Na vlastní kůži: realme C67

Nový mobil realme C67 chce konkurovat nejenom cenou, ale i parametry. Jaký je? Zkusili jsme malý test.

Co to je:

realme C67 je levný mobil s androidem pro nejširší publikum, hlavně ale pro mladší uživatele. Přes nízkou cenu se snaží o co nejlepší parametry – baterie, foťák i úložiště.

Jak to vypadá

realme C67 se dodává ve dvou barvách – letně pastelové Sunny Oasis a černě nerostné Black Rock. Vzadu má dva foťáky, vepředu veliký displej. Nic, co by působilo výstředně nebo nezvykle. Inspirace iphonem je zřejmá včetně způsobu otvírání slotu na SIM kartu. Podobně jako na iphonu se chová i ovládání fotoaparátu.

 

Co to dělá

Volá, androiduje a fotí a snaží se to na svou cenovou kategorii dělat co nejlíp. Firma je hrdá zejména na foťák, který má podle ní nejvyšší počet pixelů ve svém cenovém segmentu. „Technologie 3X In-sensor Zoom v realme C67 využívá 12 milionů pixelů umístěných uprostřed 108MPx snímače, což umožňuje zachování detailů,“ uvádí dále prohlášení. „Díky největší velikosti snímače ve svém segmentu má realme C67 také vynikající možnosti nočního snímání s 132% nárůstem plochy snímání světla.“

Parametry

Osmijádrový procesor

108Mpx fotoaparát, přední kamera 8Mpx

6nm čipset Snapdragon

8+4 MB RAM

Předinstalovaný Android 14

Možnost dvou SIM karet

slot na paměťovou kartu

GPS, NFC, LTE, USB-C

baterie 5000 mAh

 

Kolik to stojí

4 999 Kč.

Dojmy

realme chce být stylovým telefonem, který se podobá iphonu, ale stojí o hodně méně. Je příjemně lehký a dobře padne do ruky, disolej je dost velký na fotky nebo třeba hry, ale telefon je ještě pořád šikovně kapesní. Mírně kazí dojem dnad jen to, že vytoupé čočky foťáku jakoby trčí z telefonu, kterýleží na stole, takže pokud na něm něco chcete dělat.v téhle poloze, kýve se – nicméně většina věcí se stejně děje když máte přístroj v ruce, případně to vyřeší pouzdro.

Přístroj reaguje přiměřeně rychle. Pokud jste zvyklí na přístroje, které stojí pětinásobek, bude vám asi připadat, že jede oproti tomu „dělu“ trochu pomaleji, ale to je zcela očekávatelné.

Velmi slušně na svou kategorii (i nad ni)  funguje foťák, který skutečně mimořádně věrně zachycuje i malé detaily, slušně zní i zvuk puštěný do reproduktorů: nechybí mu prostor.

Resumé

Telefon, který přichází na český trh právě dnes, má velmi slušné vybavení i vzhled. Za pět tisíc dostanete slušná multimédia, hodně paměti a hezký design, jehož autoři rozumně preferovali eleganci a  jednoduchost. Pokud chcete nový telefon v třídě levných přístrojů, mohla by to být optimální volba.

Comments

comments

Vyhledat