Na vlastní oči: Monitor ViewSonic VP2776, díl druhý

Test vymazleného monitoru ViewSonic VP2776 aneb oč lépe se dá na počítači…kdeco.

ViewSonic je americko-tchajwanský výrobce různých věcí k počítačům – asi nejslavnější jsou její monitory. Jeden jsme si půjčili na vyzkoušení. Pojďme se podívat na zoubek typu VP2776. V tomto dílu vás čekají další podrobnosti a dojmy.

ViewSonic VP2776

27palcový monitor, který spojuje vlastnosti herních (rychlá odezva, obnovovací frekvence) a grafických (kalibrace barev, stínítko, antireflexní povrch) typů.

Certifikace Pantone zaručuje, že je monitor barevně sladěn s dalšími výstupními zařízeními s licencí Pantone.

Nyní stojí kolem 20 290 korun.

Dá se otočit na výšku (funkce pivot), případně zavěsit na zeď.

Vybrané parametry:

Rozlišení 2560 × 1440 px. Antireflex, 1ms odezva, IPS, obnovovací frekvence 165 Hz.

1x DisplayPort, 2x HDMI, 2x USB typ C, 2x USB 3.0, 1x Micro USB (pro připojení ovladače ColorPro Wheel).

Hmotnost 8,37 kg.

Co o něm píší jinde:

„Tento monitor má perfektní barvy již z výroby, přibalenou optickou sondu sloužící i jako ovladač menu a nenechá se zahanbit ani v hráčském světě se solidní odezvou, input lagem a potěší i RGB osvětlením nebo G-syncem.“ (Digiarena)

„Existují herní monitory, kancelářské monitory a profesionální monitory s vysokou barevnou přesností a dokonalou ergonomií. ViewSonic VP2776 ColorPRO splňuje požadavky na všechny tyto tři kategorie, s ohledem na schopnosti není ani cena přemrštěná.“ (Chip)

„S pomůckou ColorPro Wheel je nyní kalibrace barev rychlá, přesná a snadná. Díky integraci vestavěného snímače barev budete mít kompletní kontrolu nad barevným podání.“ (obchod Smarty)

Dojmy z používání:

Velmi slušný monitor, který splní požadavky uživatelů hledajících vyšší kvalitu pro svou práci nebo hobby.

V porovnání se staršími typy je svítivější, přesnější a rychlejší, a je prostě radost ho používat. Technologie se vyvíjí a když vedle sebe dáte několik let starý kousek a zánovní (ne zcela nový) ViewSonic VP2776, rozdíl poznáte, i když nejste grafik nebo jiný profesionál.

Nastavitelná výška a možnost otočit panelem je fajn. Všelijakým naklápěním vyřešíte vhodnou ergonomii právě pro vás a protože to je více než snadné, můžete snadno měnit sklon podle toho, zda zrovna něco píšete, nebo koukáte na film.

Stojan je OK, jediný drobný nelad nastal na laciném stolku, kdy se chvění opřené ruky ihned projevilo rozkmitáním celé soustavy – pokud ale budete používat normální stůl, nic takového se vám nestane.

Jelikož byl monitor vyladěn tak, aby na něm mohli gameři honit své graficky nadupané hrdiny, je pro laického uživatele příjemně „naddimenzovaný“ v tom smyslu, že nejede na doraz a máte pořád komfort. Žádné trhání, všechno jde hezky, hladce, příjemně, tak jak má.

Není divu, že ani nároční profi recenzenti nenašli na tomhle typu celkem nic, co by jim vadilo: pro někoho, kdo chce vyšší kvalitu, ale nemá v rozpočtu obří částky, je tohle sladký zlatý střed.

ViewSonic VP2776 vstoupil na trh poprvé předloni; nestačil ještě zastarat, ale už to znamená celkem příznivou cenu. Vzhledem k inflaci a ke kvalitě přístroje se zhruba dvacetitisícová investice vyplatí.

Resumé:

Dobrá volba. Je radost vidět, že se na svět na monitoru dá koukat ještě radostněji.

Galerie:

Minulý díl:

 

Comments

comments

Vyhledat