Na vlastní hlavu: Toni & Guy

všechny fotografie: Toni & Guy
všechny fotografie: Toni & Guy

Léto se definitivně odsunulo směrem k jižní polokouli a s ním i hlavní sezóna přímořských dovolených. Žhnoucí slunce, mořský vánek a vodní radovánky jsou už jen příjemnou vzpomínkou. Ne ovšem pro naše vlasy. Týdny slunění a koupání ve slané i chlorované vodě jim daly pořádně zabrat.

Podzim je proto ideálním časem jak k nápravě letních škod, tak k novému střihu i barvě. Volné plážové vlny střídá preciznější a sofistikovanější styling, který si žádá skutečné profesionály, a proto jsem se svěřila do rukou špiček v oboru, salonu Toni & Guy. 

Ty není třeba dlouze představovat, v oblasti kadeřnických služeb působí 55 (!) let, mají téměř 500 poboček po celém světě a jeho zaměstnanci pravidelně vyhrávají zásadní soutěže. Že je to naprosto zasloužené jsem se přesvědčila v jejich nejstarší pražské pobočce.

Na recepci se mě ujaly veselé a milé slečny (domluvíte se s nimi několika světovými jazyky včetně mandarínské čínštiny, takže tam klidně pošlete své zahraniční přátele), které mě předaly Aleně Shefer, odbornici na barvení,  a Renatě Bělohoubkové, kouzelnici s nůžkami. Ty důkladně prozkoumaly kvalitu mých vlasů a společně jsme vybraly barvu a střih. Zásadní je, že ačkoli TG určuje trendy, nikdy vás nebudou nutit do nějakého účesu jen proto, že je právě v kurzu; na prvním místě jste vždycky vy, váš styl, vaše pohodlí. Samozřejmě přizpůsobit novinky z posledního fashion weeku přímo vám je pro ně hračka.

Během barvení a popíjení kávy jsem pozorovala tým při práci a byla to skutečná radost. Je perfektně sehraný, spolupracuje na všech úrovních, atmosféra je hravá, kreativní, družná a dynamická. Všichni svižně tvoří zázraky na hlavách svých klientů a ti odchází uvolněnější a tak nějak vzpřímenější, než když přišli. 

Tady si užijete i mytí, je to zde skutečný rituál. Na masážním křesle jsem absolvovala nejlepší masáž hlavy v životě (Alena má zázračné ruce!), zatímco vlasy dostávaly tak potřebnou ozdravnou kůru z produktů, které firma sama vyvíjí.

Po těchto veskrze příjemných kratochvílích se mě chopila Renata a předvedla natolik bravurní výkon, že už nechci chodit jinam. Při sklence vychlazeného prosecca jsem sledovala, jak rychle, zručně a precizně dává účesu tvar, lehkost a pohyb, každý vlas zastřihává do ideální délky dokud celek není dokonalý. Díky tomu domácí úprava trvá pár minut, což je přesně tolik, kolik skutečně profesionální střih vyžaduje.

Bylo to skvělé odpoledne, odcházela jsem nejen s dokonalým účesem, ale také zrelaxovaná a plná energie. Díky, týme Toni & Guy Soukenická!

Barva: 100%

Střih: 100%

Komunikace: 100%

Servis: 100%

Trendy Toni & Guy z Londýna:

 

Comments

comments

Vyhledat