Nahlédněte do prostor Malostranské besedy

Ojedinělou možnost prohlédnout si bývalou Malostranskou radnici budou mít zájemci v sobotu 20. dubna. Pozdně renesanční budova, současné sídlo Malostranské besedy, bude v rámci celorepublikové akce Brány památek dokořán veřejnosti přístupná od 10 do 16.00 hodin.

„Unikátní prostor významné historické budovy z druhé poloviny 15. století, v níž až do roku 1784 sídlila radnice Malé Strany, jednoho ze čtyř pražských měst, bude předposlední dubnovou sobotu možné navštívit při příležitosti jejího prohlášení národní kulturní památkou k 1. 7. 2024,“ uvedla starostka Prahy 1 Terezie Radoměřská, která bude jednou z »lektorek« komentované prohlídky. Spolu s ní budou od 14.00 hodin zájemce areálem provázet architekt Jan Karásek, spisovatel Robert Radosta a šéf produkce i dramaturgie Malostranské besedy David Pešek Dvořák. Kapacita prohlídky je omezená.

Akci Brány památek dokořán organizuje Sdružení Historických sídel Čech, Moravy a Slezska. Jednotlivá města na počest mezinárodního dne památek a sídel každoročně během dubna otevírají své historické objekty veřejnosti a pořádají prohlídkové okruhy, výstavy či přednášky.

 

 

Comments

comments

Vyhledat