Na začátku června rozezní hlavní město festival Praha žije hudbou

ANETA LANGEROVA_FOTO_HERBERT SLAVIK
ANETA LANGEROVA_FOTO_HERBERT SLAVIK

Přes dvě desítky míst v centru Prahy i v dalších městských částech rozezní 3. a 4. června hudba nejrůznějších žánrů. Již posedmé festival Praha žije hudbou promění ulice, náměstí či parky ve scény pod širým nebem s cílem upozornit na význam kvalitního pouličního umění ve veřejném prostoru. Speciální set si do pražských ulic připravují Aneta Langerová nebo Lenka Dusilová, sólově vystoupí královna femipunku Mucha nebo frontman Houpacích koní Jiří Imlauf. Rapper Kato z Prago Union po boku svého parťáka klávesisty JeNa Hovorky představí Pragobřinkostroj. Pořádnou energii vlije do města řízná dechovka Brass Avenue, brass hiphopoví Shizzle Orchestra či klezmerová kapela Trombenik. 

 

Hip hopovou scénu bude reprezentovat například vícenásobný mistr České republiky v beatboxu a liveloopingu Tiny Beat. V ulicích Prahy zahrají i acid-elektroničtí Evelynne a se svým DJ setem se představí náš přední producent Aid Kid. Posluchače zaujme jistě i Nikki Trio libanonsko-české zpěvačky a muzikantky Nicole Madi nebo suverénní pianistka, skladatelka a zpěvačka Barbora Mochowa, která zaujala i porotu Eurovision Song Contest. Festival ozdobí také zahraniční buskeři, ukrajinsko-americké duo Ofera a v Berlíně usazený americko-francouzský tandem Scott & Lila. Samostatné scény budou mít na festivalu hudební vydavatelství Supraphon a Tranzistor. Hudební program doplní i řada dalších doprovodných akcí. 

 

Se známými hudebníky mohou velkou scénu tvořenou kulisami Prahy sdílet buskeři i ti, kteří si hraní na ulici chtějí vyzkoušet. Zájemci o hraní se mohou stále přihlásit na www.prahazijehudbou.cz/zahrajsi/

 

Festival Praha žije hudbou vznikl před sedmi lety, aby po všech stránkách podpořil pouliční umění, jeho organizátoři vedle přípravy festivalu celoročně vyjednávají s institucemi, diskutují se zastupiteli a hledají společná řešení. Do programu se každoročně v duchu hesla “Umění patří do ulic” zapojuje řada profesionálních umělců, bez z ohledu na to, zda byly jejich začátky spojeny s buskingem, nebo si vyzkoušejí hraní na ulici poprvé. Společně tak vždy podpoří pouliční umělce, jejichž nadšenectví i talent přináší hudbu přímo k lidem a zpestřuje tak všednodenní život ve městě.

 

Veškerý program je zdarma, posluchači mohou muzikanty odměnit dobrovolnými příspěvky do klobouku. Celý festival probíhá pod dohledem Uličníka, který je symbolem festivalu a svobodného uměleckého vystupování v ulicích Prahy. Více informací na www.prahazijehudbou.cz.

 

Pořadatelem festivalu Praha žije hudbou je Nerudný fest.cz, který stojí, mimo jiné za mezinárodním festivalem Mladí ladí jazz, Student Festem, Koncertem pro budoucnost 17. listopadu a dalšími kulturními projekty.

 

Festival se koná pod záštitou MgA. Hany Třeštíkové, radní pro kulturu hl. m. Prahy, Mgr. Jana Chabra, radního pro oblast správy majetku hl. m. Prahy, a Ing. Petra Hejmy, starosty MČ Praha 1.

 

 

Za podpory: Hl. m. Praha

Speciální partner: Pražské služby

Partneři: Kolektory Praha, a.s., ČEPS, Pražská teplárenská, MČ Praha 1, MČ Praha 2

 

Mediální partner: Radio 1, Nový prostor

 

 

Comments

comments

Vyhledat