Na Mladoboleslavsku se složili na nové koncertní křídlo, ve čtvrtek na něj zahraje místní virtuos Miroslav Sekera

foto Nadační fond ŠKODA AUTO
foto Nadační fond ŠKODA AUTO

Na Mladoboleslavsku se složili na nové koncertní křídlo, ve čtvrtek na něj zahraje místní virtuos Miroslav Sekera

Online přenos slavnostního předání koncertního křídla Petrof Monsoon Městskému divadlu Mladá Boleslav bude možné sledovat ve čtvrtek 3. prosince od 18 hodin na facebookové stránce Nové Boleslavsko. Na pořízení piana v hodnotě 1 839 000 korun byla před rokem vypsána veřejná sbírka. I díky přispění široké veřejnosti tak bude možné obnovit tradici koncertů, které dříve pravidelně a za účasti světových hvězd rozeznívaly sál mladoboleslavského divadla. 

 

Sérii benefičních koncertů a veřejnou sbírku na pořízení nového koncertního křídla, do které přispělo také město Mladá Boleslav a Středočeský kraj, inicioval Spolek přátel umění Mladá Boleslav ve spolupráci s Nadačním fondem ŠKODA AUTO loni v listopadu. Více než šedesát let staré piano, které kvůli svému technickému stavu nevyhovovalo koncertním požadavkům, tak mohlo být nahrazeno koncertním křídlem značky Petrof Monsoon, které – jak už jeho název napovídá – vnese do plachet boleslavské kultury čerstvý vítr.

Koncertní křídlo Petrof Monsoon se vyznačuje vytříbeným zvukem, který nejlépe vynikne ve velkých hudebních síních.

„Aktuální situace kultuře a umělcům bohužel moc nepřeje. Kultura je pro nás v Nadačním fondu Škoda Auto však důležitá za každých okolností, a proto chceme v její podpoře i nadále pokračovat. Předání křídla mladoboleslavskému divadlu vnímám jako slibný symbolický začátek,“ říká Martin Hrdlička, člen správní rady Nadačního fondu ŠKODA AUTO.

Comments

comments

Vyhledat