Na Kampě budou Tradiční hrnčířské trhy

foto: pořadatel akce
foto: pořadatel akce

1.– 2. září pražskou Kampu již po třinácté promění Tradiční hrnčířské trhy v oázu s nezaměnitelnou, klidnou a pohodovou atmosférou. Připraveny budou domácí dobroty od sociálního podniku Café Therapy, pestrý doprovodný program pro všechny generace a příjemná hudba v unplugged verzi. Akce je určena především Pražanům, s cílem „vrátit“  jim alespoň na pár dní v sezóně centrum města.

Pro děti i rodiče budou zdarma vystoupení divadelníků, kouzelníka i živá hudba v podání The Brownies a Hawaii Swing Society.  S pohádkami se představí Toy Machine a Ústav Úžasu, dechberoucí triky předvede kouzelník Eňo Ňuňo, pobavit malé i velké se chystá klaun Petr Hombre Štěpánek a barokní divadlo Geisslers Hofcomoedianten zahraje trilogii o hraběti Šporkovi „Malé příběhy velkého hraběte“. Podrobný program najdete na www.sananim.cz.

Stavte se i s dětmi, rodiči či přáteli na kávu, limonádu, pivo nebo domácí dobroty od sociálního podniku Café Therapy. Přijďte si prohlédnout nebo koupí podpořit české výrobky od renomovaných řemeslníků. Vedle doprovodného programu si v tematické Handy Cyklo Kavárně budete moci vyzkoušet zcela unikátní bicykl pro kvadruplegiky, který nedávno úspěšně dokončil nejnáročnější amatérský cyklomaraton.

Přáním i cílem organizátorů je oživit půvabnou lokalitu Kampy ryze českým řemeslem a nabídnout nejen turistům, ale především obyvatelům Prahy příjemnou rodinnou atmosféru. Tradiční hrnčířské trhy  pořádá neziskové organizace SANANIM, která nejen v Praze zajišťuje komplexní péči o drogově závislé a jejich rodiny a blízké, s cílem pomoci nejen jim, ale i široké veřejnosti – tj. zajišťovat prevenci a snižovat škody napáchané drogami i jejich dopady na společnost. Akce se koná za podpory Městské části Prahy 1.

SANANIM v rámci hrnčířských trhů nezapomíná ani na svou hlavní činnost, kterou je protidrogová prevence – zde naplněná nenásilnou formou osvěty a rozšiřování nabídky volnočasových aktivit.

Vstupné je zdarma, včetně doprovodného programu.  Trhy jsou otevřené 10 – 19 hod., program 13 – 19 hod.

Comments

comments

Vyhledat