grafikem Lukášem Kijonkou originální umělecké dílo. 

Pro všechny festivalové návštěvníky, kteří budou chtít načerpat výtvarnou inspiraci, budou na Art stagi po celou dobu trvání festivalu k možné diskuzi přítomni autoři díla Kristýna Kulíková, absolventka brněnské FaVU, a Lukáš Kijonka, její pedagog a autor vizuální identity Moravské galerie. Kristýna, která byla nominovaná na Ceny Czech Grand Design v roce 2018 a 2020, ve své tvorbě kombinuje formální jazyk spekulativního designu s prostředky dekonstruované typografie. Před těžko rozklíčovatelným konceptem dává přednost silnému emocionálnímu dopadu, který její práce v divákovi vyvolá. Vytvořila několik vizuálů pro Tommyho Cashe, Apple Music, Redbull, Barbican Centre v Londýně a také další umělecká díla pro klubové scény, galerie či hudebníky z celého světa. 

Velkoformátové dílo, které se po skončení festivalu stane součástí sbírky soudobého designu Moravské galerie, může zároveň návštěvníkům posloužit jako fotokoutek. Relaxační atmosféru Art stage doladí pohodlná lehátka pro patřičné vychutnání si uměleckého zážitku. Na Art stagi budou přítomni také zaměstnanci galerie, kteří budou informovat o listopadovém otevření Uměleckoprůmyslového muzea a sbírkách designu. Na místě bude k dostání limitovaná série triček s unikátním designem dle návrhu Kristýny Kulíkové. 

Art stage bude možné navštívit v pátek 23. 7. a v sobotu 24. 7. od 12 do 21 hodin. Kompletní program festivalu nabídne více než třicet jmen umělců různých žánrů. Akce proběhne v omezené kapacitě a v souladu s epidemiologickými a hygienickými nařízeními. Festival tento rok nenabídne stanové městečko a doporučuje mimobrněnským návštěvníkům, aby využili bohatou nabídku ubytovacích možností, které Brno nabízí. Cena lístku v předprodeji, který končí 22. 7. o půlnoci, je 1050 Kč, na místě budou vstupenky v prodeji za 1400 Kč. Vstupenky zakoupené na původní termín festivalu zůstávají v platnosti.

 

Více o Pop Messe: 

POP MESSE – Mezinárodní hudební festival POP MESSE

 

Více o Kristýně Kulíkové: 

Kristýna Kulíková (@krstnklkv) • Fotky a videa na Instagramu

Art Direction + Graphic Design → kristyna.kulikova@gmail.com (tumblr.com)

 

 

Comments

comments

Vyhledat