Na Smíchově je nová galerie, nabízí i službu kurátora

foto archiv Martiny Zátorské
foto archiv Martiny Zátorské

V pátek 3. září se poprvé otevřou dveře nové galerie současného umění ve Zborovské ulici na Smíchově. Galerii jménem Untitled najdete vedle kavárny Sedmé nebe).

„Jsme nová galerie se zaměřením na poválečné a současné umění. Nabízíme kvalitní umělecká díla z různých zdrojů – z galerií, aukcí, ateliérů i ze soukromých sbírek,“ vysvětluje majitelka galerie Martina Zátorská.

„Jsme nezávislým poradcem na trhu s uměním. Zastupujeme zájmy našich klientů při pořizování uměleckých děl, rozvíjení a správy sbírek. Pomáháme našim klientům udělat správné rozhodnutí, když chtějí investovat do umění.“

Foto: Jan Zátorský

Sdílet vášeň pro umění

„Naším cílem je přivést lidi k podpoře umělců, k vytváření smysluplných sbírek, k poznání a hledání, které s výtvarným uměním úzce souvisí. V neposlední řadě chceme sdílet naši vášeň pro umění,“ vysvětluje galeristka.

Galerie nabízí i službu kurátora. V čem přesně spočívá? „Jedná se zejména o spolupráci s architekty a designéry. Dokážeme poradit jaký typ, rozměr, technika umění se do daných prostor hodí,“ vysvětluje Martina Zátorská.

„Dokážeme poskládat cyklus děl (malba, socha, fotografie, digitální umění) do daných prostor, tak, aby umění bylo v souladu s architekturou. Je jedno, zda se jedná o rodinný dům, hotel, kancelářské prostory nebo třeba rezidenční projekt. Vše děláme na míru, k každému prostoru přistupujeme individuálně, společně s umělci vytváříme tzv. site specific instalace.“

 

Galerie je přístupná po domluvě – na osobní schůzce se dá dohodnout emailem na info@untitled-art.eu nebo martina@untitled-art.eu.

 

Untitled

Zborovská 64 (vedle kavárny Sedmé nebe)

Praha 5

kontakt: martina@untitled-art.eu.

Comments

comments

Vyhledat