Na vánoční nákupy do Botanické zahrady? Rozhodně ano!

Foto: Botanická zahrada hl.m. Prahy
Foto: Botanická zahrada hl.m. Prahy

Stále nevíte, čím o Vánocích udělat radost svým blízkým? Pokud se toužíte vyhnout nákupní horečce přeplněných obchodních center, spojte příjemné s užitečným a pořiďte dárky v trojské Botanické zahradě. Vybírat můžete z nabídky dárkových vstupenek, výborného vína, knih i drobností, které potěší (nejen) milovníky rostlin.

„V tomto roce jsme vydali tři nové knižní tituly, které jistě ocení nejen milovníci přírody. Obdivovatele tropických rostlin potěší kniha nazvaná Květy Faty, fanouškům vinného moku je určena kniha Vinice sv. Kláry 365 a nejen zájemci o historii se jistě rádi začtou do Příběhu trojské botanické zahrady, knihy vydané u příležitosti padesátých narozenin naší zahrady,“ říká Bohumil Černý, ředitel Botanické zahrady hl. m. Prahy.

Originální dárek pro ženu  

Snad neexistuje žena, která by nemilovala parfémy. Buďte originální a pořiďte svým drahým polovičkám jedinečný dárek s vůní exotických květin a koření. Parfém nazvaný jednoduše Fata Morgana No. 1 zrál několik měsíců přímo ve skleníku. Jeho základem jsou esence z rostlin dovezených z expedic na ostrov Madagaskar. Pokud chcete darovat svým blízkým opravdu exkluzivní dárek, tento parfém je ta správná volba. Zakoupíte jej za 499 Kč.

Foto: Botanická zahrada hl.m. Prahy

 

Chcete se blýsknout před maminkou či tchyní?

Potěšte je letos originálním dárkem a obdarujte je 365 dny v zelené oáze. Celoročně platná permanentka jim umožní neomezený vstup do botanické zahrady. Ta je krásná v každém ročním období a kromě relaxačních procházek zde lze zažít i mnoho zajímavých akcí. Cena permanentky pro vstup do venkovních expozic je 300 Kč pro dospělého, permanentka zahrnující i vstup do skleníku Fata Morgana vás bude stát 1200 Kč.

Hledáte pozornost pro obchodní partnery? Chcete zabodovat u tatínka či tchána?

Víte, že vína z vinice sv. Kláry v Botanické zahradě hl. m. Prahy každoročně získávají mnohá ocenění na soutěžích v České republice i v zahraničí? Překvapte milovníky tohoto lahodného nápoje dárkovým balíčkem vín, doplněných skleničkami a případně i knihou Vinice sv. Kláry 365. Luxusně zpracovaná obrazová publikace čtenářům přiblíží proměny jedné z nejstarších pražských vinic v průběhu roku. Fotografie seznámí s jednotlivými činnostmi a úsilím, které je zapotřebí každoročně vynaložit, aby mohlo vzniknout skutečně špičkové víno. Zakoupit ji můžete ve stánku umístěném ve skleníku Fata Morgana za 449 Kč.

Dáváte svým obchodním partnerům láhev vína a přemýšlíte, která to budou tento rok? Určitě neuděláte chybu s vínem z vinice sv. Kláry vyrobeným v trojské Botanické zahradě, které si můžete nechat zabalit do dárkové krabičky. Vybírat lze z bílých, růžových i červených vín. V nabídce jsou rovněž vína perlivá a matolinové pálenky. Vše zakoupíte pouze ve vinotéce umístěné ve viničním domku v srdci vinice sv. Kláry.

Čím potěšíte knihomola?

Foto: Botanická zahrada hl.m. Prahy

Kniha by pod žádným vánočním stromečkem rozhodně neměla chybět. Pokud vaši blízcí patří mezi obdivovatele přírodních krás, překvapte je knihou z nabídky Botanické zahrady Praha. Letošní novinkou je publikace věnovaná rostlinnému bohatství skleníku Fata Morgana, jejímiž autorkami jsou kurátorky tropických sbírek Romana Rybková, Klára Lorencová a Eva Smržová.

Další novinkou je publikace Příběh trojské botanické zahrady, která čtenáře seznámí nejen  s historií zahrady, ale představí i významné sbírky, stavby a expozice. Zároveň nabídne nahlédnutí do blízké budoucnosti a poodhalení toho, co návštěvníky čeká. Autorem knihy je Václav Jůzko.

Zajímavá je rovněž publikace věnovaná známým i méně známým druhům záhonových trvalek autorů Petra Hanzelky a Ivety Bulánkové, která je plná rad a inspirace pro každou zahrádku. Kniha Tomáše Vencálka nazvaná Dřeviny Botanické zahrady hl. m. Prahy představuje nevšední druhy dřevin, které by se v budoucnu mohly stát ozdobou nejen botanických, ale i soukromých zahrad.

Světově unikátní projekt Botanické zahrady prezentuje kniha Kořeny osobností Botanické zahrady hl. m. Prahy. Na jejích stránkách defiluje více než osmdesát významných osobností současného veřejného života spolu s rostlinami, které v průběhu uplynulých let v zahradě postupně vysadily. Cena každé této knihy činí 349 Kč.

Dárky pro každého

Jednadvacáté století je bezpochyby stoletím techniky a Botanická zahrada nemůže stát stranou. V nabídce dárkových předmětů najdete proto také netradiční technické vychytávky, které jsou krásné i užitečné zároveň. Atraktivní je zejména USB flash disk za 249 Kč a powerbanka za 299 Kč.

Foto: Botanická zahrada hl.m. Prahy

Nový USB flash disk má tvar kreditní karty, a skvěle tudíž padne do přihrádky ve vaší peněžence, důležitá data tak můžete mít stále u sebe. Zdobí ho oboustranný fototisk na skle a jeho design určitě potěší všechny milovníky rostlin. Powerbanky jsou dnes velice oblíbené, ale často příliš velké a těžké. Nová powerbanka z botanické má praktický tvar, umožní dvě plná nabití vašeho mobilního telefonu a je vhodná pro smartphony i iPhony. Navíc ji také zdobí netradiční potisk s rostlinným motivem.

Chcete potěšit sportovně založené příbuzné či známé? Pořiďte jim hřejivý nákrčník nebo rychleschnoucí ručník, který je v nabídce botanické zahrady k dispozici v mnoha barvách. Milovníkům výletů do přírody udělá radost praktická termoska a příznivci humoru uvítají látkové tašky, trička či plechový hrneček s vtipným popiskem. I když již není teplo, jako příslib příjemných letních dnů poslouží pikniková deka.

Foto: Botanická zahrada hl.m. Prahy

Ani letos v nabídce dárkových předmětů nechybí reprezentativní nástěnný kalendář pro celý nový rok nazvaný Zahrada vašima očima. Tvoří jej 12 oceněných fotografií, které byly pořízeny v Botanické zahradě hl. m. Prahy v rámci fotosoutěže pořádané ve spolupráci s firmou ZEISS. Zakoupit jej můžete za 150 Kč.

Drobnost, která potěší – dárková vstupenka do botanické zahrady

Pozvěte své blízké na prohlídku světa rostlin. Dárkové vstupenky do trojské botanické zahrady s platností jeden rok od data vydání zakoupíte ve všech pokladnách. Za dárkovou vstupenku zaplatíte 200 Kč.

Comments

comments

Vyhledat